Marmelada

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 14. avg 2002 10:10 | ogledi: 2.509 | odgovori: 2

Danes dobim večjo količino breskev. Zanima me, če ima kdo izkušnje s kuhanjem marmelade brez dodanega sladkorja? Ali pa čisto malo sladkorja. Minimum torej.

Pred kratkim je bil tu na forumu recept za breskovo marmelado z želinom in sladkorjem. Recept je dober, tako sem delala do sedaj.

Me pa veseeno zanimajo vaše izkušnje. Saj ne da bi imela probleme s kilogrami... le bolj zdravo je.

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

14. avg 2002 13:47

Lansko leto sem delala marmelado brez sladkorja, samo ni bila breskova ampak slivova. Kuhala (pekla) sem jo v pekaču (pečici). Marmelada je super, samo htireje jo je treba porabiti kot tisto s sladkorjem, ker ni tako obstojna. Jaz sem naredila napako, ker sem polnila same velike kozarce. Če se pa da enako narediti z breskvami, pa na žalsot ne vem. LP špela

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

14. avg 2002 18:16

Jaz sem namesto sladkorja uporabila natren. Bila je sicer slivova marmelada, tako da z breskvami nimam izkušenj. Jo bom pa čez vikend pripravljala, tako da bom imela več izkušenj v ponedeljek. LP Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti