Darila za praznike

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

26. nov 2008 9:02

Pri izbiri daril mi je pomagal tudi "naš" forum. Za sorodnike bom skuhala pomarančno-limonino marmelado po receptu mameF, pekla piškote, nimam še dokončnega seznama, za prijateljice bom naročila v spletni trgovini www.najasi.si trda naravna (organska) mila in še kaj iz njihove ponudbe. tadeja 13

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

26. nov 2008 9:52

mamamia,hvala,to z jezki je dobra ideja,meni so brisace v savni veliko bolj prakticne od plascev pa si bom kar zase prisila nekaj jezkov. Za darila pa imam ze marmelade, pa kako gubano se naredim, pa potico in basta. Za tiste ta pridne bo marmelada iz seviljskih pomaranc, za ostale bo pa tudi tista iz buc dobra....,da je le "home made!" Enkrat sem moram lotiti tudi tiste od Jelenckove , pa se iz limon kaj scopram,pa bo. Sicer pa ne maram obdarovanj, praznikov itd.Podarim kar tako, brez posebnega razloga. lp

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. nov 2008 14:11

Mogoče - če bo kateri prav prišlo. Naša tavelika je lani v Prometeju kupila set za izdelavo mila - šablone raznih velikosti, glilcerin, barvo in aromo in doma odprla proizvodnjo mila - v bistvu je čisto preprosto. Prišli so taki krasni gladki in vzorčasti srčki, turkizni z "morsko" aromo in rdeči oz. roza s cimetovo aromo. Vsakega sva zavili v celofan in povezali z rafijo in so bila prav luštkana darilca/dodatki za v vrečko. Meni je že nekaj let všeč ideja o sadnem kruhu, ki se ga speče v navadnem glinenem tegelcu, lepo dekorira in da za darilo, ampak do realizacije še nisem prišla. Recept je bil objavljen v eni božični Anji, pa ne vem koliko časa nazaj. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

1. dec 2008 19:17

Prazniki se bližajo in darilca počasi nastajajo. Glede na to, da imamo doma čebele ter veliko sadja in oreščkov vsako leto naredim medene posladke. Uporabim jabolčne in hruškove krhlje, suhe slive, orehe, lešnike in rozne ter seveda med. magnolija

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

1. dec 2008 20:54

Ko te hodle po trgovinah in nakupovale v toti guzvi, pazite na denarnice. Meni je danes šla z dvema cigankama, dok si reko keks. tumpika

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

1. dec 2008 21:02

Ojoj tumpika... to pa je "dober" začetek veselega decembra. Drugače pa jaz vprašanje naslavljam na vse, ki se malo spoznate na trenutno modo med 12-letniki. Rabim namreč idejo za božično darilo za skoraj 12-letno punčko in fantka (brat in sestra). Za vsakega lahko darilo znaša max 25€. Res lepo prosim za kakšne uporabne in pametne predloge (koliko so pač lahko pametni predlogi v današnji kičasto potrošniški družbi). Doma narejeno darilo žal odpade. Klea

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

1. dec 2008 21:33

Morda kake RDB stil zadevice...če je/sta navdušena, take stvari takrat krojijo življenja, potem so tu kaki cd-ji, mp3 predvajalniki, ali pa če je dekle še v dobi punčk, kaj za v šolo, kako knjigo, kaj za k smučarskem kompletu opreme, puzle, ... Saj ne vem en dan vidim sestrično ki posluša RBD, drug dan sosedovega mulca ki kadi cigareto za cigareto pa ista starost... nitta

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

2. dec 2008 9:45

Ja nitta to z RBD zadevicami sem tudi jaz mislila, pa itak ima tamala že večino cd-jev, parfum in še nekatere modne dodatke. Fantek je sicer leto mlajši, pa sploh ni RBD fan in pojmam nimam kakšne stvari bi bil vesel. Ker z punčkami in avtki se ne igrata več, ampak jima večji del prostega časa zasede računalnik. Hmmm, ideje... Klea

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

2. dec 2008 10:15

Moj si letos želi : Diabolo, za žongliranje na vrvici, puzzle 1000 kom, prvo enciklopedijo in atlas za otroke je mami že kupila (8 let) Ideja : za punco, kakšen mladostni nakit, kakšno zadevo za mobitel, če ga ima...kapa, šal vedno prav prideta za fanta : družabno igro : ploščati mikado ali kaj bolj zahtevnega za možgane (ob Ljubljanci imaš eno fajn trgovino, k ima kar nekaj takih zadevic, pa diablo in žogice za žongliranje...) pa kakšno knjigo.. Iščem pa nekaj bolj pekočega kot je Tabasco, mam v družini enga, ki to požira za malo šalo(tavelik tabasco več kot 3 dcl ni zdržal cca. pol leta) , pa bi ga mal zafrknla......???( ne bo hud) kje bi to dobila ......

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

2. dec 2008 10:34

Mi smo Miklavžu že naročili. Baje ima že kupljena darila

Naša bejba si je zaželela avto na dalinca, njen oči okrasne pokrove za zimke gume in športno torbo za v bazen, jaz pa knjigo biovrt.

Za sorodnike sem v resnih pripravah na peko piškotov.

Za božič pa bodo skromna darilca (čeprav so pričakovanja velika).

Svojim kolegicam pa sem že podarila kroglice , ker ne vem, če se bomo še kaj srečale do novega leta - čeprav bi bilo lepo.

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti