Tatarski biftek- in kaj poleg?

neznan uporabnik

18. nov 2010 10:13

Hihi, Rimljanka, tisti namočen kruh pa potem ni več suh

Trd kruh za zobe polomt pa seveda uporabim za drobtine, za prehrano živali, zase ga tudi prelijem s čisto juho, na vse to ubijem eno jajce in potresem z parmezanom in hop v pečico, da zakrkne.. v beli kavi, v mleku tudi, ja.

 

In mimogrede bom zdaj pošimfala ljubljanski ZOO. Tam imajo kontejner, kamor lahko oddaš hrano za živali. Letošnje poletje sem nekajkrat zapovrstjo, v razmaku 3 dni recimo, odnesla nekaj viška jabolk, ki so predčasno popadala z drevesa. Po drugem obisku sem ugotovila, da je tista štruca narezanega kruha v foliji, ki je bila ob prvem obisku dokaj normalna, postala zeleno plesniva do same površine, jabolka so v drugem kotu gnila, kumare, ki sem jih tudi opazila ob prvem obisku, so bile gnile... Na vprašanje, zakaj tako, mi je mična gospodična na blagajni zgolj skomignila z rameni.

 

Aja, pa iz posušenega kruha se lahko skuha tudi odlična popara.

(ni vse v kaviarju in tatarcu na žlico KVAK)

japaja

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

18. nov 2010 10:23

Japaja, če imaš možnost, se zmeni k kakšnim lovcem za odpadla jabolka . No,moja tašča se je in je prav zadovoljna. Ker ne "teži" nam, ker je trava čista in se jo da pokosit, pa še živali v gozdu imajo kaj od tega.

Vilma

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

28. dec 2010 10:27

pozdravljeni... zanima me,a je že katera poskusila doma narajen tatarski biftek za par dni zamrznit,kako bi se obneslo,če sploh?? hvala za dobrodošle odgovore. lp cheleste

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. dec 2010 10:51

Ne priporočam. To je le surovo meso in kot tako zelo občutljivo na kvarjenje. Poleg tega bi bil po odmrznjenju en zmazek (no, saj tatarc to sicer mora bit, ampak tukaj bi bil zmazek v zelo negativnem pomenu). Ne zamrzuj, če hočeš imet lepe novoletne praznike!

lp

 

cervus

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. dec 2010 10:57

Tudi jaz močno odsvetujem.

tulka

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

28. dec 2010 12:11

Tudi jaz ga ne bi zmrzovala. Lahko pa 'odvečno' količino popečeš na malo maščobe in dobiš ene take fine začinjene polpetke. :) Volkica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. dec 2010 12:19

Sem malo prebrala nazaj in se tudi sama smejala, ko je japaja napisala, da si privošči kakšen košček surovih jetrc. Samo to ni niti tako neobičajno. V enem intervjuju z našo najboljšo padalko je tudi pisalo, kako ona zelo uživa v surovem mesu. Je povedala, kako se naje surovega piščanca, veliko sem pa tudi že pozabila.Meni je bilo to grozno že brati, kaj šele, da bi jedla.Ne jem niti pohanega piščanca, kaj šele, da bi surovega. Ampak ljudje smo si pač različni.Tatarca pa recimo obožujem!

Pa dober tek vsem.

naor

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. dec 2010 12:43

Jaz pa obožujem surove sveže sardele na kruhku ali žemlji z malo masla, potresene s sesekljano čebulo in/ali svežo papriko, pokapljane z limono. Podobne sendvičke se je dalo dobiti v verigi NordSee fast food restavracij, ne vem, če to še počnejo. Precej nespodobne ideje ima tudi Butulova mama... lp, proxima

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. dec 2010 12:56

Tole od Butulove me malo (čisto malo, no) spominja na rusle - le da so ti kisli. Kot otrok sem jih oboževala - s staro mamo sva jih jedli, pol so pa ostali člani družine preostanek dneva hodili pet metrov okoli naju in vihali nosove. Zdaj jih pa že doooooolgo nisem jedla - ne bom dvakrat rekla, da jih ne bom poskusila za novoletno večerjo!

lp

cervus

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. dec 2010 13:10

Ja, to je res, z zadahom lahko ubijaš visoko divjad še vsaj nekaj ur :)))))) Glede silvestrske večerje si dala pa glede ruslov še meni idejo, če svežih sardel ne bo po ribarnicah - mislim, da sem enkrat kupila prav dobre v Hoferju. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti