Kaj postreči nenapovedanim obiskom?

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

15. nov 2007 8:16

Veri in Otilija, eno vprašanje za vaju. Mene pri domačem sladoledu moti, da ga je treba pojesti v dveh tednih. Ker če naredim par banjic (2, 3), potem imam probleme, da to pojemo, če ni ravno obiskov, sploh pozimi. A se vi držite tega, da pojeste tako hitro? LP hope

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. nov 2007 8:50

Jaz imam naslednje NNNP variante: - ledena kava + sladoled - piškotki - siri, skute, inčuni, bazilika, kruh, maslo, trufata (nekaj od tega je vedno v hladilniku) - se zelo dobro star kruh porabi, ga dam lepo v pečico, da se opeče, namažem s kakšnim na hitro narejenim sirnim namazom. Zraven pa malo refoška ali pa malvazije. Vendelina jr.

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

15. nov 2007 10:04

Jaz imam v zmrzovalniku kakšne rogljičke, pizza žepke, česnove bagete, štrudel ... Drugače pa so miške idealne za nenapovedane obiske (moka, jajce, navadni jogurt), potem pa še opečeni kruhki, suho sadje, oreščki ... jessy6

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

15. nov 2007 11:29

Redko se zgodi nenapovedani obisk, če pa, ponavadi na hitro naredim palačinke, v skrinji imam vedno pripravljen sadni preliv (najrajši ga naredim z gozdnimi sadeži) in sladoled. Se mi je pa zgodilo tudi, da sem pozno popoldne dobila obisk iz Berlina, ker so me hoteli presenetiti. Nisem imela nič primernega in sem se spomnila na opečene kruhke. Toast, mleko in jajčke so pa vedno v hladilniku. Verjemite, da so bili zelo zadovoljni, prav uživali so, jaz sem si pa oddahnila. Zraven še čaj, kakao ali mleko in sem bila rešena. mestnac2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. nov 2007 12:07

Jaz pa imam rada tudi nenapovedane obiske, ker to pomeni, da so ti prijatelji tako blizu, da ti lahko tudi nenapovedani pridejo na vrata. Tudi če na mizo ne dobijo nič posebnega.

Nikoli nimam v zamrzovalniku ničesar prirpavljenega za kak obisk, kvečjemu sladoled. In tudi če pričakujem kak obisk, nikoli ne dobijo nič iz zamrzovalnika, vedno je vse sveže.

 

Skuto, cottage sir, vsaj dve, tri vrste sira, pršut, olive, tunina, kapre, dimljen in vložen losos - to je vedno v hladilniku. Pa kakršnekoli testenine v omari, toast in podobno. In iz naštetega vedno kaj hitro nastane, med klepetom in prvimi kozarčki vina (ki je pri nas tudi vedno na zalogi) se da hitro pripravit kakšne obložene kruhke, tople sendviče, namaz, ali celo testenine s kakšno improvizirano polivko, če je nenapovedan obisk pri volji za kaj takega.

 

Se je že zgodilo, da sem najboljše tortilje doslej napredila prav ob takem nenapovedanem obisku, ki se je zasedel pri nas tja do jutranjih ur (pač po sistemu "smo šli mimo in se oglasili za deset minut, samo da vas vidimo"). Tudi špagete smo že kuhali s tremi ali štirimi omakami, daj maetrial za take reči je vedno pri roki.

Tako da meni kak nenapovedan obisk sploh ne pomeni vprašanja kaj postreči, jaz sem vesela, da vedo, da lahko k nam pridejo kadarkoli.  

Naša vrata so vedno odprta, za prvo silo vedno kaj na zalogi, če pa bi bila res kakšna panika pa bi jaz hitro skočila do prve trgovine kaj kupit.

 

Mamamia

 

mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. nov 2007 14:55

 Mamamia škoda, da nismo sosedje, bi hitro prišla za 10 min. na obisk. jade

Otilija  

član od: 30.11.2003

sporočila: 83

15. nov 2007 15:08

hope, nikoli nimamo problemov, da ga ne bi mogli pojesti pravočasno. Res pa je, da ga ne delam toliko kot ti - imam na razpolago samo tri zamrzavalne predale. Tudi pozimi nimamo problemov. Otilija

Otilija  

član od: 30.11.2003

sporočila: 83

15. nov 2007 15:13

Včasih se kdo res malo nasmehne, ko mu pozimi  ponudimo čaj in sladoled, pa kakšen domač keks - obvezno, toda odklonil ni še nihče. Otilija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. nov 2007 15:59

jade, in ti bi bila pri meni vedno dobrodošla, pa še kar nekaj drugih s kul slo. Pa saj na svetu smo zato, da se družimo, kajne?

 

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

15. nov 2007 19:50

nenapovedan 0bisk je vedno izziv za gostitelja.lahko se je naprej pripraviti. v obravnavanem primeru pa moramo nekaj narediti z surovinami , ki so na raspolago:morda nekaj takšnega..............PIŠČANČJI OCVRTKI priloga poljubna solata,ali kaj vloženega. čas priprave 20 min. poljubno piščančje meso ,razen hrbta,zrežemo na koščke približno tri krat tri cm jih povaljamo v pivsko testo in ocvremo na ne prevroči maščobi. pa dober tek,je dobro ni pa zdravo. wran

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti