Podražitve

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

11. jan 2008 15:54

Ja kruh gre stran, jaz ga pa zdaj sam pečem, ker za eno žemljico dati kolikor je zdaj, je pa res malo bolno veliko. Pa ne gledam na vsak cent. Je pa zanimivo, denarja ni, trgovine pa nabito polne, pred prazniki, po praznikih, med razprodajami, po razprodajah. V BTC denimo nikoli več ni parkirnih mest, vse (i izjemo oddaljenih garažnih hiš) je nabito že ob 12 uri. Ali ima Slovenija res samo 2 milijona ljudi? So res potem eni in isti ves čas v veletrgovinah? Je hec, kogarkoli povprašaš, ne hodi v take markete, je preveč gužve. Ja kdo so pa tisti, ki so notri? Je pa res problem drugje, zaprli so trgovinice Pri nas na Rudniku na vsej Ižanski cesti in okolici ni niti ene same trgovine s hrano več. Je vse požrl vsemogočni LeClerk? So morda od tod tako nabite trgovine, ker morajo vsi zdaj hoditi v tiste 4 markete ki so v Ljubljani? In vsak, ki se na novo odpre nič ne razbremeni gužve. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. jan 2008 15:54

pri nas je trgovina,ki po 17 uri zniža izdelke,kot so kruh pecivo,razne narezke ki jih ne bodo drugače prodali,znižajo pa tudi do 50%. anaeva

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. jan 2008 16:04

silva je napisal/a:
Jaz sem opazila podobno kot Staša: v Mercatorju, Šparu in Tušu je npr. Activia (2x125gr) čez 1 EUR (cena se giblje od 1,07 - 1,79 EUR), v Hoferju pa je pakiranje jogurta z imenom Lactivia 4x125 gr stane 1,26 EUR. Se pravi 1x manj... Kvaliteta je identična. Isto zelo "blagodejno vpliva na prebavo". Res je treba malce "prešnofat" več trgovin.
Ja, ampak lactivia ni activia, zato je cena različna. Tudi adadas ni isto kot adidas, pa je lahko zelo solidne kvalitete. Tudi v merkatorju prodajajo jogurte lastne blagovne znamke, na katerih je ista deklaracija kot na jogurtih ljubljanskih mlekarn, celo LM jih izdeluje za njih, pa je razlika v ceni zelo očitna. Gre se za izdelke iste blagovne znamke, ki imajo v različnih trgovinah različno ceno. Jaz npr. gavrilovič pašteto kupujem samo še v eni manjši trgovini, kjer je še vedno po 69 centov, drugje pa več kot 1 evro. Prav tako barilla pašto, primorsko posebno moko in še nekaj izdelkov. matilda

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. jan 2008 16:37

Res, da lactivia ni activia, jaz osebno pa pravim, da je to "isto sra..., drugo pakovanje". In še marsikatera druga stvar je takšna. Saj ne rečem, se zgodi, da je kakšna "kopija" sploh neprimerljiva z "originalom", v tem primeru, seveda ne bom menjala originala za kopijo. Kjer pa ni večjih odstopanj v kvaliteti, pa gladko menjam eno za drugo. Brez debate. Denarja ne pobiram po cesti in zato ne bom plačevala več, če lahko dobim isto za manj denarja.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

11. jan 2008 16:56

Meni je čisto jasno, zakaj v Sparu in podobnih nočejo prodajati starega kruha. Ker bi pač imeli manj zaslužka. Ko gledam v Hoferju, vedno prodajo star kruh in to že dopoldne. Je očitno kar iskana roba. Sonja

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

11. jan 2008 16:58

mene tudi zanima, zakaj mečejo ob koncu šihta sveže pečeno meso stran, pa kruh, ... predlagam, da imajo nekje stalažo, kjer bi kupci kupovali en dan star kruh - seveda po znižani ceni, saj danes res moramo gledati za vsak euro, pa še kruh ne bi šel v smeti - SRAMOTA, da se to dogaja!!!! Pri nas meso iz smeti zvečer pobirajo romi, pa imajo zastonj hrano - to civilom ne bi dovolili delati. ariella

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

11. jan 2008 17:13

Kdo pa so civili, pouči me prosim rrr

jasnah  

član od: 4.11.2007

sporočila: 27

11. jan 2008 18:21

..,. ALI se vam potem kaj ćudno zdi, da je najbogatejši  S lovenec ravno trgovec in od česa so zrasli vsi ti veliki trgovski centri'?Od nas potrošnikov, ki nas ožemajo do konca. G lede kruha pa,kaj,čebi en dan star kruh ponudili po polovični ceni? Seveda ne,raje obdržijo visoko ceno in gre kruh v smeti -sem iz generacije,ki meni,da je treba hrano spoštovati.MISLIM, da bi se morali vsi malo zamisliti nad svojim ravnanjem s hrano. Pa ne mislite, da spadam ravno med revne. janah

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jan 2008 18:24

brišem zapis, ker je bil komentar na zapis, ki ga je avtorica zbrisala. Zdaj je postal brezpredmeten, ostalim nerazumljiv. rimljanka
Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 11. jan 2008 19:15:34

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jan 2008 18:25

silva, v taistem Hoferju imajo 500 g ovsene kosmiče (svetlo modra embalaža, mehki) za 45 centov. Žlica ali dve v navaden jogurt ali mleko, malo sadja, pa si na istem za skoraj nič denarja. Sem te kosmiče bolj naključno kupila, ker me je zanimalo, kakšni so mehki kosmiči. In - bila sem prijetno presenečena. V nekaj minutah se povsem zmehčajo in jih z užitkom poješ. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti