Goveje mleto meso

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

tema odprta - 8. feb 2008 19:41 | ogledi: 11.803 | odgovori: 21

Imam zelo pomembnega gosta jutri popoldne pa bi prosila, če ima kdo kakšen ubijalsko dober recept ali nasvet kako dobro pripraviti mleto meso in kaj gre zraven, ker nisem ravno velika ljubiteljica le-tega. in nimam nobene dobre ideje razen zelo klasičnih jedi

LP, Sanja

Sanjab1

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. feb 2008 19:47

Na pamet mi pride samo Sheppard pie (sem pravilno napisala?)-pastirska pita od Julie. Nekdo, ki je recept poizkusil, je poslal slikico z lepo dekoriranim krompirjem na vrhu. Jaz bi notri dodala še praženo papriko. Da bo bolj slovesno, dodaj malo okraskov in vrhunsko solato z dodatki (zelena solata, jajce, feta, paradižnik, mozzarela).lp, župca

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. feb 2008 19:54

Za predjed narediš gobovo juho, mleto pečenko s krompirjem, ali pa zelenjavno mesno lazanjo, ali mesno lazanjo, pleskavice, pa skledo solate, pa črn vinček in tiramisu.

Če boš malo pobrskala boš našla veliko dobrih receptov.

lp

Anamarija

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

8. feb 2008 20:03

Pa kanalone z mletim mesom so zelo okusni in nasitni. balonka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

8. feb 2008 20:15

Musaka. Lazanja. Zraven še regrat ali motovilec - tombola! LP, Stanka Sporočilo je spremenil(a) stanka dne 08. feb 2008 20:16:00

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

8. feb 2008 20:56

jaz osebno ne bi ponudila pite, ki jo priporoča župca, pa ne, ker ne bi bila dobra, ampak se mi ne zdi nič strašno posebnega, je pa super za družinsko kosilo. Meni, npr., so kaneloni po mehiško (tako nekako se imenuje recept v bazi, če se ne motim) zakon. So super dobri, lepih barv in malce drugačni. lp mmajaa

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

8. feb 2008 21:55

Najlepša hvala vsem ampak kaj pa narediš nekomu, ki ne je solate; jaz tudi ne; musaka in take stvari pa tudi odpadejo pa nekaj za mene, ker nisem dobra kuharica. Rada dobro jem, rada tudi kuham ampak ne kuham dobro... Nimam pa veliko casa za pripravo; predpriprava pa ni problem. Tisto s papriko se mi je zdela zanimiva ideja, ampak malo tezko; mogoce samo zame. Bila bi zelo hvalezna za se nekaj predlogov, nekaj moram izbrati v vsakem primeru; nekaj kar oba jeva. Se idej prosim... LP Sanjab1

neznan uporabnik

8. feb 2008 22:15

preprosto---pripravi čisto navadno mesno štruco in jo v pečiči lepo speci.pečeno zreži na rezine.za prilogo suhaj idrijske žlikrofe,lahko jih kupiš boljši pa so domači.na krožnik daj dve rezini sekanične pečenke,za pest žlikrofov vse skupaj pa polij z smetanovo ali sirovo omako z jurčki. pa lep pozdrav. VINKO

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

8. feb 2008 22:20

Stefani pečenka, mleti zrezki ocvrti po dunajsko, polnjene paprike v pečici (prerežemo na pol- po dolgem, nadevamo z mesnim nadevom in spečemo v pečici).

Saša

neznan uporabnik

8. feb 2008 22:39

zafrkavaš-----preusmeri se na presno prehrano oreški k oreškom pa kakšno sadje.meso pa daj sosedi za psa. VINKO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti