Ali ste vedeli zakaj ne hujšate kljub temu da jeste zelo malo?

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

13. jan 2008 19:35

WRAN51 je napisal/a:
lepo povedano Nasja,potem pa ti povej delovanje ločevalne dijete. Ločevalna dijeta je preizkušeno učinkovita.malo več prijaznosti , lep začetek tedna , pa lep pozdrav. wran
Učinkovita, ker ljudje jejo tisto in toliko kot je napisano na jedilniku kar je največkrat manj kot potrebujejo mufin

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jan 2008 19:41

Pa piše se dieta in ne dijeta. In pa moje skromno mnenje - saj učinkovita je lahko vsaka dieta, samo kaj ko imajo omejen rok trajanja.

Lahko je stresati modrosti naokoli, kaj ko bi črni ptilč napisal svoje izkušnje.

Jaz lahko svoje - sem se šla dve leti način prehranjevanja po zakoncih Diamond , omenjen tudi na našem forumu. Naslov knjige je Živeti zdravo, a zame je bilo to vse prej kot zdravo, postala sem kronično anemična, pritisk se mi je kolikortoliko normaliziral šele po 6ih letih, menstruacija je tudi izginila.  Torej ni vse "zdravo" zdravo. Pa nisem imela namena hujšati, da smo si na jasnem, sem samo hotela malce bolj zdravo živeti, pa sem si zdravje kvečjemu poslabšala.

Loni Makaroni

neznan uporabnik

13. jan 2008 20:08

ampak loni verjemi ,imam na tem področju ogromno lastnih izkušenj,,pa ne mi zdaj napisati ,da si piše ;;; iskušnje;;;verjemi popolnoma vseeno je uporabiš DIETO ali DIJETO učinek je isti. pa tako mimogrede za štedilnikom je važno znanje kuhanja,ne slovenščina. wran

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. jan 2008 20:15

Za splošno kulturo in komunikacijo je potrebno tudi znanje slovenskega jezika (ali pa kateregakoli drugega). Tule nikogar ne zatiramo, če uporablja svoj materni jezik ali pa slovenščino, kolikor jo zna, če je sicer spoštljiv in vljuden. V konkretnem primeru dam pa Loni povsem prav. Izkušnje imava obe, z izražanjem, kajne, Loni, iskušenj pa nimava. Tule nismo za štedilnikom ampak na spletni strani, ki jo bere množica ljudi, pa ne samo Slovenk in Slovencev. Tudi zato je prav, da vsak uporablja toliko pravilen jezik, kolikor ga pač obvlada. Smo pa vsi učljivi, pa še v časih vseživljenjskega učenja menda živimo. rimljanka

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

13. jan 2008 23:27

Loni, a lahko prosim v par stavkih zajameš bistvo te knjige Živeti zdravo, ker sem zanjo že slišala, vendar je nisem brala. Res me zanima kakšen način zagovarja, da ti je tako škodila. Ali se ti je pritisk znižal ali zvišal po tem načinu? ann

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

14. jan 2008 0:29

Ločevalna dieta po mojem deluje preprosto zato, ker si prisiljen jesti manj. Saj ne moreš pojesti dveh zrezkov naenkrat; če bi bil zraven krompir, pa bi ga z veseljem pohrustal.

Hkrati pa lahko ješ vse in se zato ne počutiš prikrajšan. Če ne danes, pa jutri. Ali pa zvečer, odvisno, katero ločevalno dieto misliš.

 

Nasja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. jan 2008 7:26

ann, tukaj imaš na kratko razloženo:

http://macekmuri.blog.siol.net/2007/08/30/ziveti-zdravo-fit-

V knjigi so tudi jedilniki kar za dolgo časovno obdobje. Saj niso slabi, malce oplemenitene jih uporabljam še danes. Ne držim se pa več tistega, da se do 12. ure je samo sadje. Oziroma zdaj delam tako, da imam en dan v tednu sadni, pa je.

Loni Makaroni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 14. jan 2008 08:05:22

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

14. jan 2008 7:59

Loni, hvala za link. ann

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti