Čaj

Simoncek  

član od: 10.5.2003

sporočila: 13

15. dec 2007 21:00

Brusnični čaj... jaz kupim take stvari v bio trgovinah- preberem deklaracijo, filter vrečk pa se izogibam- iz zgoraj navedenih razlogov. čaj iz brusničnih listov je zelo blak (je pa zdrav za vnetje mehurja itd...) (papaja doo iz kisovca- berem iz deklaracije) ...zelo okusne pa so brusnice same...jih lahko sama dodaš k čaju lp

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

15. dec 2007 21:04

je kje v Novem mestu trgovina z veliko izbiro čajev ali čajnica? ariella

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4734

15. dec 2007 21:26

Ja, je, tam blizu, kjer je bila včasih Ribja restavracija (na Starem trgu). Ognjič

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. dec 2007 21:57

Valči, ne boš verjela, jaz deklaracijo vedno preberem. Na daleč se izogibam vseh E-jev in v trgovino hodim s seznamom. Mad policami si vzamem čas in tisto kar dam v košaro vem kaj je. Ko pa smo pri čajih, jaz jih nabiram sama in čajne zvarke delam sama. Kako je dober domač čaj. lp Vesna

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

15. dec 2007 22:40

Jaz sem si pravkar pogrela vodo in v skodelico dala obilno žlico domače brusnične marmelade. "Čaj" bom popila, usedlino pa pojedla. Mmmmm, bo dobro! ovčka

ovcka  

član od: 30.8.2005

sporočila: 66

16. dec 2007 9:36

Sadni čaji so večinoma vsi izdelani na bazi zeliščnih čajev in aromatizirani, redko kateri dejansko vsebuje npr. pomarančne lupine, če pa že je to v minimalnih količinah. Sadni čaj kupim v čajni hiši, ker vsaj vidim kakšne so sestavine. Uporabljamo ga bolj poredko, ker večinoma pijemo šipkov in lipov čaj. Enkrat sem kupila lipov čaj v trgovini (joj ne vem če bi temu sploh lahko rekli lipov čaj)-malo obarvane vode ne duha ne sluha o kakšni lipi, sploh ne vem po čem je imela stvar okus. Vedno je pa pri roki kakšen žajbelj, rman in šentjanževka za lajšanje takšnih in drugačnih težav. Prav tako kot Reca, tudi jaz vedno za vsako stvar preberem deklaracijo, razen za tiste, ki so mi že poznane. Me kar zvije, ko vidim koliko in kakšni ojačevalci ipd. so v večini izdelkov. Zato pa rajši večino stvari naredimo doma iz domačih sestavin. ovcka

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

16. dec 2007 9:42

Pri nas pa pijemo čaje iz mešanic ki jih pripravim sama. Od spomladi do pozne jeseni nabiram zelišča, pusušim in pripravm čajne mešanice, jih ne zamenjam za nobene filter vrečke. Tadeja tadeja 13

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

16. dec 2007 10:30

Ker še nisem na tej stopnji, da bi sama nabirala razna zelišča in sadeže, ki so v naravi (imam pa to v prihodnosti v načrtu) kupujem čaje od Droge, ker so najboljši od teh v trgovinah, čeprav verjamem, da so tisti domači nenadomestljivi. Običajno dam dve vrečki Bebi ali planinski in dve vrečki hibiskus ali šipek, pa osladkam z žlico sladkorja in žlico medu.   emily

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

16. dec 2007 11:02

No, še boljši so čaji fratra Bernarda, jih je pa res težko dobiti. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti