Torta zvončica

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

25. feb 2008 12:15

Zgornja ananasova je res simpl, pa zelo dobra. Zmešaš pasirano skuto s precejenim ananasovim jogurtom (tisti koščki v jogurtu niso ravno dobri), dodaš želatino - od 3 do 6 listkov, po občutku. Zmešaš, da se ne naredijo grudice. Smetano trdo stepeš, dodaš malček belega ruma, po okusu vanilijev sladkor in primešaš prvo kremo. Pustiš, da se malo zgosti, torto v obroč, kremo vmes, (biskvit navlažiš z ananasovim sokom zmešanim z belim rumom, koliko, je pa odvisno od sočnosti samega biskvita - jaz nikoli ne zmakam tort, da kar od njih teče - škoda biskvita. Ene tri, štiri žlice so zvrhano dovolj za eno plast) na to ananas iz kompota, ponoviš še enkrat, na vrhu biskvit. Hladiš v hladilniku ene dve uri, odstraniš obroč, premažeš z masleno kremo in okrasiš po želji. unicorn

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

25. feb 2008 12:26

Ko sem prejšnji teden delela to torto, sem vsako dala na svoj podstavek, in na njem so bile med okraševanjem. ko so bile vse tri skoraj končane, sem samo spodnjo pustila na podstavku, tiste manjše dve pa snela s podlstavka in samo položila na sredino torte. Vse je lepo stalo, ampak sem za vsak slučaj na sredino zabodla eno nabodalo za ražnjiče - da bo za zihr.

http://pitoncica.moj-album.com/album/11107459/?os=

Torta pa je narejena po sledečem receptu:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10076

 

lp

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

 

Pitončica

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

25. feb 2008 12:32

oprosti - spoddnja krema me zanima. jaz sem zdaj nazadnjo delala kremo iz mascarponeja in skute. sladkala s štapcukrom in za aromo dodala višnjev liker. pa tudi nisem prej močila biskvita. sem pa ga premazala z višnjevo marmelado z dodanim likerjem. tako da če je možno, še za drugo kremo napiši. klavdija

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

25. feb 2008 12:54

unicorn, a morda imate sliko od prerezane torte, ker moj fant ne verjame, da je to prava torta za pojest in ne lepo okrašen kos lesa :) A zvončica je iz ticine mase? LP Pecenka

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

25. feb 2008 12:56

Jah, no, spodnja torta je pa s čokoladnim in pomarančnim moussom, vmes pa creme ganache.(pečen) Recept originalno ni moj, samo priredba v "tortno obliko", zato ga po pravilih tega foruma ne smem objaviti, kolikor vem. Naj pa ti dam nasvet - delam po podobnem receptu, kot ga je za čokoladni mousse objavila Muci - najdeš med recepti, mogoče ti pomaga kdo s pluskotom. Paziti moraš samo, da torto ves čas obdržiš na hladnem - krema je namreč zelo mehka. Glede podlaganja je pa pač tako, da vsak dela po svoje. Vendar sem pa sigurna, da bi se moja spodnja torta, glede na mehkobo moussa (že to, da se ne razleze iz enonadstropne torte je včasih problem), pod zgornjo sesedla. Bom pa poskusila s kakšno "tršo" varianto torte, ko bo priložnost. Pecenka, no, zdaj sem se pa nasmejala. Nimam slikane prerezane, ker ni bila za nas, mogoče pa je na proslavi kdo slikal prerezano- če dobim kakšno sliko, bom poslala. Zvončica je pa iz tičine, ja. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 25. feb 2008 13:35:31

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

25. feb 2008 13:38

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=11052 Evo, Klavdija, recept, podoben mojemu. Mogoče po občutku dodaš samo malce več masla. Mi je bilo žal, da ti ne bi mogla nič pomagati. unicorn

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. feb 2008 17:32

Moram se vam zahvaliti, ker ste mi z vasimi komentarji o " lesenih tortah, vrtalnih strojckih,armaturah itd. ,polepsale sicer zoprn dan. Clovek bi mislil, da je to gradbinski forum, ne pa kulinarika! Ampak kar je najpomebnejse- ni zaznati cisto nobene " fousije", pac pa le zelja, da bi morda nekoc tudi me znale narediti vsaj priblizen ponaredek Zvoncice-nekatere ste sicer ze zelo blizu, jaz bi verjetno morala se v malo solo, pa nic zato! Lep vecer ! lucka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. feb 2008 19:00

Že cel dan hodim gledta to torto.... in se naslajam. In mi 101 stvar ni jasna kako se jo naredi Do take umetnine tudi meni manjka še veliko kilometrine Unicorn a imaš mogoče kakšen albumček tvojih umetnin, da bi si s slikicami lepšali dni in sanjarili... Jaz mojega kar nebi tukaj prilimala... me je kr mal sram , pa čeprav pravijo da mi ne gre ravno slabo. Pozdravček! E.

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

25. feb 2008 20:00

Medvedka, kar prilimaj, jaz pa res rada gledam torte. Mojega albuma pa, na žalost, ni. Pa še link do Staninega bi mi prav prišel, že dolgo nisem videla njenih lepih tort. unicorn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti