Grenadine

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

8. nov 2007 8:00

Bom pogledala v  Leclercu, ga imamo zdaj tudi v Mariboru...

Saj pri Hoferju ga imajo, samo spominja bolj na malinovec, ker ima zelo malo granatne jabolke.

Blue Curacao pa res ni sirup je ena od različic pomarančnega žganja. Ima pa predvsem lepo barvo, tako da je za mešanje super, sam za piti pa ni ravno najboljši...stvar okusa seveda ;)

lp Bojana

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. nov 2007 8:17

Da bo konec prerekanja okrog sirupov in likerjev, objavljam naslov, kjer so oglaševani sirupi, med drugim tudi blue curacao. Zdaj, ko sem videla to stran, sem se spomnila, da sem sirupe monini videla v kranjskem Mullerju.

http://www.ahac.si/trgovina/default.php?cPath=13

 

 

Lijana

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

8. nov 2007 8:29

Samo če klikneš na likerje imaš tam tudi Blue Curacao ;) 

lp Bojana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. nov 2007 9:24

V Leclercu v MB imajo sirup grenadine zagotovo, sem ga včeraj tam videla.

 

 

Mamamia

mamamia

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

8. nov 2007 11:47

Blue curacao je sirup in je žganje. Ravno tako je lahko jagodni sok, jagodni liker... beli

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

10. nov 2007 16:28

Mamamia, si šla pofirbcati? Kako pa je?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. nov 2007 21:26

Sasenka, sem šla firbcat, seveda. Zame je ena A. Predvsem mi je všeč velika izbira raznih delikatesnih izdelkov, njihovih terin na primer, pa paštet iz račjih in gosjih jeter, ribranica je vauuu (smo kar kupili enega svežega ribona, pa rep grdobine - recept s sliko sledi v bazo, ker mi je res uspelo), pa mlečnih izdelkov, in sirov, sirov, sirov....

Pa vina z vsega sveta in še posebej predelček samo za francoska.

 

Pa kuhhinjski pripomočki - modeli za madeleine ozirma magdalenice ali kako se jim že prav reče, pa za orehe, razno razni pekači, pokrovke (sem si kupila eno super pokrovko za velike posode, od 28 do 34 cm, nič ne kaplja od nje na štedilnik, čeprav je pokrovka širša od posode - in niti drga ni bila, štiri evre in nekaj centov).

 

Izbira je res prva liga, cene pa so, takloe na oko, priemrljive s Sparom. Pač po sistemu: nekatere stvari v akciji po super ugodnih cenah (recimo Simčičev cabernet sauvignon so imeli po 3,75 evra, kar je za to vino res dobra cena), ostalo pa kakor kaj. Kot pri vseh trgovcih, razen pri izrazitih nizkocenovnikih.

 

Kakor koli, mene bo v leclercu kar videti. Edino od police za eksotično hrano cem pričakovala več; razen za mehšiko kuhinjo (omakece in tortilje) imako v drugih verigah več izbire za indijsko in sploh azijsko kuhinjo. AMpak delikatesni oddelek (več vrst kaviarja, pa blini, pa razne vrste prekajenega losoa, že anrejenih terin v testu itd...), pa odtehta vse. Jaz druge police komot spregledam...

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti