Solate...

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

7. mar 2008 20:29

Pri nas je zelena solata zakon, razen pozimi, ko je na našem vrtu ni. K zeleni solati štejem tudi vse vrste radiča. Pozimi jemo zeljnato solato, sedaj spomladi pa ogromno regrata. Tem solatam dodajam fižol ali kuhana jajca ali pa samo polivko, to je domač jabolčni kis in olje. Pozimi jemo tudi doma vloženo rdečo peso in stročji fižol. Občasno je na jedilniku kot kuhana solata sveže zelje, korenje ali koleraba, pa tudi surovo kislo zelje. Vse z našega vrta. Kakšnih posebnih polivk ne dodajam, ker se nepotrebnih kalorij že tako prehitro nabere. Včasih je za primeren obrok dovolj že skleda solate in kos domačega kruha. Lep pozdrav! tibe

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

7. mar 2008 22:05

Piro v konzervi prodajajo v Eurospinu in je zelo poceni. zoja2

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

7. mar 2008 22:06

Joj, pomota. V Eurospinu prodajajo čičeriko in lečo v konzervi. Se opravičujem, malo prej sem gledala recept s piro v solati. zoja2

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

8. mar 2008 0:06

Zadnjič sem kupila v Lidlu ena krasna zelišča za solate v enem takem 25g kozarčku,ki jih enostavno umešaš v kis, olje ali kak drug preliv.Zelo okusno. Najbolj nasitna solata v tem času pa ti je pravgotovo regrat s krompirjem,jajci in ocvirki(špehom). Kristina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. mar 2008 8:36

Jaz v solato namešam vse sorte, riž, testenine, šinko, sir, feta sir, olive,...odvisno kaj paše skupaj. Dam tudi lečo, sojo, čičeriko,...malo domišljije, pa je! Jelenckova

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

8. mar 2008 10:16

Ker imam zelo rada solate si jo pripravim včasih tudi kot samostojen obrok. Vzamem glavico mehkejše ali krhke solate, lahko tudi berivko, v katero dodam še konzervo tunine (Riomare) obvezno v olivnem olju, konzervo koruze, prelijem s kisom oziroma limoninim sokom ter zabelim s olivnim oljem. Meni je ta solata zelo osvežujoča in nasitna. Obožuje jo tudi moj sin, ki sicer ni ljubitelj solat. lipa1 Sporočilo je spremenil(a) lipa1 dne 09. mar 2008 22:39:53

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

8. mar 2008 10:20

Na koščke narežem paradižnik, kumare, sir (edamec,...), konzerva tune in koruze. Vse to prelijem z garlic prelivom. Jemo jo kar tako samostojno. evamaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. mar 2008 21:04

Če jemo solato kot dodatke h glavni jedi, so enosatvne: zelena kvečjemi s fižolom, pa motovilec in radič s fižolom, zelje brez fižola in podbno. Če pa gre za solato kot obrok - to takio ali tako jem samo jaz, pa še jaz sem se na to navadila pod prisilo, doeta - pa vedno improviziram. Ne znam narediti dvakrat zapored enakih. Por s perutninskim mesom in polivko iz jogurta in svežih zelišč ter začimb; zelena solata s čičeriko, zrezano papriko, lečamo v več barvah,s koruzo, naribanimkorenjem; mandarine, rozine, opečeni trakovi pertuninskega fileja in tista rjava nagubana solata, potresena s praženimi pinjolami; rukola z mocarelo in balzamicom, zraven malo dimljenega lososa; kuskus z zelenjavo, ajdova kaša z graškom in porom, z bučnim oljem in limono (te solate si delam izostankov). Testenine z zeleno in rdečo papriko, sesekljano čebulo, svežimi bučkami, malo česna, veliko zelišč... Seveda jevse odvisno od tega, kaj je pri roki v hladilniku. Če nič drugega, tunina, kisle kumarice in koruza je tudi izhod v sili za kakšno zasilno solatno večerjo... Mammaia mamamia

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. mar 2008 16:53

Že teden dni živim od salat - prečiščevalna dieta pač. Danes, recimo, sem skuhala: cvetačo, grašek, brokoli. Narezala sem malo kitajsekga zelja, vso kuhano zelenjavo (kar vročo) dala na zelje, posolila, poprala, malo kumine, malo bučnega olja za okus...ah, ja, pa še malo koruze je zraven. Izjemno dobro in nasitno in sploh....

 

 

titta=

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

9. mar 2008 20:45

Kuhane makarone tople, narezan sir na kocke, ter počakam, da se sir stopi. Dodam papriko, tuno in jogurt. Pločevinka koruze, pločevinka tune, pločevinka graha ocedimo. Dodam 2 žlici majoneze, sol, kis in paradižnik. Na splošno pa inproviziram, kar imam pri roki. breskva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti