Kruh se sesede

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. avg 2009 20:01

Problem je lahko tudi v vlažnosti moke. To vidiš tako, da moka ni lepo sipka, če je bolj vlažna. V tem primeru vzameš manj tekočine ali pa malo več moke. Sama sem si pomagala tudi tako, da sem opazovala testo med gnetenjem in nato po potrebi dolila žlico vode ali pa dodala žlico moke.

 

Julija

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

31. avg 2009 8:56

Torej, v tem vikendu sem spekla tri različne vrste kruha in upoštevala vaše nasvete. Uporabila sem hiter program (1,58) in tudi zmanjšala količino vode. Resnično se kruh ni sesedel in je bil rahel. Hvala vam! Nekaj me še moti in ne vem zakaj rata tak kruh. Namreč kruh je lep rahel, le na spodnjem delu (dno kruha) je nekako bolj zbit glede na preostanek kruha. Čemu tako? Dobila sem že namig, da moramo kruh, ko ga vzamemo iz kruhomata ali pečice, obrniti narobe in zaviti v kuhinjsko krpo? girica

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

31. avg 2009 9:36

Čao, tudi moj kruh iz kruhomata je takšen, da je na dnu eno malenkost bolj gost kot zgoraj. Se mi zdi, da je to kar normalno. In ja, kruh je potrebno vzeti iz kruhomata, ne sme se ohladit v posodi, ker "zašvica". Pri nas ga vedno (tudi tistega iz pekača) zavijemo v krpo (lahko je malo vlažna) in tako ohladimo. Glede pečenja z zamikom - meni se je še vedno sesedel in ga ne pečem več tako. Vedno uporabljam program "hitro", kvasa pa dam samo za vzorec, ker drugače nastane luknja. Pa samo testo mora biti na otip malo bolj mokro kot tisto, ki ga ročno zamesimo in spečemo v pečici. Lp Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

3. sep 2009 9:23

Naj pristavim še, da sem poskusila namig, da kruh, ko ga vzamem iz kruhomata in zavijem v krpo, obrnem narobe. Sama pa sem obrnjen kruh zavit v krpo položila na pult tako, da sem ga malenkost na eni strani dvignila in naslonila na steno. Tako je zrak krožil vse okoli kruha. Opazna razlika! Kruh ni več tako zbit na dnu. Lahko celo rečem, da če nekdo prav ne gre za tem, tega sploh ni opaziti. pozdravček girica

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

4. sep 2009 12:06

Tudi meni se je na začetku ne glede na program vsak kruh sesedel, ker sem upoštevala količine vode v originalnih receptih. Ki je je preveč. Na pol kg bele moke lahko daš 300 ml vode, temnejši kruh 270-280 ml. in poetm je hribček na vrhu. lartep

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

4. sep 2009 18:03

Girica, zakaj ga pa ne daš hladit na rešetko od pečice? Zrak lepo kroži, ne glede na to, kako kruh obrneš...

čoko

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

6. sep 2009 21:49

Hvala, čoko. Tudi z rešetko sem že probala in najbolje se pri meni odnese, da dam kruh na rešetko in vse skupaj malo privzdignem. Resnično je nato kruh enakomerno rahel in nikjer zbit girica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti