Hujšanje

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

26. apr 2008 11:05

Meni pa uspeva vzdrževaz težo brez umetnih dodatkov ,ker se mi zdi da to vse le nekaj stane.Tudi meni ni bilo vedno tako lahko vendar močna volja premaga vse pa še užitek je ko ti to uspe.Vsem ki mislite na hitro shujšati mi verjemite ,da je uspeh le kratkotrajen zato vsem ,ki jim uspe s svojo voljo doseči svoj čestitam, ker je bilo potrebno kar precej odpovedovanja.Velja si zapomniti da tudi lep sprehod dela čudeže saj takrat lahko celo na lakoto pozabimo. mark5

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

26. apr 2008 14:35

menci je napisal/a:
Pod katero znamko pa prodajajo te dodatke? Ali so vključene tudi vlaknine in vitamini?
Sprobala sem SlimFast, ki sem ga kupila v Muellerju, imajo pa tudi neke svoje zadeve, ampak ne vem, kako se točno reče. So pa vse na isti polici, tako da ne moreš zgrešit. Če so vključene vlaknine in vitamini ne vem, mislim pa da ja, saj izdelek reklamirajo kot polnovreden nadomestek običajnemu obroku, le da imaš kalorije pod kontrolo. Ko sem ga pila, sem bila zelo disciplinirana in posledično so šle kile dol, ampak to je bilo že pred leti. Verjamem, da je vsaka dieta učinkovita - če se je le dosledno držimo. Koliko je zdrava, to je pa že drugo vprašanje. sara

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

27. apr 2008 9:56

Za vse ki vam ni vseeno ali so tiste kile, ki jih izgubite samo voda ampak bi radi res izgubili telesno maščobo priporočam "športno dieto" torej več beljakovin (pusta skuta, ribe, jajca, pusto meso...) in več kvalitetnih maščob omega3, omega6, ki so v ribah, oreščkih, semenih, pa laneno/ribje/hladno stiskano olivno olje "na žlico". Tudi našteta kvalitetna olja se pri segrevanju spremenijo v trans-maščobe, ki so škodljive, zato se za peko priporoča izključno maslo, predvsem kokosovo, pa tudi navadno je boljše od olja. Sadje vsebuje veliko sladkorjev, zato se uživa v omejenih količinah, recimo 2 sadeža na dan. Seveda pa uživamo veliko zelenjave in vlaknin (otrobi, ovseni in drugi kosmiči...), ogljikove hidrate uživamo predvsem v prvi polovici dneva, da nam dajo energijo, medtem ko beljakovine vključimo v vsak obrok. Ob vsakodnevnem gibanje nam tak način prehranjevanja prinese željene rezultate. Morda na tehtnici ni pretirane razlike (mišice so težje od špeha)-v začetku lahko celo pridobimo kakšno kilo, vendar je lepo videti, ko se telo začne preoblikovat in postane čvrsto. Uspešno hujšanje vsem ;) mala zelena

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

28. apr 2008 14:05

Zdaj je pomlad pod noge pa bodo kile kar same šle stran seveda je potrebna disciplina in premagovanje.Možnost je več na malo višjih krajih lahko še vedno naberemo regrat ki je poln prepotrebnih vitaminov zdaj pomladi no pa tudi čemaž že lahko nabiramo znjim lahko obogatimo solato in pa različne namaze ,ki naj bodo manj kalorični.Nekaj smo storili že s tem ko smo se sprehajali po gozdu in travnikih in si s tem napolnili baterije pa veselo pot pod noge in veliko uspeha. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

16. maj 2008 17:39

Zdaj je čas jagod pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje z jagodami pri hujšanju saj vem da pomagajo pri izločanju vode tudi občutek lakote je manjši ,zato lahko obrok nadomestimo z jagodami.Zanima me kakšne izkušnje imate s tem. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

20. maj 2008 11:23

Kaj pa zdaj?Ali nimate nobene pametne ideje v zvezi z jagodami ali uživanjem drugega sadja ,ki ga je zdaj kar nekaj na policah v trgovini .Trgovci kar tekmujejo ,da ga bodo ponudili čim ceneje. mark5

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. maj 2008 11:30

mark5 je napisal/a:
.Trgovci kar tekmujejo ,da ga bodo ponudili čim ceneje. mark5

Nisem opazila, kje se pa skrivajo ti trgovci????

rimljanka - zasebno mnenje

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

22. maj 2008 8:37

Saj je v oglasnih reklamah vse zapisano samo vprašanje je če si dovolj hiter in zalogo pred nosom že vso prodajo to pa je drug problem.Samo ne mi rečt da upokojenci vse pokupijo, ker to ni res saj se velikokrat zgodi da do izdelka še pridejo ne.Poskusi srečo mogoče ti pa kdaj le uspe priti do cenejšega sadja in zelenjave.Začeli so že sprodajo češenj, kipa imajo vratolomno ceno mogoče jih bo lahko kupovati samo po komadih, ker drugače bodo težko dosegljive, čeprav so zelo mamljive. mark5

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

25. jul 2008 12:27

Da ne odpiram nove teme, sem poiskala kar to. Zanima me, koliko vas, ki se vas sprehaja zdajle po teh spletnih straneh, se podaja na pot kakršnekoli diete z učinkom malce shujšati, se malenkost preoblikovati in ste morda pripravljeni svoj način deliti z drugimi.

Nimam v mislih žuganja s prstom in vtepanja v glavo, kaj je pravilno. Samo vaš sedanji način in morda dosežke danes, jutri, pa čez tri dni....

Lahko v obliki počutja, izgube kg, motiviranosti za delo, če vam katera hrana še posebej "brenči" po glavi v teh dneh.....tako, saj veste, kaj mislim.

Titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jul 2008 12:49

Malce moram pazit zaradi zdravja, malo pa tudi zaradi nekaj odvečnih kg. Torej, vse, kar se da, prehodim peš (v trgovinah nič tekočih stopnic in podobno), jem sicer vse po vrsti, ampak več krat na dan, zelo majhne obroke. Tole "vse po vrsti" je mišljeno tudi kruh in šunka, pa krompir in testenine na primer. Ne jem nobenih omak, večinoma jem svežo zelenjavo (paprika, kumare, bučke z jogurtom, zelena solata), pa obvezno kak kos črnega kruha ali žemljo ali kakšpnega peciva v dopoldanskem času (da do večera vse to pokurim).

Skratka, nobenega posebne dieta. le malce lažja hrana kot v drugih letnih časih in malo manjše količine, pa več hoje. Gredo kile počasi dol, pa tudi počutje je boljše.

mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti