Dieta vide petrovčič

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

7. jan 2008 11:52

Točno tako je Lisa! Tisti ki imamo probleme s težo se moramo celo življenje pazit in ne samo kadar imamo shujševalno.Popolnoma se strinjam s tabo.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

7. jan 2008 12:28

Morska medvedka, montignacov sistem odlicno deluje, verjemi. Ni shujsevalna dieta, pac pa napotki za zdravo prehranjevanje. Se bojim, da na kulinariki ne bos nasla veliko privrzencev. slepakura

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

7. jan 2008 12:51

Tudi jaz sem pregledala recepte, ki jih je Vida Petrovčič prispevala za Odprto kuhinjo (priloga Nedela). Mene ni prepričala in njene knjige ne bi kupila. Nikakor. Iz prebranega bi lahko na hitro sklepala, da je pobrala od povsod malo (kar je dišalo po zdravem) in to je bilo to. Vsak pa seveda po svoje. Predvsem pa se strinjam z Vendelino jr. glede diet: manj jejte in več se gibajte. Kozmeja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

7. jan 2008 14:43

Moja osebna dieta ima ime: tri zlice manj! Imela sem sodelavko, ki se je v menopavzi zredila za kakih 10 kg.Kar precej je zapravila za razne diete,cajcke, pa razne steperje, pa kombinezone v katerih se potis.Nobenega rezultata. Pa se je navelicala, prenehala kupovati in ..shujsala! Kako?! Mi je povedala: vsakic, ko je dala hrano na kroznik, je odvzela tri zlice in jih dala nazaj v kozico,lonec ali kar je ze bilo.Cisto vsa hrana- tri polne zlice manj!In pol ure dnevno sobno kolo! To je edina dieta, ki sem jo kdaj prakticirala, ponavadi pozimi, ko se zredim za kake2- 3 kg.Pa ne zato, ker sem debela, pac pa zaradi cunj!iImam nekaj lepih, klasicnih cunj,ki ne gredo nikoli iz mode ,pa jih ne mislim imeti v omari,hehe! Nima sicer zveze z Vido Petrovcic, morda pa bo kateri prislo vseeno prav. lucka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. jan 2008 14:59

Edina dieta, ki deluje, je dieta: manj žri, več gibaj! S tem lahko shujša vsak, če le ni debelost nastala zaradi bolezni. Pa saj tukaj ni neke blazne logike. Toliko kot imaš na bančnem računu, toliko lahko porabiš. Ostalo gre v presežek, ki ga je potrebno poplačati. Pri hrani je enako. Toliko kot poješ, toliko je potrebno skuriti. Ostalo gre v presežek, ki se plačuje fizično in psihično. fresh

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

7. jan 2008 15:25

Se strinjam z vsemi, ki pravite, da vas Vida ni prepričala. Mene tudi ni. Sem jo gledala v enem tedniku, kako je na vsa usta razlagala, koliko oblačil je zamenjala, ko je hujšala. Založnik gotovo stavi na njeno dobro ime, da se bo še ena knjiga (v poplavi, kaj poplavi, govorimo lahko že o cunamiju knjig) prodajala in to pravgotovo ne zaradi vsebine. Meni osebno cenjena ga. Vida Petrovčič ni všeč. Tudi polnočni klub, ko vidim v napovedniku, da ga vodi ona, gladko prezrem. Glede hujšanja pa jaz pravim: kolikor si pojedel, toliko se gibaj! Saj vem, da najbolj paše se vlečt po dobrem (beri: obilnem) kosilu, ampak: POZABI!! Po takem kosilu, pojdi raje na sprehod! Pojdi sesat stanovanje. Pa na vrt plet travico (o.k., zdaj je zima, vem...torej, delaj sneženega moža, kepaj se z možem, če nimaš drugega, skidaj potko, do svojega najljubšega drevesa,...), zvečer pa se stisni k svojemu možu, pa da vidiš, kako bodo kile plahnele. V glavnem - najdi si neko delo, lepo te prosim in ne zapravljaj za drage knjige s katerimi sediš ali pa ležiš in bog ne daj še kaj grickaš zraven, ko jih bereš, odneseš pa bore malo od vsega skupaj. V nekem bistvu tako ali tako vsak pri sebi dobro ve, da masno ni dobro za telo (je pa okusno -npr. ocvirki), pa sladkor ni dober za telo (je pa okusen), pa preveč soli škodi in da moraš jest čimveč sadja in zelenjave, pa mlečnih zadev, ki imajo čimmanj maščob... To, mislim da vsi vemo. Ne razumem, zakaj morajo nekateri to isto še v 10-ih različnih knjigah prebrat. Saj ne rečem. Tudi jaz imam knjigo (in to samo eno) - Montignac-a, imam pa jo zaradi kombiniranja hrane, ker se mi nikoli ni niti sanjalo, da lahko slaba kombinacija, sicer zdrave hrane, naredi škodo telesu. Evo, zato sem jo kupila, pa še to po skrbnem premisleku in kupu informacij, ki sem jih zbrala iz vseh možnih strani. Ostale diete - ni govora. Ne želim, namreč postati nek suženj različnih avtorjev, ki bogatijo s svojimi zgodbami. Moje življenje, je moja zgodba in pišem jo sama.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti