Damijan v sobotnem popoldnevu

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1411

28. jan 2009 16:26

Damijanovo kuhanje si še vedno rada ogledam. Kaj bi se obesili prav na vsako njegovo besedo. Seveda prihaja do napak, a kaj bi to, saj tudi sami nismo brez njih. Všeč so mi njegovi hitri in domiselni recepti, njegovi gosti so mi pa včasih bolj, včasih manj všeč. Nekateri so bolj sproščeni, drugi spet ne, a meni se to zdi prav v redu, saj se mi zdi, da to vse skupaj naredi še bolj domače vzdušje. Če pa katerega ta oddaja tako moti, da jo mora javno kritizirati, res ne vidim razloga, zakaj jo sploh gleda. Tudi to, da bi se morali zgledovati po tujih kuharskih oddajah se mi zdi nesmiselno. Kaj res moramo prav vsako domačo stvar do konca skritizirati, tujo pa sprejeti z odprtimi rokami? Sicer pa res ima lahko vsak svoje mnenje, le tega ni treba, da pri tem žali vsevprek. Mislim, da veliko več dosežemo. če dobronamerno nekomu svetujemo, kot pa da ga popljuvamo. Pa lep sončni pozdrav pošiljam vsem. Imejmo se radi! daga

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. jan 2009 16:46

daga Televizije skoraj ne gledam, če že nogomet in filme. Zato za Damjana niti slišala nisem, dokler mi moja mama, strastna TV gledalka, ni na dolgo in široko po telefonu razlagala njegovih receptov. In sem šla brskat v arhiv oddaj in Damjan se mi je prav prikupil. Tako zdaj pogledam po dve ali tri oddaje naenkrat pozno zvečer, zraven pa likam. In mi je prav lepo.....dlak v jajcih pa ne iščem. Meni je namreč prav všeč, da tudi domača produkcija zmore in hoče spraviti skupaj kuharsko oddajo. Zakaj bi pa morali vedno in povsod odkupovati licence oz. tuje oddaje? V, glavnem, drži se, Damjan! mamaF - Mojca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. jan 2009 17:01

He he mamaF, a imaš ti tudi likalnik na TV priklopljen? Jaz sem se tako navadila, da še poleti, ko likam na dvorišču, postavim likalno desko pred okno in gledam TV v sobi. 

nola

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. jan 2009 17:09

nola je napisal/a:

He he mamaF, a imaš ti tudi likalnik na TV priklopljen? Jaz sem se tako navadila, da še poleti, ko likam na dvorišču, postavim likalno desko pred okno in gledam TV v sobi. 

nola
Ja, itak. V bitvu je moj priklopljen kar na računalnik (je verjetno novejši model od tvojega). V našem tanovanju nimamo TV, zato hodim filme gledat gor, k tašči, kjet imajo pa kar tri televizorje (saj, morda ima ona zato vse toliko hitreje in lepše zlikano ). No, pa se tudi z računalnikom dobro znajdem! mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. jan 2009 17:13

Ko smo že pri likanju - zadnjč sem ugotovila, da je "Polnočni klub" tudi fajn oddaja za to početje. Ravno prav dolga za moj tedenski kup perila. mamaF - Mojca

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

28. jan 2009 17:20

Damjanovo kuharijo sem nekajkrat spremljal in se mi zdi čisto simpatična, fant vsaj zna kuhat in marsikateri dober namig lahko najdete pri njem, če se seveda poglobite v kuho, ne pa da ocenjujete njegovo frizuro, čevlje, slovnico ali celo IQ. Kar se pa tiče Nigel Lawson pa je verjetno zadeva čisto komercialno pripravljena. Za njo mora stati prekleto dobra ekipa, ki ji pripravlja oddajo in recepte. Ko sem gledal kako reže čili in čebulo mi je postalo jasno, da je punca dobra igralka, da pa v življenju ni kaj dosti kuhala. Scena s sekljanjem petršilja pa je prav smešna in profi kuharja nedostojna. V sled tega se tudi kamera tako pogosto ustavi na njenem simpatičnem in lepo urejenem obrazu ali dekolteju. Kljub moji sodbi (morda napačni), da punca po naravi ni najbolj spretna v kuhinji in ji manjka ogromno prakse, da bo rezila in posodo obvladala z lahkotnostjo, kot jo vidite pri pravih kuharjih, ne morem trditi, da so recepti ki jih predstavlja slabi ali da je cela oddaja zanič. Se pa še enkrat potrjuje moje prepričanje, da ima preveč slovencev do domačih ljudi in njihovega dela zaničevalen odnos, tuje stvaritve pa v zvezde kuje. ati zlati

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. jan 2009 17:39

mamaF je napisal/a:
Ko smo že pri likanju - zadnjč sem ugotovila, da je "Polnočni klub" tudi fajn oddaja za to početje. Ravno prav dolga za moj tedenski kup perila. mamaF - Mojca

Polnočni je bil nedvomno že zasnovan kot likalna oddaja.

Na njivi pa vedno poslušam radio GA GA, kakšno pletje in okopavanje, ki bi bilo drugače muka, se čudežno pretvori v odlično razvedrilo.

nola

ferjan  

član od: 26.4.2007

sporočila: 7

28. jan 2009 18:36

Aha, da je fejst dečko, vam pa povem še jaz iz prve roke! Sva bila skupi na eni ohceti, pa bi morali videt, kako je pripravil mizo! V buče je vrezal imena mladoporočencev!...pa potem na večerji je bil super za žur!! Žal mi je le, da ne gledam redno njegovih oddaj, ker so zame malo prezgodej... ko pa jo trefnem, jo pogledam od A do Ž! Kar tako naprej! ferjan

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. jan 2009 19:45

Meni je tudi čist simpatičen, ne vem ali ga bo dekolte Nigelove odtehtal

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti