Usnjena jakna

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. sep 2012 20:20

Obstaja še kakšna delavnica na obrobju mesta, center mi je praktično nedosegljiv zaradi vrste dela?

Commis débarrasseur

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. sep 2012 20:35

Zzak, pokliči kako šiviljo/obrtnico v tvoji bližini. Jaz sem pred leti sama zamenjala podlogo na enem usnjenem bomber jacket-u kar na svoji Brother-ci. V podlogo sem všila celo žep!    Noro. Nekaj let zatem jo je dragi nesel nekam, da so "osvežili usnje". Jakna je stara 26/27 let.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 06. 2012 20:36

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. sep 2012 21:19

Nazadnje smo dali zašiti otroške zavese "bližnji šivilji", še zdaj me zabavajo :)

Jakna mi je precej draga, rad bi jo popravil nekje, kjer imajo izkušnje z usnjem.

Commis débarrasseur

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

6. sep 2012 21:57

Jao Zzak, če ti zdaj najdejo kaj v predmestju, boš verjetno želel nekoga, ki pride na dom, ker so ti na drugem koncu.

Menda ne misliš zraven stat, ko bodo šivali. Daj telefon v roke, se zmeni in jim pošlji že enkrat to jakno z neko dostavno službo, da ti prej ne bankrotirajo od čakanja. 

LP

Sergej

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. sep 2012 22:08

Vedel sem da se bo nekdo našel... Prepričan sem, da je dobro da sem zraven, ker se na to ne spoznam nič, da mi nekdo sploh razloži, kaj se da naredit, če se sploh da. Kot sem rekel, jakna mi je draga.

Moj delovnik je žal tak, da uradnih ur ne ulovim v prostem času, med delovnikom pa ni problem med službo, vendar je problem moj "mali" službeni avtomobil, kateri marsikam niti ne sme. 

Če imaš še kakšno cinično pripombo, kar na plano.

Commis débarrasseur

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

6. sep 2012 22:20

Dejansko sploh ni bila cinična. Na tvojem mestu bi naredil točno to. Poklical in se dogovoril, da jim pošljem, naj pogledajo, jih pokličem, da se dogovorimo kaj in za koliko. Če bi pretiravali s ceno, bi jih prosil, da vrnejo na moje stroške. Če ne, pa popravljeno s plačilom po povzetju. 

Mogoče so celo navajeni na tak način poslovanja, ker dvomim, da bi jim kdo 200 km vozil jakno.

LP

Sergej

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. sep 2012 22:36

Zzak, seveda se da zamenjati podlogo. Ajd, mene so sicer švicarji za hobi naučili preciznega šivanja , zato ne razumem, da ti ena izšolana dama s profesionalno mašino tega ne bi mogla zašiti.

Sicer sem pa najprej odparala podlogo od jakne, razparala vsak posamezen del in to uporabila za kroj. Najhuje je bilo dejansko prišiti podlogo nazaj na usnje. Pač nimam profesionalne mašine. Če se prav spomnim je proces trajal ena dva večera. Še moj dragi se je nekaj štulil zraven, ko je zagustilo in igla ni šla skozi debel material.

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. sep 2012 23:58

Vem da se da zamenjati, ampak to jakno sem nosil 15 let nepretrgoma in to se zelo pozna na njej. Ne poznam sicer postopka, ne vem pa če bi preživela to operacijo :)

Commis débarrasseur

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. sep 2012 8:02

Šivanje usnja je umetnost zato, ker potrebuješ psebno tačko, obijano je obložena s teflonom. Za usnje je tudi posebna igla.

Pri šivalnih strojih je pomembna moč transporterja, grajferja in motorja. Moč mora biti večja kot pri gospodinjskem stroju, sicer tvegaš poškodbe.

Šivilje, ki jih poznam, slabe volje menjajo zadrge v kavbojkah, ker kvari stroj.

F r i n a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

7. sep 2012 8:28

Zadrge menjavajo v popravljalnicah oblačil, jaz svoja odnesem kar v čistilnico (v Ljubljani - pa so zanesljivo tudi drugje po Sloveniji). Podloge v usnjeno jakno pa nikakor ne daš šivat "navadni" šivilji, ampak nekomu, ki se redno ukvarja z usnjem. Zzak, vzemi v roke telefonski imenik in po vrsti povprašaj pri vseh, ki se najdejo pod "krznarstvo" in/ali "usnjarstvo". Ne bodo poceni, ampak se splača malo poiskati. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti