Torta-grad

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 24. jan 2008 16:53 | ogledi: 3.645 | odgovori: 15

je že katera delala torto v obliki gradu ? kakašna ideja ?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. jan 2008 19:09

Ja, na sredini za osnovo recimo narediš kvadratno ali okroglo torto, za stolpe rolade (lahko tudi kupljeno Triglav rolado npr.), za njihove strehe kornete, vse skupaj premažeš z obarvano stepeno smetano, za okna in potko uporabiš recimo mini Leibnitz piškote, za ograjo prestice, okrasiš še z smarties bonboni in malo okinčaš vse skupaj, potem ideje kar padajo. Oglej pa si tudi malo slike na internetu. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

24. jan 2008 19:12

Mislim, da ima grad Unicorn v albumu. Če sem pa kaj pomešala, se pa opravičujem. gaja 1

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

24. jan 2008 21:21

Hvala, super ste

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jan 2008 11:02

Stella, res se ti splača kupit kornete za sladoled - so čisto poceni, otroci jih imajo praviloma radi in so nepogrešljivi pri otroških tortah:) Sploh za stople na gradu. Pa enostavno je, da je kaj: torej, spečeš dokaj visoko testo (najboljše da kakšno umešano, ali tako kot za mafine, biskvit se ti zna malo sesest pod težo stoplov, če bo zelo rahel), odrežeš tako, da imaš en lep kvadrat od. kvader, ki je od zgoraj kvadrat ali pa kakšne bolj zapletene oblike, če ti je to bolj všeč, lahko narediš tudi pet ali šestkotnik z luknjo na sredini, če hočeš imeti grajsko dvorišče, recimo - če bi si pač rada zakomplicirala življenje;) No, torej imaš en lep kvader, ga prerežeš, napolniš s kremo, obmažeš s kremo in - ali lepo poravnaš to kremo in vanjo narišeš z zobotrebcem ali čim podobnim opeke (v tem primeru moraš seveda pahzit na barvo kreme - mora biti siva ali opečnata, recimo;) - ali oblečeš s ticino maso ali maricpanom (barva kreme poljubna, obarvaš pa ticino ali maricpan, po želji) - ali pa posuješ s kakimi zadevami (kake zadeve so lahko: kokos, kristalni sladkor (to je navaden cuker;), kakav - spet lahko kokos ali sladkor obarvaš -je zelo enostavno, zgleda pa nobel;) - spet odvisno od tega, kakšno barvo želiš. Krema spodaj je lahko poljubne barve, samo da ne tolče preveč skoz (če boš dala pod kokos malinovo kremo, bo to recimo všeč veliko punčkam, fantje te bojo pa verjetno malo grdo gledali, kaj si jim roza torto spekla;) Ok, zdaj maš naredjeno grajsko poslopje, rabiš še stople, ne? Lahko si spet malo zakompliciraš življenje in narediš prave visoke stople: torej ko si odrezala tisti kvader, ti je upam ostalo še malo tvojega testa - iz njega izrežeš 4, 5 ali pač poljubno veliko stolpov - morajo pa biti vsaj tako široki kot so korneti, da bojo ti lepo stali gor. Tudi te lepo malo obmažeš, po želji oblečeš in postaviš na svojo torto, na vrh pa še kornete. Če se ti mudi ali imaš doma še kakega dojenčka ali kak drug razlog, zakaj si nočeš zakomplicirat življenja, pa pač spustiš tiste stolpe iz testa in na tvoje grajsko poslopje enostavno postaviš kar kornete - stabiliziraš jih lahko s kremo (jaz bi jih v vsakem primeru napolnila s kremo, vsaj spodaj -torej klasično na vrh korneta - pač, kjer je luknja;), da imajo spodaj težišče in da so boljši za jest;) Potem lahko dodaš iz ostankov testa še stopnišče, kako kupolo,... Zdaj pa pobrskaš po vseh omarah in privlečeš vse raznorazne sladkiše, ki ti pridejo pod roke in se izživljaš nad svojo umetnijo: iz "vrvic" lahko narediš bršljan, ki se vzpenja po zidovih, iz marcipana lahko oblikuješ kraljično ali kakega viteza, lahko okoli gradu posuješ sladkorne rožice, lahko s kakavom ali čokolado obarvaš kokos in ga posuješ okrog kot zemljo, lahko obmažeš okoli grada s kako modro obarvano kremo, pa bo imel grad jarek z vodo,... Naj ti tvoje rojstnodnevno bitje pomaga - vsaj z idejami, bo super druženje - ali pa pač kak otrok v tvoji biližini, če torta ni za tvojega. Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. jan 2008 13:57

Jaz bi pa za osrednji del naredila višjo kvadratno torto in ob njo na vse štiri vogale postavila rolade Triglav. Seveda bi prej malo poštudirala dimenzije, da bi bila OK razmerja. Na rolade bi postavila kornete, potem pa vse skupaj premazala s smetano in naredila okna, vrata...Za okoli bi pa kupila kaki dve mali plastični punčki in naredila male Barbi torte tako, da bi malo biskvita napolnila v manjše skledice, oblečene s plastično folijo (za krilo), počakala čez noč, biskvit vzela ven in potem punčko potisnila notri, vse skupaj okrasila in recimo dala eno punčko na stezico ali kaj podobnega... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

26. jan 2008 15:02

Katka, kakšno rolado Triglav imaš v mislih? Mijan

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

26. jan 2008 16:28

torta grad je bila že objavljena na kulinariki samo je ne najdem. je bila pa krasna. pluskoti na pomoč http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5431 recep in slika je tukaj mi je uspelo reza Sporočilo je spremenil(a) terezija dne 26. jan 2008 16:34:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti