Sejanje paprike in paradižnika?

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

20. jan 2008 20:58

Lesnik to mi je pa zelo všeč da si tak fajn in nam zaupaš take stvari kako boljše vzgojiti lepe mladike,kot pravite da je rimljanka tudi "zakladnica idej" upam da se nam bo kaj oglasila,nam ki se še učimo. Anita

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. jan 2008 22:05

Škropljenje z razredčenim polmastnim mlekom naj bi pomagalo kot naravna zaščita pred boleznimi. Baje se naredi po rastlini nekašen sloj, ki jo ščiti. Nekatera umetna zaščitna sredstva delujejo na enak način. Povdarjam, da "naj bi" pomagalo, če pa zares, pa ne vem. To sem žal izvedela prepozno, tako, da mi paradižnik ni najbolje uspel, sem pa imela zato paprike take, da je bilo veselje. Gromozanske. In vse ostalo je tudi raslo, da je bilo veselje! Zanima me, če ima katera kaj izkušenj z gojenjem na foliji. Katere rastline so primerne za takšno vzgojo? Predvsem pa me zanima ali jih ne "skuri", saj se mi zdi, da se v največji vročini ta folija preveč segreje. Joj, že komaj čakam, da bom spet po zemlji rila! fresh

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

20. jan 2008 23:34

Lani sem z razredčenim mlekom škropila por. Pomaga 100%. Bom poizkusila pa tudi paradižmik.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. jan 2008 3:54

Jaz jih vedno posejem v jogurtove lonške. V enega naredim luknjo, dam zemljo, seme, po 2 skupaj, nato še malo zemlje in v drugi lonček brez luknje. Pa na okno, kjer ni spodaj radiatorja. V začetku malo pokrijem s časopisom, ko pa vzklijejo, pa časopis odstranim. Zalivam po potrebi. Tako sem lani vzgojila ogromno sadik, posadila več kot 200 paprike in čez 50 parov paradižnika, feferone pa nisem štela. Vse je čudovito zraslo, je bilo kar nekaj za deliti in vlagati. Kyara

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

21. jan 2008 7:27

Sejem v dobro pognojeno vrtno zemljo kar v plasticno cvetlicno korito,pokrijem s kartonom in imam na toplem dokler ne vzklije.Rosim s prsilko,sicer je nevarno,da zaradi prevec zalivanja semena zgnijejo.Ko so sejancki veliki par cm, preredcim in prenesem v drug ,svetel, vendar ne prevec topel prostor,sicer se radi pretegnejo.Ob lepem vremenu zracim, kasneje jih nesem tudi ven, da se navadijo na zunanje razmere.Ker so ves cas v isti posodi z veliko prostora in dovolj hranili, ne dozivijo "soka" s presajanjem in so mocni in lepo zeleni. Na prosto jih posadim pod folijo, prav tako jagode,jajcevce, paprike , pa tudi zelje se je lani cudovito obneslo-naredila sem poskus-pol pod folijo in pol na prosto-pod folijo je bilo vecje in je prej oblikovalo glave! Skropljenje z mlekom pa je tudi zame novost, bo treba poizkusiti! lucka

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

21. jan 2008 7:40

To z mlekom pomaga tudi breskvi, preizkušeno. Lp, Klavdija

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

21. jan 2008 8:11

Kakšno razmerje z mlekom pa naredite, če lahko vprašam? lp Alenka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

21. jan 2008 9:43

Izid zakaj pa škropiš por z mlekom. S porom imam vsako leto probleme. Porova muha mi naredi veliko škode. martina

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

21. jan 2008 11:13

Živjo vrtičkarji! To škropljenje z mlekom+vodo (pol-pol) sem lani prakticirala na čebuli proti čebulni muhi - ampak ne bi mogla trditi da pomaga - ta škodljivec je vseeno prišel, ampak okužba je bila zmerna, na končnem pridelku kakšna luknjica na zunanjih dveh ovojih. Že par let vzgajam tudi paradižnik; predlani mi je ogromno sadik propadlo zaradi neke plesni (tisto, ko tik nad zemljo pecelj zgnije), lani pa sem jih preventivno škropila s čajem iz preslice in vzgojila zelo zavidljive sadike. Škropila sem jih na tri tedne tudi potem, ko so že na vrtu rasle. tigris

kozamurnik

sporočila: 2311

17. feb 2009 5:56

Tudi jih bom poizkusila ponovno vzgojiti iz semena.Ali je morda prezgodaj za sajenje? Lani mi paprike sploh niso vzklile,pa ne vem ali potrebujejo posebne razmere,ali kalijo zelo dolgo,ker sem jih po enem mesecu zavrgla. Vzklila ni niti ena,seme ni bilo staro. Hvala vnaprej! kozamurnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti