Izkusnje z ventilatorsko pecico?

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

24. feb 2008 20:16

Obvezno vzemi električni štedilnik z več nastavki, spodnji, zgornji grelec, žar, ventilatorsko pečico.. novi štedilnik itak imajo že vse vključeno. Sama nikakor ne bi "preživela" brez ventilatorske pečice.. Hmmm.. pečenje 3 pladnji na enkrat... ke milina.. MYCHELLE

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

24. feb 2008 21:29

Se strinjam z MYCHELLE, tudi sama bi ventilatorsko pečico zelo zelo pogrešala, uporabljam pa jo že dobrih 18 let in si peke piškotov, potic, kruha in ostalega peciva sploh ne predstavljam brez ventilatorske pečice. Velikokrat pečem tudi kombinacijo meso in pecivo. Duge funkcije moje pečice uporabljam zelo redko, čeprav jih ima kar nekaj. Balenka

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

25. feb 2008 8:52

Tudi jaz si pečenja brez ventilatorske pečice več ne predstavljam. Na vikendu imam klasično pečico in imam zmeraj probleme, ko pečem, saj se mi stvari ponavadi zažgejo, seveda, če ne stojim zraven in pazim . Pri ventilatorski se mi to ni zgodilo še nikoli . zvezdica55

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

25. feb 2008 11:40

Moja pečica ima poleg klasičnega zgoraj-spodaj, ventilatorja tudi opcijo pečenja z vročim zrakom. Te opcije nisem še nikoli uporabila, pa me zanima kaj ve pečete tako. Pravzaprav niti ne vem kakšna je rezlika med ventilatorjem in vročim zrakom. Pa ne se mi smejat.

Julija

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

25. feb 2008 12:10

V nedeljo sem pekla na srednji rešetki pečenko s krompirjem v keramičnem pekaču, na spodnji pa jabolčni zavitek.

Ventilacijska pečica je zakon!

 

stara

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. feb 2008 21:56

Tudi jaz imam ventilatorsko pečico. Najbolj sem vesela, ker se zelo hitro ogreje, če rabim ogreto, pa tudi za odmrzovanje stvari z mrzlim zrakom ali pa na minimalni temperaturi se zelo obnese. Za tiste, ki rade sušite sadje, gobe ali zelišča je pa sploh super. Sadje se ponavadi suši pri 50°c, gobe in zelišča pa kar na hladno. Zaradi ventilatorja seveda v več nivojih hkrati. Ponavadi imajo take pečice tudi poseben kovinski nastavek, ki drži vratca odprta, da vlaga izhaje ven, če je to potrebno (moja 10 let stara Gorenjeva ga ima). Kadar pa ventilatorja ne rabim, ga pač ne vklopim. Recimo, piškote sem parkrat pekla v treh nivojih, pa nisem bila zadovoljna, ker so bilo ob robovih pekačev preveč pečeni, v sredini pa premalo. Zdaj pečem samo enega naenkrat , pa je. Tudi kruh pečem z navadnim gretjem. Vsekakor pa tvoji mami zelo svetujem ta nakup, ker: tudi, če se na ventilator ne navadiš, ti ga pač ni treba uporabljati, ko pa enkrat ugotoviš, kako praktična stvar je to, pa ne moreš več brez njega! Pa veliko veselje pri kuhanju! mamaF

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. feb 2008 22:33

Španske vetrce sušim v 5 nivojih! Moja je prastara (uporabljana samo ob vikendih), ima samo ventilacijo, pa se vseeno zelo dobro obnese, jo pač poznam.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. feb 2008 11:42

Julya je napisal/a:

Moja pečica ima poleg klasičnega zgoraj-spodaj, ventilatorja tudi opcijo pečenja z vročim zrakom. Te opcije nisem še nikoli uporabila, pa me zanima kaj ve pečete tako. Pravzaprav niti ne vem kakšna je rezlika med ventilatorjem in vročim zrakom. Pa ne se mi smejat.

Julija

 

Pri opciji "ventilator"  ogrevajo pečico grelna telesa na dnu  ali na stropu - odvisno od izbire , ventilator  zrak  samo premeša.

 

Pri opciji "vroč zrak" deluje grelno telo za zadnjo stranjo in tam skozi odprtine piha vroč zrak. Vključi pečico in sama preveri.

 

Pri pečenju na več nivojih je nujen vroč zrak, ob uporabi opcije "ventilator"  se pecivo na zgornjem ali spodnjem pladnju rado  zažge , če pečemo na treh, ostane na vmesnem slabo pečeno.

Cila

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

28. feb 2008 12:00

Cila je napisal/a:

Julya je napisal/a:

Moja pečica ima poleg klasičnega zgoraj-spodaj, ventilatorja tudi opcijo pečenja z vročim zrakom. Te opcije nisem še nikoli uporabila, pa me zanima kaj ve pečete tako. Pravzaprav niti ne vem kakšna je rezlika med ventilatorjem in vročim zrakom. Pa ne se mi smejat.

Julija

 

Pri opciji "ventilator" ogrevajo pečico grelna telesa na dnu ali na stropu - odvisno od izbire , ventilator zrak samo premeša.

 

Pri opciji "vroč zrak" deluje grelno telo za zadnjo stranjo in tam skozi odprtine piha vroč zrak. Vključi pečico in sama preveri.

 

Pri pečenju na več nivojih je nujen vroč zrak, ob uporabi opcije "ventilator" se pecivo na zgornjem ali spodnjem pladnju rado zažge , če pečemo na treh, ostane na vmesnem slabo pečeno.

Cila

 

Najlepša hvala za razlago. Spet nekaj več vem.

Julija

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

14. mar 2008 12:21

Kupujem novo pečico....pa ne vem ali naj se odločim za tisto s pirolizo ali ne...kaj pravite...kakšne izkušnje imate ? Kaj pa Gorenjeve....so v redu ? Ali naj raje izberem mogoče Bosch, Siemens ? Kar sem brala v prospektu se mi Gorenjeve zdijo precej v redu....samo kako je v resnici me zanima ? Andreia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti