Pasji lajež

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

30. jan 2008 8:54

Meni se še bolj nehumano zdi,da ti psa zastrupijo,ker laja.Sama bom poskusila z ovratnico nimam kaj izgubiti, če se bo pa psička čudno obnašala jo pa še vedno lahko snamem in pospravim.Hvala za vaše odgovore. P.S.;Je že imela šibre od zračne puške!!!! toppy

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

30. jan 2008 9:08

Ojla! Kako rada bi slišala kako naš Nuk laja, pa je včeraj izdihnil. Nikdar ni lajal brez veze. Kako ga pogrešam! Ne mučite te žvalce zarad lajanja. Treba jih je naučit, na lep način. Nuk ni lajal na poštarja, ni lajal na poznane ljudi. Nauči se pa tako, da mu dopoveduješ tolk časa, da ta in ta ali to in to ni bau bau ampak da je to del tega, kar ga obdaja. Pa je! Ne kupovat ovratnic, kužkom se da lahko na lep način dopovedat, kdaj je prav da laja in kdaj ne. Pa tako velka "mrcina" je bil, pa taka maza. Vzemite si čas, pa jih naučite, pa veliko ljubezni vložite v to. Garantirano uspe. Saj mački pa mijavkajo, ptički pojejo, čivkajo. To je vse del narave. Eni so bolj glasni (tudi ljudje), drugi pa bolj tiho. Eto to je to, kar sem hotla napisat. Imejte jih radi. Enkrat v prihodnosti bomo imeli prav tacga kužeta, vem, ampak tko zelo ga pogrešam. sori , če sem koga užalila. Vsem želim lep dan, zame sigurno ne bo.

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

30. jan 2008 9:34

joj majdka, kako ti mora biti hudo. Mi imamo 10 let staro psičko pa me je takoooooooo strah ko nas bo zapustila. Grozno. Sploh nočem razmišljati o tem. Ja, tudi jaz mislim da bo kužka enkrat minilo lajati, samo je res težko če je preveč moteče ker res nikoli ne veš kdaj ti bojo zastrupili kužka. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

30. jan 2008 9:42

Nuk je bil star 10 let, sedem mescev in tri dni. Imejte jih radi, ker so vaši. Tko kot je bil Nuk moj najboljš prjatu, vse sem mu lahko povedala, verjemte, da me je razumu, ker me je znal iz "filma" vržt. Še enkrat vam povem, IMEJTE JIH RADI IN NE MUČTE JIH. Solze se sploh nočjo ustavt.

Sanjula  

član od: 8.1.2007

sporočila: 52

30. jan 2008 10:13

Še moje razmišljanje o pasjem laježu. Kot prvo obožujem živali in tako učim tudi svojega malčka . Vsi štirinožci (mačji in pasji) v širši in daljši okolici ga obožujejo in se prav prisrčno zmenijo med sabo, ko se srečajo, čeprav gre za človeškega mladiča (haha). Vendar moram priznati, da me strahotno moti pasji lajež, čeprav niti slučajno za to ne krivim kužke, pač pa njihove lastnike. Živim v strnjenem naselju, kjer imajo dve ali tri hiše pasje ljubljenčke, ki živijo v zunanjih ograjah in ograjicah, ki silno omejujejo njihov življenski prostor. Želim povedati, da silno težko prenašam nočno neprestano lajanje teh psov, ki traja nenehno cele noči. Kaj mislite, kako je bilo meni pri srcu, ko je umirala moja ljuba mami za rakom, pa ni mogla zatisnit očesa ponoči, da bi si vsaj takrat nabrala prepotrebne moči, ki jih je rabila za, ne morem reči drugače kot, boj za življenje. Pa smo stopili v kontakt s temi lastniki, prosili, prosili in prosili naj vendar nekaj ukrenejo z laježem, pa ni bilo nič. Ponudila sem, da bom jaz sprehajala te živalice, ki so cele dneve zaprte v tistih smešno majhnih ograjicah, innujno potrebujejo gibanje, pa tega niso dobile in so najbrž posledično tudi zaradi tega lajale, pa so me samo grdo gledali, češ kaj pa jih učim pameti. Pustimo ob strani dejstvo, da se moj malček ponoči zbuja zaradi nenehnega laježa in da odrasli pravzaprav nimamo neprekinjenega 1-2 urnega spanca že leta in leta. Torej, moje sporočilo je, da psi pač ne morejo samo lajat, ampak je najbrž nek čas ko lajajo in je čas ko bi naj ne lajali, torej je treba za to nekaj ukreniti. Je že res, da so živali pravzaprav v lastništvu in včasih žal tudi ujetništvu in ne eno ne drugo ni po mojem okusu, zato nimam živali, ampak tudi ljudje smo v njihovi bližini, in žal vsi nimamo časa, volje, želje itd poslušati njihovo celonočno in dnevno lajanje. Upam, da me ne boste napadle in da razumete kaj hočem povedat. Kužki niso krivi nič, pač pa lastniki in čeprav sem rekla, da žival seveda ne moreš kriviti za njeno obnašanje, nehote včasih zabrundaš v brado...presnet kuža...ko bi vsaj že utihnil....žal je tako. Sanjula

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

30. jan 2008 10:14

Majdka, kako dobro te razumem... Kar si mislim o teh ovratnicah (zraven štejem tudi tiste z zvončkom, ki 24/7 živalci tuli okrog ušes), ste mi pa z mišiko in Neno-morje z jezika vzele. petkica

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

30. jan 2008 10:18

sanjula, se strinjam s tabo. Psi, ki lajajo zaradi tega ker so cele dneve zaprti v ogradah, stanovanjih se tudi meni smilijo in taki ljudje nebi smeli imeti živali. Ampak mislim da pri Toppy ni problem v pomanjkanju prostora in gibanja ampak da pač njihov kužek kar tako laja. Mogoče se mu pa zdi zabavno . Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

30. jan 2008 10:21

Imamo dva psa doma, celo trmastega Dobermana in smo ga naučili z vstrajnostjo, da ne sme brezveze lajat, zvečer pa spi v dnevni sobi in je prav miren. Seveda pa mora vsak kužek imeti dovolj gibanja in lastnika z dobro voljo in ne da je žival samo okras ali čuvaj hiše. mišika

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

30. jan 2008 10:46

Vse kar ste napisali je res, naša psička gre vsakodnevno 3-4x na sprehod,živi v stanovanju,vendar vsakič ko je na terasi laja tja v tri dni.Sosedi se bunijo ker ima močen glas pa tudi nam ni lahko,če bi hotela bi jo lahko imela zaprto v stanovanju samo kaj ko je pa tako rada na sončeku.Ponoči je mir ker je v stanovanju samo zunaj laja pa če je kaj ali pa nič ona laja.Radi jo imamo in se bojimo zanjo,čeprav nekateri ne razumejo tega. toppy

Housy  

član od: 27.1.2011

sporočila: 5

27. feb 2011 21:44

Sicer že malo stara tema ampak vseeno. Čisto normalno je, da pes laja, ker drugače ni pes a ne? Drugače pa lahko pes laja tudi, če ga kaj muči, je morda lačen. Če laja na vsakogar, ki pride k vam, potem ga je pač potrebno naučit, da tega ne sme. Verjetno najbolj učinkovit način je, da se s svojim psom dovolj ukvarjamo. Vredno je poskusiti tudi ovratnico proti lajanju na pisk, ki je za razliko od ovratnice z elektrošoki humana in psom ne škoduje. Ovratnice na elektrošoke bi morali prepovedati prodajati. Saj res, da so učinkovite, vendar pa to nikakor ni human način in na psihično stanje psa ne more vplivati pozitivno. Lp, Housy Sporočilo je spremenil(a) Housy dne 27. 2011 21:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti