Grčija - otok samos

KRAGULJCEK  

član od: 18.5.2006

sporočila: 8

tema odprta - 1. feb 2008 13:52 | ogledi: 5.773 | odgovori: 19

Pozdravljeni!

Vem, da je bilo na to temo že kar nekaj napisano, ampak vseeno bi rada izvedela vaše izkušnje z letovanjem na Samosu. To leto namreč s fantom potujeva ravno tja in sicer preko Intelekte.Nastanjena bova v hotelu Sama (če je komu kaj znano). Zanima naju vse (najem skuterja, avta, plaže, kje se splača jest, mogoče še kakšni nasveti, opozorila, slike,...). Naj samo še omenim, da sma študenta.

Hvala že vnaprej!

KRAGULJCEK

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. feb 2008 14:01

Ja lahko rečem samo dobre besede, sicer pa več http://kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1092 opozorilo - glej kje fotkaš, vse tiste vojaške zadeve so strogo prepovedane, pa cerkve in samostani tvojega hotela žal ne poznam - na katerem delu otoka oz v katerem kraju je ta hotel? midva sva bila v Kokkariu in je bilo za moje okuse nadvse fantastično - vetrič, valovi, pa nič mivke!!! jug pa ravno kontra...

KRAGULJCEK  

član od: 18.5.2006

sporočila: 8

1. feb 2008 14:27

Najin hotel je v Pythagorionu. Naj bi blo tam zelo lepo, ampak neki sem prebrala na teh forumih o močnem vetru in zelo hladni vodi konec avgusta, pa me zanima kako je s tem. Najin termin je namreč od 28.8-11.9. A sta vidva kaj najemala te skuterčke in avte? Kaj pa izlet v Turčijo - se splača? Komentarji so zelo različni in je kr mal težko ne dvomit o vsem tem. Upam, da nama bo lepo in da teh slabih izkušenj ne bo! KRAGULJCEK

KRAGULJCEK  

član od: 18.5.2006

sporočila: 8

1. feb 2008 14:33

O teh avtih in to sem prebrala že v tvojih komentarjih na forumu. Res super in imam samo vprašanja v zvezi z najinim krajem bivanja.Omenjala si navite cene, pa me zanimajo podrobnosti ! Hvala za odgovore KRAGULJCEK

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

1. feb 2008 14:37

Mene pa zanima Rodos. V kateri kraj, hotel itd. se najbolj splača dopustovati? buča

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

1. feb 2008 15:03

Ko se ravno pogovarjamo o Grčiji, kaj pa otok Kos? Zanimivost, cene, ogledi, izkušnje...? dorothy

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

1. feb 2008 15:05

Pythagorion je pristaniško turistično mestece, luškan kraj, čeprav se mi zdi, da se ravno v kokkariu največ dogaja. Mali otoček, ki ga brez problema obletaš v nekaj dneh. sicer je bolj miren, družinski ali za zganjat romantiko, mi kot družba smo mogoče pričakovali malo več nočnega življenja, ampak končni vtis je vseeno pozitiven. Obvezno morata sprobat njihova vina, pa s sabo pritrogat ene par :). Po otoku pojdita obvezno sama, ne nasedat ponudbi agencije, ki vama bo že prvi dan poizkušala prodat morje fakultativnih izletov. Predvidevam, da imata plačan samo hotel in mogoče zajtrk. Čisto dovolj. Najamita avto (NE PREKO INTELEKTE - tam ti ponujajo Hertz ali kakšno drugo dražje sr... pod pretvezo, da je najbolj ziher glede zavarovanja in blablabla...), cenejših in full insurance rent-a-car možnsti je ogromno, sama raziščita otok, je bolj fino, pa še kakšen pristen stik z domačini lahko vzpostavita. (se vidi, da nisem pristaš potovanj z agencijami) izlet v Efez - kar se mene tiče - brez veze. Za 4-urni izlet (če odštejem vožnjo) plačaš ko zmešan. Jaz bi šla na vajinem mestu enkrat samo v Turčijo pa mimigrede še tja. Je pa odvisno ali sta instant turista ali avanturista. Kot rečeno, otok ni velik, zato lahko preizkusita kar nekaj plaž (tudi fkk). Za futer je poskrbljeno na vsakem koraku, ceniki so pa pred tavernami, tako da lahko primerjata. Na otoku zna res pihati, ampak ni sile, voda je pa tudi konec avgusta čisto fajn (če ne marata mlakuže). petkica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. feb 2008 15:08

kraguljcek, v tur krajih lepo navijejo cene, sploh gostilne niso prav poceni, ampak so ljudje zelo prijazni. Midva sva imela v hotelu zajtrk, ven pa sva hodila jest ponavadi večerje ali pozna kosila, pa je bila cena od 20-30 € za oba, jedla sva večinoma bolj morske zadeve, ali hobotnico, kako ribico, obvezno grško solato pa vinečk zraven, neka srednja klasa, pice so cenejše, ampak ravno to je čar destinacije - testiranje njihove hrane. Na otoku je tudi Lidlova trgovina, ampak moraš imeti avto, ko je izven tur krajev. Ležalniki s senčniki v Kokkariju so bili za cel dan 6 €, popoldne 3€ (upam da sem si še prav zapomnila) Bencin malce dražji kot pri nas (nekaj centov a ni sile). Midva sva uživala v vetru in valovih, odvisno kak tip človeka sta, lahko se še vedno hodita kopat na jug kjer ni nič vetra, ampak neznosna vročina, meni tista mivka ni všeč, ko samo skačeš po plaži ko je tako vroče, sva enkrat sprobala in šla po enem kopanju stran (ne vem če je bila ura). Ni da ne bi užival in spoznaval njihovo življenje, kaj si pa le moraš privoščit:))

KRAGULJCEK  

član od: 18.5.2006

sporočila: 8

1. feb 2008 15:23

Res hvala za vaše odgovore. Najraje take stvari sprašujem ljudi, ki so že bili tam in vedo kako in kaj! Zaenkrat opisujete same lepe izkušnje in to me veseli. Zanima me hotel Sama. Baje je kar soliden in me zanima, če je kdo že tam bil in kako je. Drugače pa sma midva tut avanturista in boma vse kar je za pogledat šla na lastno pest. Zanimal me je tudi tisti izlet v Turčijo in kakor pravi petkica je verjetno res boljše, če ta denar porabiš za druge stvari na Samosu. A je kdo, ki misli drugače? Kaj pa stroški? Koliko se približno porabili samo za hrano in druge stvari? Obogaten kontinentalni zajtrk? KRAGULJCEK

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

1. feb 2008 15:34

Za Rodos velja podobno kot za Samos. Je sicer nekaj večji in ga ravno ne moreš prevozit 3x na dan, ampak, splača se najet avto in raziskovat. Meni osebno je bil bolj všeč kot Samos, se pač več dogaja, pa več je za videt. Na vzhodni strani otoka, bolj proti jugu, imaš lahko kilometrsko plažo samo zase. Aja, pa izogibaj se Falirakija. Čisto preveč do mrtvega pijanih Angležev. Glede nastanitve je odvisno, kaj hočeš. Večerni šoping je mogoče najbolj lušten glavnem mestu, se mi zdi, da je tega tam največ, pa še fina izhodiščna točka je za pohajkovanje po otoku. Ležalnik turisti imajo zelo radi Lindos oz. St. Paul"s Bay, pa zalivčke tam okoli, kjer je zavetje, ni vetra in valov. Druga stran otoka je pa malo drugačna, meni bolj všečna. Kraguljcek, najceneje je, če hrano kupiš v trgovini, ampak, če si že tam, pa tudi greš kaj ven pojest. So pa cene v lokalih lahko zelo različne, kvaliteta se pa ne ujema nujno s ceno. petkica

KRAGULJCEK  

član od: 18.5.2006

sporočila: 8

1. feb 2008 16:06

kako dolgo traja polet ljubljana - samos? KRAGULJCEK

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti