Hujšanje

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

2. avg 2008 11:04

ooo, HVALA VAM ZA VZPODBUDO!

Moram priznati, da je včeraj, tretji dan juhe, prinesel skorajda neustavljivo željo po nečem bolj kaloričnem. In ker je bilo za včerajšnji dan predpisano neomejeno sadja sem izkoristila ta predpis. Povem vam - oni že vedo, zakaj so tako zastavili jedilnik. Velik kos lubenice in 2 nektarini - in je bilo vse zadovoljeno.

 

Včasih smo navajeni kaj po svoje; zdaj pa vidim, da se je pametno držati predpisanega, ker ima vsak zakaj svoj zato.

 

Pa v ponedeljek dalje! Lep vikend brez neviht vam želim!

 

p.s.

delovni elan narašča kar naprej: na vrsti je čiščenje oken, likanje....nobenega glavobola in slabe volje.

Titta

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. avg 2008 11:30

Pridna titta!

Le tako naprej, pa še poročaj o svojih uspehih!

jasna

nuvi  

član od: 13.4.2008

sporočila: 55

2. avg 2008 16:15

take diete so zelo kratkotrajne in neučinkovite. Tisto kg kar zgubite so predvsem mišice in voda. Manj mišic ko imamo manj kcal porabljamo in tako se spet vrnemo v začaran krog. Edino prava dieta je dieta, ki vsebuje razmerje nekje 45oh:35b:20m in gibanje.le tako bomo shujšali in pri tem še obdržali oz. lahko še pridobili mišice, znebili pa se bomo tako zelo sovražene maščobe. (Samo moje skromno mnenje) nuvi

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. avg 2008 7:13

Nuvi,

ko je človek na dieti, najbolj rabi nekoga, da mu pove, da je itak brez veze to, kar dela. Titta ti bo hvaležna!

Kako učinkuje kakšna dieta, vemo vsi, saj nas s tem bombandirajo na vsakem koraku! Včasih pač rabiš nekaj, da "presekaš", ko so ti na poti tisti trije kilogramčki... In to, kar počne Titta, je sigurno OK. Teorije smo vsi polni, pred hladilnikom pa po navadi odpovemo

 

PS: Kakšna dieta je pa to, Nuvi, 20% maščob? Tega svoj živ dan ne bi spravila po grlu... Po moje si se zatipkala.

jasna

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

3. avg 2008 7:32

Jasna

 

Mislim, da je nuvi samo premalo napisala. Namreč gre za razmerje kalorij, ki jih prispeva posamezen vir makrohranil. Če bi naj človek zaužil na dan 1000 kCal, bi jih naj bilo 450 iz OH, 350 iz B in 200 iz M. Ker ima 1gM kar 9 kCal, gre torej za dobrih 22g maščobe. To pa ni tako težko nabrati ... moj oče si že za zajtrk več masla na kruh namaže, recimo. Pa ljudje pozabljajo, da je maščoba tudi v hrani, navadno štejejo samo olje in maslo, ki ga pač vidijo.

 

:)

If they don"t have chocolate in heaven, I"m not going! http://easypika.typepad.com/

nuvi  

član od: 13.4.2008

sporočila: 55

3. avg 2008 12:43

točno tako kot je napisala nežika. nuvi

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

3. avg 2008 13:18

Vsak se odloči po svoje, kako in kdaj (če sploh) bo izgubljal kilograme. Po mojem mnenju je vsak nasvet dobrodošel, če pa te nekdo spodbuja pa še bolj. Zato vsem, ki se trudite z odvečnimi kilogrami sporočam, da se tudi vztrajnost splača. Z marsikatero dieto dobiš vsaj motivacijo, da se potrudiš pri gibanju in da spremeniš prehranjevalne navade. Meni je to lepo uspelo, potem pa ... No sedaj se spet trudim in mi kar lepo uspeva. Ja kaj hočemo pri nekaterih imajo tudi otroci (beri nosečnost) svojo ceno, spet pri drugih pa se tehtnica nikamor ne premakne ;) Torej: pogumno! špelči

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

6. avg 2008 17:00

Hujšanje ta večna tema,težko je če se moraš kar naprej spopadati s kilogrami.Veliko je odvisno od presnove vsako telo pač drugače izkorišča svojo zalogo.Vsem ki se spopadajo s kilogrami je treba čestitat saj to ni tako lahko je treba veliko odpovedovanja in samo discipline zato kar ogumno naprej samo z razumom. mark5

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. avg 2008 18:48

Titta je napisala nasvet izgubljanja kg z zeljno juho. Vem, da jo imajo v konzervi in da jo iizdeluje Eta.

Pred 10 leti mi jo je pokazala prijateljica. Zdelo se ji je zelo zanimivo, ker seveda pade na vsak namig o poenostavljenem hujšanju. Takarat sem se borila s kakimi petimi kilami presežka in sem seveda pristala na eksperiment.

Poleti, ko sem bila sama doma ostali del družine si je privoščil morje, sem si skuhala juho. Nerodno sem pritisnila na gumb za odtaljevanje in naslednje jutro je bil staljen led v vseh mojih posodah. Vse sem (z veseljem) vrgla proč, prijateljica pa trdi, da sem to naredila zanalašč. Kako je bilo z njo, se pa ne spomnim več.

F r i n a

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

6. avg 2008 20:52

Jaz se pa trudim dober mesec s hujsanjem. Na zacetku sem skoraj vsak dan pojedla kakšno kepico sladoleda:), potem pa sem presla predvsem na zelenjavo, pusto skuto in jogurt z 0,1% maščobe. Vsak dan se ukvarjam s športom, pred tremi dnevi pa sem šla predaleč. Zjutraj in zvecer sem tekla, vmes pa še dvourni trening lokostrelstva. Najprej se mi je zdelo super, da sem porabila toliko kalorij, a me je kmalu to kaznovalo. Ob treh zjutraj mi je začelo močno razbijati srce (cca 100 utripov na sekundo, drugače imam v mirovanju cca 55), okoli devetih sem skušala vstati, pa sem se tako tresla, da sem se sesedla pa še vrtelo se mi je. Nisem si mislila, da lahko telo pripelješ do konca moči. Bila sem v hipoglikemičnem šoku. Pojedla sem 3 piškote in po pol ure sem bila že skoraj OK, samo zelo utrujena. Moram reči, da sem se pošteno ustrašila in sem takoj v svojo prehrano dodala malo več ogljikovih hidratov (sadje, včeraj pa tudi sladoled:)). Sem pa v mesecu in pol prišla s 57,5kg na 53. Od zdaj bom bolj previdna!!! LP habibti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti