Solate...

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

10. mar 2008 18:12

se strinjam breskva: kar je pri roki ;) najboljša pa mi je mešana solata (zelena, kumare, paradižnik, koruza, zelje...) s popečenimi šampinjoni in kruhovimi kockicami. Pa z mozzarelo ali feta sirom tudi ni švoh... večkrat v solato natresem še semena-bučna, ali pa kar tisto mešanico za kruh(sezam, lan, sončnice, buče) Preliv je pa ponavadi standarden; olivno olje in balzamičen kis, dostikrat tudi brez preliva, ali z limono, jogurtom... mala zelena Sporočilo je spremenil(a) mala zelena dne 10. mar 2008 18:13:03

arwen  

član od: 17.12.2005

sporočila: 24

10. mar 2008 20:17

Jaz imam najraje tunino solato. V njej se ponavadi znajde kristalka, paradižnik, paprika, kumara, korenček, mozarela, tuna iz konzerve ter preliv iz navadnega jogurta, česna, soli, popra in bazilike. Kisa in olja pa ne uporabljam. arwen

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

10. mar 2008 23:00

Eno vprašanje... Mogoče kdo pozna kakšna je polivka, ki jo imajo v Joe Penasu v cezar"s chicken salad? Je kisla smetana, ampak pomojem mora bit še neki... Pa ne vem kaj... Mi mogoče lahko kdo pomaga pri razrešitvi te skrivnosti Urša

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

11. mar 2008 7:04

Zelo mi je všeč solata s semeni, ki jih najprej popražim na koščku masla. Praženje da čudovit okus. Poizkusi.

Mic

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. mar 2008 8:40

Men najljubša solata (mi jo je pokazala prijateljica) je zelena glavnata solata kar celi listi položeni na krožnik, na to naribamo malo korenja (jaz ga včasih narežem na trakove), gor paradižnik na kolobarje, na vsak paradižnik sploščena mocarelica, pokapam z medom (obvezno cvetlični, ostali so preveč aromatični) in balzamični kis in je to to. Potem se pa tako lepo reže vstran. Začetnica

lili1  

član od: 17.7.2007

sporočila: 11

11. mar 2008 11:19

Pri nas obožujemo testeninsko solato. Skuhaš testenine, dodaš nariban surov korenček, paradižnik, lahko bučke, papriko,... . Nato posebej zmešaš 1 žlico zenfa, kis in olje. Poliješ po testeninah, zmešaš in daš za dve uri v hladilnik. lili1

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

11. mar 2008 12:04

Solate so zelo pogosto glavna jed, idej nikoli ne zmanjka, so pa odvisne od trenutnega navdiha in razpoložljivih sestavin. Zelena solata, rdeči radič, kitajsko zelje, rukola, nastrgan korenček, zelena, paradižnik, cvetača in brokoli na pari, popečene bučke in jajčevci, kuskus, leča, čičerika, kvinoja, popečen mariniran tofu, kuhano jajce, včasih tuna, vedno semena ( lanena, sezam, sončnična, bučna...), prelito z bučnim ali olivnim oljem, domačim jabolčnim ali balzamičnim kisom, sojino omako... LP Mac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti