Grozdni sok

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 12. nov 2007 21:08 | ogledi: 6.785 | odgovori: 4

A imate kak recept za sok iz grozdja - jurke?

Hvala in LP,

airtadeja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. nov 2007 7:52

Lani sem delala sok iz portugalke, kaj dosti drugače ne more biti. Jurko imamo tudi, pa jo raje pojemo, kar se jo da, letos so nam jo čebele obrale že pred več kot mesecem. Portugalko pa jemo ravno zadnje grozde, letos je neverjetno sladka in je nisem sočila.

 

Sok sem naredila v sokovniku, ostanek lupin pa posušila za dodatek k čaju. Imam še stari sokovnik od emota, mislim, da jih še delajo. V spodnjo posodo naliješ vodo, v zgornjo pa daš sadje. Mi smo grozde obrali in dali noter samo jagode. Ko pride kuhanje do določene točke, jagode popokajo in sok se toči neposredno v steklenico.

 

Sem pa nekje na forumu našla recept za marmelado iz jurke in jo enkrat tudi naredila. Okus je bil tako, tako, zelo močen po jurki.

Lijana

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

13. nov 2007 8:26

Mi pa smo letos sveže stisnjen sok iz grozdja zamrznili in ga sedaj odtaljujemo. Sok je odličen, pogoj pa je, da imaš dovolj prostora v zmrzovalniku.

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

13. nov 2007 10:44

Sokovnika nimam, grozdja pa tudi ne ravno ogromno, tako da bom poskusila kar s to zamrznjeno varianto. LP, airTadeja

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

13. nov 2007 20:57

Mi smo letos prvič imeli na naši brajdi dosti grozdja, tako da smo ga kar sprešali in potem sem ga segrela na 85 C in nalila v steklenice. Je zelo dobro in tudi počaka dolgo. stani Sporočilo je spremenil(a) stani dne 13. nov 2007 20:59:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti