Krapi

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

tema odprta - 19. nov 2007 11:15 | ogledi: 3.564 | odgovori: 6

Jaz pa ne najdem recepta za krape, najbrž zato ker ga ne znam opredeliti po kategoriji. Ima kdo kakšno idejo?

Dolores

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. nov 2007 11:24

V knjigi Zelenjavne jedi so trije recepti za ajdove krape. Če te zanimajo ti "žepki", ti lahko pretipkam recepte. veverica

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

19. nov 2007 11:32

Veverica, prosim. To je močnata jed, po občutku iz skute in prosene kaše, zabeljena z ocvirki, je se lahko s kislim zeljem z ocvirki kot priloga. Jedli smo jo v gostilni v Krmi. Dolores

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

19. nov 2007 11:34

Jaz sem mislila da je Dolores vprašala za ribo-krapa.he,he.LP. golubić

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

19. nov 2007 11:37

golubić je napisal/a:
Jaz sem mislila da je Dolores vprašala za ribo-krapa.he,he.LP. golubić
Jaz tudi blažkaa

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. nov 2007 12:19

GORENJSKI KRAPI S SKUTO I testo: 400 g ajdove moke 1/2 l slanega kropa pšenična moka ocvirki ali maslo drobtine nadev: 400 g skute 1 jajce 1 dl kisle smetane 1 pest drobtin sol Ajdovo moko poparimo ter premešamo s kuhalnico. Ko je testo nekoliko ohlajeno, ga damo na dobro pomokano desko; za mokanje uporabljamo pšenično moko, ki lepše veže. Testo ugnetemo, ga razvaljamo za prst na debelo in zrežemo na kvadrate. Na vsakega položimo pol žlice nadeva, preganemo in krpe stisnemo ob robovih. Krape kuhamo v slanem kropu 10 minut. Kuhane previdno poberemo v skledo in zabelimo z ocvirki ali z drobtinicami, ki smo jih prepražili na maslu. Za nadev zmešamo pretlačeno skuto z jajcem, s kislo smetano, z drobtinami in s prav malo soli. Nadev je rahlejši, če nazadnje primešamo še sneg iz beljakov. GORENJSKI KRAPI S SKUTO II 400 g ajdove moke 3 jajca sol 400 g skute 2 žlici zaseke za zabelo Ajdovo moko poparimo, ko se malo ohladi, dodamo jajce, sol in po potrebi belo moko, da lahko pognetemo v testo. Skuto zdrobimo z vilicami, jo malo osolimo in ji primešamo 2 jajci. Z roko jemljemo koščke testa (za eno žlico), testo na dlani razvlečemo, damo v sredo nadev in ob straneh stisnemo, da nastane krap. Kuhamo jih v slanem kropu 25 do 30 minut. Odcejene zabelimo z zaseko. AJDOVI KRAPI S KAŠO IN SKUTO testo pripravimo tako kot pri prvem receptu zabela: 20 g masla drobtinice nadev: 50 g kaše mleko 100 g skute 1 jajce 2 žlici smetane drobtine Kašo napol skuhamo v mleku, ohlajeni primešamo pretlačeno skuto, rumenjak, smetano, drobtine in nazadnje še sneg iz beljakov. Ves ostali postopek je tak kot pri prvih krapih. Krape skuhamo v slanem kropu, odcejene zabelimo. Vir: ZELENJAVNE JEDI. 1983, Ljubljana, Založba centralnega zavoda za napredek gospodinjstva. veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti