Darila za praznike

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. nov 2009 0:49

Cukrpekrca . Ti muffini se spečejo en dan prej. Za Miklavžka so tudi fajn kakšni piškotki za darilce. Letos bom eno večjo rundo preizkušenih piškotov spekla le za Miklavža in jih tudi podarjala. Ravno danes sem nabavila škatlice in vrečke za piškote. Potem pa bom cel december počasi eksperimentirala s kakšnimi novimi idejami, le tako malo za "gušt", pa da bo po hiši dišalo. Delala bom tudi praline, lani jih nisem, kupila sem si tudi majhne aluminijaste košarice, bom vlivala čokolado. Tudi to je fajn za darilo. Podariš lahko tudi male medene hiške.

Ta konec tedna spečem še adventni koledar, bo letos v taki obliki. Padla pa bo tudi kakšna tematska torta, že tri leta se spravljam k vrtiljaku z jelenčki, sankami in losi...pa medeni hiški...ma ne vem, če mi bo vse to uspelo :)

Veselo peko!

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. nov 2009 6:14

syu, tukaj se najde recept.....

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

25. nov 2009 8:31

o super, hvala Rimljanka. Definitivno ga probam in poročam. syu

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2009 9:07

Tudi jaz sem se že odločila, glede doma narejenih božičnih daril za najbližje. Glede na to, da imamo polno hišo otrok in še enega v pričakovanju (pa še to je bolj na začetku z obveznimi slabostmi), zato sem si letos poenostavila stvar. Spekla bom manjše kolače panattone in jih lepo zavila, poleg pa izdelala iz filca jelke z imeni člani družine, ki se lahko uporabijo tudi kot dekoracija za na vhodna vrata. katjushka

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

25. nov 2009 9:12

Jaz sem mojemu predčasno (beri zato ker vse pred prazniki izvoha in najde :) ) podarila brisačo za savno ter pohodniške palice. To kar si je sam želel. Bratu bom pomagala pri nakupu bunde za smučanje, mami pa sem kupila pekač za šarkelj ker si ga je želela, tašči pa tastu pa res ne vem kaj. Mogoče bo bonboniera in vrečka kave :) Jaz sem od mami dobila parfum (ampak ne tisti za 100€), od mojega pa ne vem, zadnjič sem gledala aparat mum, pa je rekel da mi ga bo miklavž prinesu... sedaj pa čakam ;) Aja za prijateljice pa vsaki en mali košek doma narejenih slaščic ker nobena od njih ne peče :) LP mina20

neznan uporabnik

25. nov 2009 13:29

Ali kdo ve, kje bi se dalo kupiti kakšne majhne celofanske vrečke za piškotke. Morda bi kompletirala pomarančni liker, pomarančno vino in vrečko piškotkov. Pa mi PVC nekako ne izgleda okusno. Bi pa rada, da se piškotki vidijo skozi, se pravi, da je prozorna. ajda66

neznan uporabnik

25. nov 2009 13:32

Zelo simpatične vrečkice sem videla v Mullerju. Ne morem pa dat roke v ogenj, da jih še imajo. Poskusi pa vseeno. jancka

ana82  

član od: 30.10.2008

sporočila: 4

25. nov 2009 14:08

Katka lopatka, kje pa si kupila škatlice in vrečke za piškote? Ana ana82

neznan uporabnik

25. nov 2009 14:15

Jancka, hvala. Priznam, da na Mueler kar malo pozabim. ajda66

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. nov 2009 14:28

Ja, v Muellerju jih tudi imajo, vrečkice.

Sama sem kupila škatlice in vrečke v trgovini 1 euro shop. Škatlice so okrogle visoke z motivi Santijevih angelčkov, kar simpatično za praznični čas, pa še okrogli piškoti gredo lepo noter en na drugem v vrečki...Edina slaba lastnost je, da sem vse pokupila :))) Za 1€ pa je tudi komplet, mislim da 30 prozornih vrečk, z zlatimi črticami.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti