Teran

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 18. dec 2007 13:27 | ogledi: 1.548 | odgovori: 4

Joj,se opravičujem,ker sem tako tečna ,ampak se najraje obrnem kar na vas,izkušene kuharice in kuharje.

Torej,ker bi rada naredila(sploh letos 1.v življenju delam likerje)teranov liker,se4m se podala na lov za sestavinami.Ker je pa toliko izbire in toliko različnih teranov nisem kupila nič.Odločila sem se ,da njprej povprašam tukaj.Kateri teran ,od koga je najboljši?(bi ga pa kupila v trgovini)

že v naprej naj ,najlepša hvala

nejcanja

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

18. dec 2007 13:49

Jaz ne gledam na vrsto in ceno. Glavno da je teran. Delala pa sem tudi že iz Refoška in je bilo prav tako dobro. Sicer pa je v bazi recept od Rikota, če se ne motim, ali celo dva: eden s pomarančo in limono in drugi z borovnicami. Oba sta odlična. Sweetie

wotrok  

član od: 16.6.2006

sporočila: 10

18. dec 2007 15:36

Za teranov in tudi za refoškov liker ni treba ravno vrhunskega terana oz. refoška, saj lahko okus popravljamo z dodajanjem sestavin. Jaz ga delam na podoben način kot jasnokrasna, dodam pa več ruma, sladkor po okusu. Upam, da bo uspel, ker se jaz za novoletna darila vsake toliko "rešujem" z doma narejenimi likerji :) wotrok

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

18. dec 2007 17:21

kako boš pa naredila ta liker, oz. zanimajo me vsi recepti likerjev ki so dobri za pit v enem tednu, da ne rabijo zoret. Hvala ariella

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

18. dec 2007 19:12

Teranov liker lahko piješ že takoj, ko se sam po sebi ohladi. Kvaliteta terana pa pri okusu samega teranovega likerja ne igra ne vem kako bistvene vloge, saj okus likerja "delaš" še z drugimi sestavinami, kot so pomarančni sok, rum, vanilijev strok in sladkor. Mijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti