Bioresonanca

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

18. jan 2008 9:44

Frina, hvala, seveda je stric Google moj prijatelj, sem pa želela slišati tudi izkušnje kuharic in kuharjev, saj jih ponavdi radi delijo. strelka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

18. jan 2008 18:42

Na teme, o katerih nimam pojma, se seveda ne oglašam.

Jasno, da poznam več ljudi, ki jim bioresonančne terapije niso koristile.

Držat se zdravega življenja in nasvetov zdravnikov je žal bistveno težje, ne? Tako kot sprejet dejstvo, da ima lahko kdo drugačno mnenje. Drugič pa napiši, da želiš slišati samo tiste s pozitivnimi izkušnjami, pa bomo ostali lepo tiho.

 

Nasja

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

18. jan 2008 19:44

strelka je napisal/a:
Seveda, ostalim pa hvala za prispevke. Če bo potem koga zanimalo, bom povedala, kako bo delovalo pri meni (ki sem očitno rahel skeptik in torej placebo odpade). strelka
Draga strelka, s kar nekaj studijami je dokazano, da placebo deluje vsaj v 30%. Ampak stvar placeba je v tem, da ti ne ves, da je to placebo! Preden vsako novo zdravilo ali metoda zdravljenja pride na trg, se opravi studija o njegovi ucinkovitosti. Te studije so vedno zelo dobro pripravljene, multicentricne, zbirajo se podatki o ucinkovitosti zdravljenja, stranskih ucinkih, pa se marsikaj drugega. Naredita se dve skupini- testna in kontrolna, v eni bolnik dobiva pravo zdravilo, v drugi pa placebo. Navadno so tudi dvojno slepe: niti bolnik niti terapevt ne vesta, ali bolnik jemlje pravo zdravilo ali placebo. Ucinkovitost zdravila se mora signifikantno razlikovati od ucinkovitosti placeba, da lahko govorimo o "zdravilu". Google je tudi moj prijatelj, ampak je nasel podatke, da studije bioresonance niso dokazale vecje ucinkovitosti kot pri placebu (navedenih je kar nekaj studij). Vecina virov se omejuje na razlago o njenem delovanju. Zato je metoda uvrscena med alternativno zdravljenje. "Razlaga delovanja" se ne pomeni, da je neka stvar tudi ucinkovita in se lahko uporablja kot zdravilo. Res pa je: ce stvar ne skoduje, se se vedno lahko zanasamo na placebo efekt. (deluje tudi na zivalih) Tukaj se mora odlociti vsak sam. slepakura slepakura

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

18. jan 2008 21:43

Dragta Nasja, v prvem odgovoru nisi nakazala, da o temi karkoli veš, si pa zato v drugem jasno pokazala, da znaš obsoditi človeka, brez da karkoli veš o njem. Živim namreč precej bolj zdravo, kot mi je kdajkoli svetoval katerikoli zdravnik. Kupujem večinoma ekološko pridelano hrano in se prehranjujem skoraj izključno doma, mesa skoraj ne jem, uživam veliko svežega sadja in zelenjave, vsak dan spijem vsaj 1.5 litra vode + ostale tekočine, se redno rekreiram, uporabljam naravno kozmetiko in čistila itd. Bo dovolj za začetek? Slišati želim vsa mnenja, ampak konkretno, prosim. Od tebe pa ni drugega kot natolcevanje. Povej konkretno kaj je kdo želel pozdraviti in mu ni uspelo (in kdaj je obupal in ali se je res držal navodil). Zato sem tudi vprašala. Pozitivnih izkušenj sem namreč našla že dovolj. O placebu pa tole: Kolikor vem, moraš za placebo najprej verjeti, da ti bo nekaj pomagalo... strelka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

19. jan 2008 2:15

Draga strelka, se opravičujem, če sem zvenela preveč vzvišeno in če se ti zdi, da sem te obsojala. No, tudi tvoj drugi post ni bil ravno vljuden.

Moja jeza leti na tiste "zdravnice" in "zdravilke", ki vlečejo ljudi za nos (in za denarnico) z  ezoteričnim blebetanjem, pomešanim z nekaj izrazi iz visoke znanosti (po možnosti iz kvantne fizike), tako da se večina ne upa presojati njihovih besed z zdravo pametjo. Ker nekaj vem o delovanju človeškega telesa, o elektromagnetnih nihanjih in resonanci itd. pa smo se tudi učili še v srednji šoli, me s svojo razlago niso prepričali. Preberi še sama s kritično razdaljo literaturo, ki si jo dobila, in premisli, če je vredno tvojega denarja.

Ne, osebnih izkušenj nimam - niti jaz niti nihče od mojih bližnjih ni bil na bioresonanci, da bi poznala vse podrobnosti.

Resnično pa sem srečala več ljudi (ne ravno prijateljev), ki so bili na teh pregledih. Zaradi prebavnih motenj ali kožnih alergij. Prav vsem so odkrili iste "alergije": kandido, pa prepovedali moko (razen pire), sladkor, vse sladko sadje, kvas, jajca, po večini tudi mleko in meso. In seveda amalgamske plombe. Dokler so se strogo držali te diete, so bili nad postopkom navdušeni. Ko so klonili in začeli kršiti dieto, je bilo učinka konec, ne glede na morebitne terapije. Seveda so za neuspeh krivili sebe, ne pa zdravljenja.

Zato sem mnenja, da je osnova vsakega zdravljenja zdrava prehrana, in čestitam ti, če si to že izpeljala. Prepričana sem, da boš, če boš TI SAMA prisluhnila svojemu telesu, tudi sama ugotovila, kaj ti res škodi, in da denar lahko porabiš za kak boljši namen.

Kar se tiče placeba, pa: veliko kroničnih bolezni ima nihajoč potek - spontano se težave popravijo in kdaj kasneje spet pojavijo. Marsikdo ta učinek pripiše zdravljenju, in le z natančno zasnovanimi študijami, kot jih je opisala slepakura, se lahko natančneje oceni, ali je bilo v zdravljeni skupini več ozdravljenih ali ne.

Takšna študija je denimo tale  - za tiste, ki znajo angleško:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9066509?ordinalpos=4&a

(je treba prekopirat cel link, zato bom prilepila izvleček kar tule:)

Int Arch Allergy Immunol. 1997 Mar;112(3):238-46.

Efficacy trial of bioresonance in children with atopic dermatitis.

Schöni MH, Nikolaizik WH, Schöni-Affolter F.

Alpine Children's Hospital Davos, Switzerland. Mhschoeni@smb.sams.ch

Single case reports and uncontrolled studies claim significant improvements in patients with atopic diseases treated with bioresonance therapy, also called biophysical information therapy (BIT). To assess the efficacy of this alternative method of treatment, we performed a conventional double-blind parallel group study in children hospitalized for long-lasting atopic dermatitis. Over a period of 1.5 year, 32 children with atopic dermatitis, age range 1.5-16.8 years and hospitalized for 4-6 weeks at the Alpine Children's Hospital Davos, Switzerland, were randomized according to sex, age and severity of the skin disease to receive conventional inpatient therapy and either a putatively active or a sham (placebo) BIT treatment. Short- and long-term outcome within 1 year were assessed by skin symptom scores, sleep and itch scores, blood cell activation markers of allergy, and a questionnaire. Hospitalization and conventional therapy in a high altitude climate resulted in immediate and sustained amelioration of the disease state in both the BIT-treated and sham-treated groups. BIT had no significant additive measurable effect on the outcome variables determined in this study. The statement by protagonists of this alternative form of therapy that BIT can considerably influence or even cure atopic dermatitis was not confirmed using for the first time a conventional double-blind study design. Considering the high costs and false promises caused by the promotors of this kind of therapy, it is concluded that BIT has no place in the treatment of children with atopic dermatitis.

Za nemško govoreče pa :

http://www.ssai-sgai.ch/uploads/media/2006-02

Lep pozdrav,

Nasja Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 19. jan 2008 02:17:16

RAVELA  

član od: 7.2.2007

sporočila: 35

19. jan 2008 23:24

V začetku leta 2007 sem bila prvič na bioresonanci v Rogaški Slatini, kjer so mi ugotovili alergijo na ful... stvari, sama pa sem opazila, da mi zelo,zelo škoduje mleko, kar je se poznalo na koži, bolečine v sklepih in zelo slabo počutje. Alergija naj bi bila ozdravljena imam samo še nekaj glivic in parazitov, kar je bil glavni vzrok alergije, mleko že uživam, vendar ni čisto v redu je pa dosti bolje. Sedaj imam 20 terapijo, povedati pa moram, da se počutim zelo dobro. RAVELA

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

21. jan 2008 8:48

Nasja, hvala za ta link. Moj problem je v tem, da sem naravnost nora na stvari, na katere naj bi imela alergijo (npr. mleko, oves in oreški) in do sedaj še nisem uspela najti povezave med slabim počutjem in temi dejavniki, ker kot rečeno nimam klasičnih znakov alergij. Da si zdravnica (je prava zdravnica, vključno z znanstvenim doktoratom) ni vsega izmislila, potrjuje dejstvo, da mi je odkrila alergijo na insekte (po piku komarja imam še teden dni srbečo oteklino) in na kovino (ne prenašam nobenih uhanov, ne glede na plemenitost kovine, takoj se mi zagnojijo ušesa). Glede na to, da je prijateljici, ki je imela res hude težave, pomagalo, bom poskusila z odpravo enega alergena. Glede na kritičnost, ki jo premorem, bom verjetno kmalu uspela presoditi, ali zadeva deluje ali ne. Motilo me ne bo niti, če gre za placebo, važno, da zadeva mine strelka

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

21. jan 2008 9:02

Moja prijateljica že kar nekaj časa hodi na bioresonanco v Rogaško Slatino. Tja hodi zaradi sebe in hčerke. Povedala je, da so terapije odpravile vse alergije pri hčerki, le na gluten je še vedno alergična, saj je punčka celiakaš. Meni se zdijo terapije kar drage. Še posebej, če je treba hoditi 2-3 krat na mesec. Je pa res, da je zdravje neprecenljivo... blažkaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jan 2008 9:22

strelka, ne moreš od Nasje pričakovati, da pove, KDO je (ali ni) ozdravel. To bi bilo razkrivanje osebnih podatkov in to je po Zakonu o varstvu osebnih podatkov nedopustno, da ne rečem še kaj več. rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

21. jan 2008 9:29

Ravela samo nekaj me zanima.....pišeš da ti škoduje mleko in posledica je bolečine v sklepih....sama sem prehodila že trnovo pot glede bolečin v sklepih pa mi nič ne odkrijejo....jaz želje po pitju mleka kot recimo kakav nimam,imam pa rada jogurt,sir,skuta.....prosim ,če mi zaupaš kdaj so ti povedali od kje izvirajo bolečine v sklepih -kolikokrat si šla na to bioresonanco da si izvedela....že vnaprej hvala . kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti