Ta nadležni kašelj!!!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. feb 2011 17:04

Samo v vednost, prašiči nimajo loja, slednji je last goveda. Za staro mast se je uporabilo salo prašiča, maščoba, ki je v trebušni votlini.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. feb 2011 18:54

rimljanka je napisal/a:

Samo v vednost, prašiči nimajo loja, slednji je last goveda. Za staro mast se je uporabilo salo prašiča, maščoba, ki je v trebušni votlini.



rimljanka

 

zdaj mi ni treba poizvedovati.

Vanja

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

28. feb 2011 19:47

mimogrede, nisem brala cele teme, ampak glede na naslov lahko ponudim eno rešitve, ki meni krasno pomaga pri kašlju: čebula + listi lovorja + voda - skuhamo, odcedimo, popijemo. je zanič kot ne vem kaj, pomaga pa ekstremno. tunna http://titabota.blogspot.com/

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

1. mar 2011 18:16

Pri nas pa že nekaj let zgodaj poleti pripravim smrekove, jelkine vršičke in liste ozkolistnega trpotca, ki jih zalijem z medom, pokrijem, jih pustim v senci stati kakšen mesec ali dva in odcedim. Uporabimo ob prehladih in kašlju.

katjushka

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

2. mar 2011 11:21

Kadar kašljam si naredim; črno redkev operem, jo izdolbem in v lukno dam sladkor ali med, postavim na kozarec in kar se do jutra nacedi vanj, popijem. Ne vem pa ali to pomaga ali preide samo posebi. franciska

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

14. mar 2011 11:21

Pozdravljene! Sestro muči trdovraten kašelj že nekaj tednov. Poskusila je kar nekaj vaših pripravkov- črna redkev, karameliziran sladkor z mlekom.....Bila je tudi pri zdravniku in na slikanju pljuč. Vse je v mejah normale. Kašelj je najhujši ponoči, ko kašlja tudi kakšno uro in več. Nakupila si je kar nekaj sirupov, ki so v prosti prodaji a ji ne pomagajo. Ali imate še kakšno idejo? Kašelj je suh. Lep pozdrav bios

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. mar 2011 11:43

Bios, kaj pa če ima kakšno alergijo?

JanisJoplin

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2011 12:53

Mene vrže enkrat letno ali pa na dve leti... Je ni zadeve, ki bi ga premagala, se pa da vse skupaj olajšati, tako da se da normalno funkcionirati, sem tudi zdaj v tej fazi, v tednu št. 5 in se bliža koncu. Faza nočnih napadov se je par dni nazaj nehala. Očitno ga bo zdaj zdaj zmanjkalo. Sem pa tudi iz faze suhega kašlja že ven. 

Loni Makaroni

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

14. mar 2011 13:02

bios je napisal/a:
Pozdravljene!

Sestro muči trdovraten kašelj že nekaj tednov. Poskusila je kar nekaj vaših pripravkov- črna redkev, karameliziran sladkor z mlekom.....Bila je tudi pri zdravniku in na slikanju pljuč. Vse je v mejah normale. Kašelj je najhujši ponoči, ko kašlja tudi kakšno uro in več. Nakupila si je kar nekaj sirupov, ki so v prosti prodaji a ji ne pomagajo.
Ali imate še kakšno idejo?
Kašelj je suh.
Lep pozdrav
bios

To pa dobro poznam in vem kako je neznosno. Ko sem se prvič zares 'srečal' s centralno sem imel nemogoče probleme ob prehladih. Ponoči sem nabijal do roba živčnega zloma. Vedno in brez izjeme je pomagala savna s smrekovim oljem. (mogoče bi šlo tudi brez olja). V nekaj urah po savni sem mehko zakašljal. Je pa res, da sem imel praviloma naslednji dan popolnoma zabit nos. Samo, kašelj je bil pa čisto veselje. ;)

LP

p.s. Glavo v lonec kropa in brisača čez ni delovalo - ne vem zakaj! Mogoče zato, ker so dejanske temperature tam precej nižje. Savna je bila vedno finska s temperaturo okrog 90C

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti