Darila za praznike

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

20. dec 2007 10:44

lesnik - torej tudi pravljic otrokom niste brali, ker ni resnica? jaz sem za tavelike domače skuhala čokoladni liker. Imam še namen iz das mase narediti okraske za na jelko. Otroci od sestričen (vsi pod 4 leta) dobijo vsak en puloverček (pa me je skoraj sram priznati, da sem jih kupla, ko so zapirali trgovino in so bili znižani na 1,5€) namesto sladkarij dobijo zraven milne mehurčke. Ta velika najstnica si je zaželela nekaj kozmetike..... Stari ata je nor na križanke,... nič kaj dragega. klavdija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. dec 2007 10:59

Lesnik, nismo obremenjeni, samo izmenjujemo ideje in izkušnje. naredi pa vsak po svoje. Tudi mi se imamo radi, ravno zato si tudi za kakšen praznik radi podarimo kakšno malenkost v znak pozornosti.

če pa naredim obračun, me je letos stala samo prejica 2€, naredila 10 prtičkov, svečke so zastonj, embalaža pa tudi ni draga. Pa bom obdarila 10 prijateljic, ki mi zmeraj stojijo ob strani, v dobrem in slabem. Delo oziroma kvačkanje pa je tako moj največji hobi, poleg kuhe in branja, hehe.

Domači pa dobijo kako malenkost, za katero mi je čebelica že med letom povedala, da si potihem želijo. Pa niso velike želje, ker smo vsi že po naravi skromni. Ker sem borta nekaj otrokom, vsi mlajši od 7 let, sem jim spletla iz ostankov volne čudovite puloverje. To vem, da radi nosijo. Ker sem lani krščenki podarila nekaj drugega, me je potiho vprašala, če nisem imela časa, ker moji puloverji so ji preveč lepi, in jih ima rada, pa ga ni dobila. Zato ga je dobila za rojstni dan, poleti, lepega bombažnega.

Toliko z moje strani obdarovanja. Vsi se razveselimo kakšne majhne pozornosti, tudi ti, jaz in mi vsi.

No ja, moja otroka imata že od malega nalogo, da darilčka ne smeta kupiti, ampak narediti sama. Lani je bila to čudovita denarnica iz ostankov usnja, za drobiž. Letos pa sem že v naprej v velikem pričakovanju, kaj bosta sčarala. Kar koli bo, bo čudovito, ker bosta sama naredila. Joj, sem že čisto raznežena in polne pričakovanja, zato pa sem se tako razpisala. Papa, in lepo se imejte!

Kyara

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. dec 2007 11:34

Lesnik,mislim da potrebuješ samo en lep sprehod in doooolg objem,pa malo decembrski dišav po piškotih pa bo prec bolje,boš videla. anaeva

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

20. dec 2007 12:06

Meni so ti prazniki tako lepi, da mi nikakor ni v breme razmišljati, kaj komu podariti in mu narediti veselje. Moji najbližji dobijo nekoliko "večja" darila (kakšna karta za smučanje, termoflis, kaj od perila, kremice za razvajanje), ki jih položimo na božični večer pod smreko in potem po večerji odpiramo z velikim užitkom in radovednostjo. Imamo pa pravilo, da vsako darilo posebej zavijemo, tako imamo pod smrekco veliiiiiiko daril, velikih, majhnih, pisanih, štirioglatih..... Za ostale najbližje pa ponavadi kaka malenkost iz domače delavnice (skoraj je že običaj, da je za moški svet to buteljka našega domačega vinčka, za ženske pa kak likerček, marmelada, kompot, svečka, vložena feta, domači piškoti, sadni kruh..., za nečake pa kaki copatki, topla majčka, pa kaj sladkega). Predvsem pa so to prazniki, kjer se veliko družimo, srečujemo, klepetamo in predvsem izrečemo veliko dobrih želja z namenom, da se jih čimveč uresniči. neny111

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

20. dec 2007 14:05

No saj ni nič slabega napisala (Lešnik mislim). Pač majo tako navado pri njih. Skratka jaz sem se odločila, da se bomo za naslednje leto zmenili in bo dal vsak tamali v šparovček kolikor bo pač želel (pa če da vsak 50 € je še vedno pršparal), krščenki bom tudi kupila kako igračo, ker je pač mala punčka (in ne nebom rekla da je od božička, da ne bo imela kakih travm ampak da ji je to prinesla najboljša botrca) mi se bomo pa vsedli za mizo in si pripravili najtaboljšo večerjo dober vinček in uživali drug ob drugem. Jaz sem že kar malo naveličana tega pritiska. Ajd če bi imela na tone denarja in vsakemu kupila tisto kar si resnično želi, ampak potem moški dobijo aftershave-ov za celo leto, me babnce pa krpe za kuno, pa 25 losijonov za telo. Nič ne rečem sem z malim zadovoljna in včasih me bo najbolj razveselil kdo ko mi bo kupil ravno tisto kar sem si želela pa bo to letos lindt čokolada za 5 € kdaj drugič pa morda majica za 150 €. Skratka kar želim povedati je, da bi mi bila prava finta božiča da bi lahko vsakemu kupila kar mu srce poželi, pa naj bo to bmw, barbi hiša, bon za masažo al pa kilo kruha, štunfe... Začetnica

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

20. dec 2007 14:43

Klavdija, jasno da smo brali pravljice, zakaj pa ne bi spodbujali domišljije, pa menda vsak ve, da je literatura eno, realnost pa nekaj drugega. Čeprav nekatere tudi pri literaturi tako not padejo, da potem celo življenje hrepenijo po princu na belem konju, ker so preveč verjele Barbari Cartland. Pa ne me narobe razumet, tudi jaz sem kdaj na morju kaj njenega prebrala, nič narobe, dokler veš, da v resnici življenje pač ni vedno samo roza. Hotela sem samo poudarit, da so vsi tile prazniki ušli v napačno smer, vse se vrti okrog denarja in pomanjkanja le tega in posledično glavobolov in slabe volje - za brez veze. Večinoma. Ne znamo več vzgajat v smislu, da se ljubezen ne da kupit ali prodat. Vse, ki imate krasne ideje za obdarovanje in ki vse naredite same z ljubeznijo...svaka vam čast. Vse, ki jih nimate ali nimate časa za to in darila pač kupite .... tudi v redu. Saj nimam nič proti nikomur. Povedala sem samo svoje mnenje na splošno o času, ki je pred nami in ni mišljeno kot kaka kritika. Vsak pač živi po svojem prepričanju in prav je tako. lesnik

Vali2  

član od: 25.3.2007

sporočila: 12

20. dec 2007 16:56

Meni so tudi božično-novoeltni prazniki všeč. Svoje obdarovanje pa poskušam čim bolj izkazati v pozornosti in času, zato se res trudim, da vsako leto obdarim z darili, ki jih sama oziroma s fantom narediva. Lani sva naredila knjižico receptov, ker so najini prijatelji vedno navdušeni nad najino kuhinjo in vedno sprašujejo, kako naredimo. Pa sva od avgusta naprej pridno sklikala obroke, decembra pa jo oblikovala - prav lusno je izpadlo, format A5, rumene strani, vezano v malo špiralico. Hkrati pa si želim, da obdarovanje ne poteka "na ulici", ampak da se dobimo, počkevamo... se imamo fajn. Tudi za letos pripravljava nekaj novega, a ne bom izdala, da ne bo presenečenje pokvarjeno;) Se pa strinjam, da je obdarovanje zgolj zaradi obdarovanja, navad, družbe ipd. nesmiselno. Marsikomu je breme tekati po trgovinah in iskati razno razne stvari, da ne bodo premalo vredne in da ne bodo ostale v kotu, nekaterim pa je to v veselje... smo si pač različni, pomembno pa je, da delamo s srcem;) Andromeda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. dec 2007 16:59

lesnik, mi se tudi čez leto, kar tako, mimo rojstnih dnevov, včasih razveselimo s kakšno pozornostjo. Za praznike pa je darilo samo še pozornost več. Tako da nas je veliko različnih.

Starši pa smo zato tu, da otrokom predočimo razliko med pravljicami in pogrošno literaturo. Ker otroštvo brez pravljic, čeprav so te neresnične, je lahko sila pusta zadeva, ne glede na ljubezen staršev, s katero so obdani.

In malo otroka moramo vedno ohraniti v sebi. In kaj potem, če otroci verjamejo v dedka mraza, božička, parklja in Mikalvža? Koliko drugih, bolj pomembnih iluzij se jim razbije v življenju?  Saj poznaš rek -- Ko spoznaš resnico, umre iluzija.

 

Moj sin še pri 22 letih, z mlajšo sestro, bratrancem in sestrično, za veliko noč išče po grmovju darilni paketek, ker ima tako lepe spomine na otroštvo in se še zdaj "dela", da v to verjame. In vsi mi doma z velikim pričakovanjem zremo pod smrečico, kaj nam je dedk mraz letos prinesel, ne glede na to, da vemo, da si darila kupujemo med seboj. Ampak prav po otroško se jih veselimo, ker nam je to tako lep običaj.

 

Je pa res, da je ta občutek toliko bolj dragocen, ker se imamo radi tudi med letom. Tudi sama sem proti pretirani skomercializiranih praznikov, sploh Valentinovega, materinskega dneva in še kakšnega. Ker so mord aše najmanj iskreni.

 

Mamamia

mamamia

ice cream  

član od: 18.6.2007

sporočila: 7

20. dec 2007 20:06

jaz pa kupim material, vsa darila pa naredim ročno recimo verižice iz fimo mase pa zraven še prstan, uhani za mamo, za sestro punčka in fantek iz cunj, za atija pa kak zvezek za beležke za vse ostale sorodnike pa kakšne manjše obeske za na smrekco ipd. tudi škatle vzamem v trgovinah in jih nato "obdelam" s servietno tehniko. izdelujem tudi angelčke, spečem kako pecivo, naredim kake svečnike, vaze obeske za srečo... res je da ti vse to vzame velikooo časa vendar jaz in moja družina prisegamo na unikatna ročno narejena darila, podarjena iz srca, pa tudi jaz to z veseljem delam ice cream

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

21. dec 2007 7:37

jaz sem pa včeraj iz roza fimo mase delala (izrezala) pujske za srečo. za vsakega en pujsk. pa iz6 navadne das mase obeske za na jelko, danes jih še pobarvam......

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti