Bojkot nakupovanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. mar 2011 13:55

nola je napisal/a:

Pa tudi ne razumem tega udrihanja po kupcih v trgovskih centrih - a sobotno obiskovanje tržnice in kava, poziranje in paša zijal v kakšnem trenutno trendovskem lokalu je pa bolj imenitno?
nola

Zadeta - žebljica čisto na glavico.

rimljanka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. mar 2011 14:17

Mi tudi gremo kako soboto v šoping, pa tudi na kavici pasemo zijala pa tudi v gozd gremo kdaj in na sprehod v naravo,... Počnemo tisto kar nas veseli, ker lahko to počnemo in smo veseli za to.

 

Vsak naj počne tisto kar hoče, drugega pa pusti na miru. Dokler s svojim početjem ne ogroža drugih.

 

Mislim, da sobotni bojkot ne bo ničesar rešil, pa četudi ne bi bilo v trgovino niti enega človeka.

Jelenckova

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. mar 2011 14:26

barbra je napisal/a:
Vedno imamo izdelan načrt, kam najprej, kdaj vmes na kavo, kaj potem..., ampak vedno razpoloženje pada. Čeprav katera od nas kupi kaj res primernega, postajamo vse bolj slabe volje, živčne, zadirčne... Potem vemo, da je potrebno oditi, takoj... Še vedno ne vemo, ali je kriva umetna svetloba, slab zrak, gneča..., vemo pa, kdaj je treba čimprej ven, čeprav ne kupimo vsega, saj se zna zgoditi, da se tudi skregamo brez veze. Zato mislim, da ni zdravo, da družine preživljajo svoj "quality time" tam, saj nekaj ne štima, pa še vedno ne vemo točno, kaj.

 

Barbra

 

Se popolnoma strinjam s tabo. Tudi meni se zdi, da je v nakupovalnih centrih čudno ozračje. Najbrž zaradi vseh umetnih zadev tam. V enem se tudi delala in se spominjam, kako čudno sem se počutila ob koncu dneva, saj sem bila cel dan na izključno umetni svetlobi, dihala pa zrak iz klime. Počutila sem se kot v terariju. Zato se takim centrom izogibam, če se le da. In zdi se mi, da je posedanje po teh centrih in razkazovanje res neumno, ampak naj vsak dela kar mu paše.

JanisJoplin

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

10. mar 2011 14:31

nola je napisal/a:

Ljudje božji, saj so to samo trgovine in nič drugega.

nola

Nola, točno tako.

Brina  

član od: 10.10.2001

sporočila: 39

11. mar 2011 10:07

Ognjič, res sem dolgo članica, malo se oglašam, ker sem lena (se mi ne da pisat, velikokrat nimam niti kaj pametnega za povedat). Članica sem, ker ne znam kuhat, pa potem kadar moram kaj skuhati izberem kakšen recept in dobesedno tako delam kot tam piše. Včasih je dobro, včasih pa ni. Kaj čmo. Receptov ne objavljam, ker si jih sama ne izmišljujem (najbrž bi bili zanič), prepisovati od drugod se mi tudi ne da, oz. ne vidim smisla v tem. V trgovino grem pa kar rada, sicer kupim bolj malo, tisto kar res rabim. Bolj gledam, kaj vse majo. Meni se to ne zdi nič narobe, mi je tudi vseeno, kateri dan je, ko grem v trgovino. In tudi, ko grem v naravo. Ne vem, zakaj bi bil dober dan za v naravo sobota ali nedelja. Meni je dober dan za v naravo tudi ponedeljek ali torek, če le imam čas. Ponavadi ga nimam, ker sem dolgo v službi in iz istega razloga ne grem v ponedeljek ali torek v trgovino. Brina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. mar 2011 11:09

Po tem, ko te berem, Brina, je škoda, da se večkrat na oglasiš tu na forumu. Mamamia

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. mar 2011 11:13

si me prehitela, mamamia...ravno to sem ji hotla tud sama napisat Ognjič

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. mar 2011 11:26

Tudi jaz.

nola

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. mar 2011 11:39

Se vam moram pridružiti. 

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

11. mar 2011 11:46

Se postavim v vrsto...

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti