Nakup smuči

begonija  

član od: 12.5.2006

sporočila: 44

tema odprta - 6. jan 2008 19:49 | ogledi: 1.614 | odgovori: 3

Zelo rada bi se naučila smučati, vendar pa ne vem kakšne smučke bi morala kupiti. Ne bi rada ravno tistih najdražjih, ker sem čista začetnica. Zanima me kakšna mora biti njihova dolžina, jaz sem visoka 164 cm.

begonija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jan 2008 20:13

Ti znajo v trgovini kar dobro svetovati, samo tako na začetku jim povej, koliko denarja si pripravljena investirati. Za tako turistično smučarko kot sem sama, se mi zdi brez zveze metati goro denarja stran, če grem smučat 1 na leto za en teden oziroma 3 krat na najbližje smučišče. Za smuči sem dala 100 evrov na lanskih razprodajah, vezi imam še od prejšnjih, edino pri pancarjih nisem šparala.

Od tebe sem višja za 2 cm, smuči pa imam dolge oziroma kratke 152 cm. Prejšnje so bile dolge toliko kot jaz, pa mi ni bilo všeč, prijateljica, ki dela na DIFu in si je vzela čas zame na lanskoletni smučariji mi je priporočila krajše smuči. Zavijanje s krajšimi je precej lažje, to lahko rečem kot čisti amater.

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jan 2008 20:14

Aja, pa ne vzeti tistih za čiste začetnike, ker jih boš morala kmalu zamenjati, če vzameš kake za rekreativne smučarje, bodo ravno tako v redu. Pa precej dalj časa jih boš imela. Loni Makaroni

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

6. jan 2008 20:42

Pozdravljena, Jaz sem visoka 175 cm in imam smuči dolge 160 cm pa imam še predolge, Za tvojo višino bi jaz vzela smuči od 145-150 cm saj z krajšimi smučmi veliko lažje smučaš, pomemben pa je tudi radij smučk (lok smučke) večji je radij lepše zavoje delaš. Ne priporočam ti kakih mehkih smučk, resda so primerne za začetnke, vendar ti bo kmalu žal in bolje je da, če že kupuješ nove zato nameniš malo večdenarja in imaš potem mir. Vedeti pa moraš kakšne smučke rabiš,ker če boš v trgovini kot je (Hervis) poslušala nasvete prodajalcev, se lahko kaj hitro zgodi, da z kupljenim izdelkom ne boš zadovoljna (premalo strokovnosti glede prodajalcev, seveda ne vseh, da ne bom koga užalila, ampak iz svojih izkušenj vem, da tam kupujem samo tiste stvari, katere poznam) Veliko veselja in užitkov pri smučanju ti želim s.marinka4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti