Ekonom lonec - pomoč pri izbiri

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

20. jan 2008 11:19

joj jaz imam pa znamko solingen(dobila sem ga za darilo), ampak sem ga uporabila s pokrovko samo enkrat ker me je nekako strah te zadeve,..... ali bi mi lahko katera malo opisla kako zadevo uporabljate, da ne ekspodira, da se ne opečete ko se odpre, koliko in kaj kuhate v njem in časovno, koliko časa kaj traja,..... hvala za pomoč plopsa

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. jan 2008 11:47

Joan je napisal/a:
Hvala za podatke in cene za Langostino, se mi zdi kar ugodnejša od Fisslerja... Kako pa je s časi kuhanja pri Langostini, tule pravijo, da so časi nekam dolgi v primerjavi z drugimi... Kako je pa z rezervnimi delo (tesnila), jih dobite v Slo, ali jih naročate po spletu v Italiji? Hvala in lep pozdrav, Joan Joan

Kot sem že povedala moja ekonoma sta za v pokoj, v petindvajsetih letih, sem le enkrat zamenjala tesnilo, dobila pa sem ga v trgovini kjer sem kupila lonca. No, glih v petnajstih minutah juha ni narejena, sicer ne vem kako je z novimi. Kuham juho, golaž, fižol, take stvari, ki rabijo dolgotrajno kuhanje. Včasih, ko sem v stiski s časom kuham tudi krompir, no, krompir je narejen v 10 minutah, za juho 3/4 ure, golaž 1/2 ure, fižol 15 do 20 minut, zavisi koliko je star.

Glede nato, da sem blizu meje bom šla kar peš do trgovine. Naj še povem, da je vzdrževanje zelo enostavno, saj so moji skoraj kot novi. Notranjost pa čistim s kisom in vodo.

Ampak priznajte, kaj niso lepi?

Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. jan 2008 11:59

Morda še nasvet za tiste, ki se bojite ekonoma. Jasno, če želiš preveriti ali je denimo meso mehko, moraš najprej ugasniti plin, ali če kuhate na elektriko, lonca odstaviti, odpreti ventil, da gre para ven, nato odpreti pokrov, prav simpl

lep dan! 

Anamarija

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

20. jan 2008 12:47

u tole se pa dobro bere, vse manj kot ena ura. a pa se naprimer golaž nič ne prismodi? plopsa

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

20. jan 2008 13:42

plopsa, jaz golaž v ekonom loncu naredim tako: v odprtem loncu popražim čebulo, dodam meso, malo premešam, posolim, dodam lovor, zalijem z malo vode in lonec zaprem. Ko mi dvigne pokrovček z obročki (WMF lonec), pustim 10 minut, nato lonec odstavim. Ko ga lahko odprem, pomokam, dodam rdečo papriko, mezgo, česen, pokuham in to je to. Na tak način se golaž ne prismodi, niti se ne prime na posodo. Tako je golaž res kuhan prej kot v eni uri, kar mi pride prav, da lahko vedno jemo svežo hrano, ne da bi jo morala skuhati dan prej. Lepo se imejte in radi se smejte Balenka Sporočilo je spremenil(a) Balenka dne 20. jan 2008 13:43:43

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

20. jan 2008 13:51

Na strani,ki jo navaja Terlikar 1, so ekonom lonci lagostina v velikosti od 3,5 l pa do 12 l. Najbližja prodajalna pa je v Gorici-Italija.Meni so še posebej všeč tisti na preklop, brez dolgega ročaja, le z dvema manjšima. Sama pa imam AMC posodo in oba sekoqick pokrova-večji in manjši pa še 3 l ekonom lagostina. Vsi trije so super! Sporočilo je spremenil(a) daga dne 20. jan 2008 13:59:51

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

20. jan 2008 19:21

Že vidim, da bo treba po dolgem času spet enkrat na izlet v Gorico po tisti 12 l lonec. kobra 1

Šarmanten  

član od: 10.4.2007

sporočila: 27

21. jan 2008 16:14

Doma imamo Fissler-jev ekonom lonec in njegova starost je skoraj nedoločljiva...ima več kot 25 let in sem ga dobil od babice. Moram vam povedat , da smo z njim izredno zadovoljni , saj v tem času sem menjal samo nekaj tesnil, ki pa se jih dobi brez problema pa čeprav je pisker že v letih. Če bi se danes še enkrat odločali o menjavi ekonoma se sigurno odločimo za kvaliteto Fisslerja ,ki je tudi nekako cenovno dostopen... Soseda ima tudi Fissler-jev Blue point ekonom in ga ne zamenja za nobenega drugega... Toplo ga priporočam , saj se po kvaliteti jekla in njegove obdelave lahko primerja tudi z AMC ali WMF posodo... Lep sončen dan še naprej... Šarmanten

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

21. jan 2008 16:49

Imam od AMC + secuquick pokrov in sem zelo zadovoljna. Sedaj imam posodo cca 10 let in brez problemov. Res sem precej plačala, a se je izplačalo. Uporabljam posodo vsaki dan za razne golaže, juhe.. itd.. Lonec bi priporočala vsaki gospodinji, ki ne želi preživeti cel dan v kuhinji. MYCHELLE Sporočilo je spremenil(a) MYCHELLE dne 21. jan 2008 16:51:19

hela  

član od: 26.9.2008

sporočila: 1

17. apr 2009 8:27

pozdravljeni! Mene pa zanima, če kdo ve, kje bi dobila tesnilo za ekonom lonec WMF. Hela hela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti