Polnjene paprike

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

tema odprta - 27. sep 2002 12:43 | ogledi: 6.714 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

potrebovala bi recept za polnjene paprike - z mesom, vendar brez riža, saj se poskušamo prehranjevati po Montignacovi metodi.

Mi lahko kdo svetuje, kaj lahko uporabim namesto riža.

Za odgovore se vam zahvaljujem.

LP Berni

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

27. sep 2002 15:25

Sama sicer še nisem poskusila, vem pa, da nekateri namesto riža dodajo naribane bučke. lahko pa del mesa nadomestiš s sojinimi kosmiči. Kaja

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

27. sep 2002 17:09

Pri nas smo se znašli drugače in v paprike damo samo riž in zelenjavo, pa nič mesa...tako še vedno zadostimo Montignacovim načelom Kako bi pa napolnila paprike samo z mesom oz. brez riža, pa ne vem... v kuharskih knjigah namesto riža priporočajo kruh ali ovsene kosmiče, ampak tudi to ni po Montignacu . Mogoče bi si lahko pomagala s sirom in zelenjavo, ki po vašem mnenju "paše" k okusu paprik in mletega mesa (morda jajčevci, bučke, paradižnik..) lp, maja

neznan uporabnik

27. sep 2002 21:24

Montignac dopušča neolupljen riž (nebrušen naravni riž, rjavi riž) pa probaj dati v paprike ta riž. Meni je všeč, ima sicer malo drugačen okus kot beli riž, pa vendar..... malo spremembe. LP Jasna Sporočilo je spremenil(a) jasna1 dne 27. sep 2002 21:26:09

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

25. sep 2003 16:45

Sicer vidim, da je tema že iz 2002, vendar...jaz dam v polnjene paprike vedno le meso, brez riža, saj mi ta kombinacija meso-riž (tudi čufte npr...) ni všeč. Pač pa zato "predpripravim" meso tako, da ga prepražim na čebuli, dodam različno zelenjavo (korenje, por, bučke...), gobe, malce paradižnikove mezge.... TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti