Cena marcipana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. nov 2007 11:49

Nonem est omen. Zdaj je menda že jasno, da Koki ne piše po pomoti z veliikimi črkami. Požvižga se na mnenje Urednika Jerneja in na mnenje moderatorke Rimljanke.

Meni je jasno, da je pravopisje težko doseči, želene oblike črk pa ni tako težko.

Mene moti sleng. Določene narečne besede , pa tudi  besede iz ljudstva, pa včasih dajo besedilu barvitost. Kot kuri perje .

F r i n a

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

1. nov 2007 12:49

fleur je napisal/a:
jernej je napisal/a:
Tudi pri receptih piše, da bomo recepte, ki so napisani z veliki črkami, izbrisali. Pa kaj pomaga? Ne pomaga, uporabniki še vedno pišejo vse z velikimi (nekateri seveda), potem pa naj vse pretipkamo. Enako s priglašenimi lokali. Vse z veliko. [jernej] Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
No ja, saj ni treba vsega pretipkavat. Shift + f3 delata čudeže =). Je pa res, da je potem potrebno popraviti velike začetnice po pikah. fleur
Lahko pa s copy-paste besedilo preneseš v Word in tam s funkcijo "sentence case" v meniju "Format" spremeniš velikost črk, za piko se ohrani velika začetnica... potem pa besedilo kopiraš nazaj na kulinariko! veverica

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

1. nov 2007 18:06

Uh, tega pa nisem vedela. Še en dokaz več, kako uporabna je kulinarika :P. Londonska rezina, so to izkušnje iz osnovne šole ali srednje? No ja, pri nas vem, da je bila slovnica v osnovni šoli zelo strogo ocenjevana. Tako pri slovenščini, kot tudi pri drugih predmetih. Pa tudi sedaj, v gimnaziji, je vse zelo slovnično, profesorji gledajo tudi na sestave stavkov, uporabo ločil itd., tako, da se mi zdi, da je to, vsaj v mojem primeru, zelo "pošlihtano". Sama sicer nimam nič proti slengu, naj ga uporablja kdor hoče, le pazi naj, da takrat ko je treba zna pisati in govoriti slovnično. fleur

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

1. nov 2007 19:13

Sem za to, da se piše čim bolj pravilno-zato, ker se lažje bere.

Zakaj mi noče odpreti Staninega albuma? 

 

Tanja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. nov 2007 19:22

Tanja zato, ker ima njihova spletna stran težave, zdaj že 2 dni nekaj časa dela, potem spet ne dela. jade

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

1. nov 2007 19:23

Fleur, moje izkušnje se nanašajo na sedanjo osnovno šolo. Jim je precej vseeno, kako je kaj napisano. V mojih časih so nas naučili vseh pravil,ki jih znam še zdaj. Zato me je groza, ko pogledam hčerin zvezek. Ko sem urgirala, so mi rekli, da bom zafrustrirala otroka... Ni da bi govoril! londonska rezina

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

1. nov 2007 22:16

Ja, to je pa potem res kritično. Tudi mi smo se učili vsega, morda še več kot moji starši (glede na to, da se pravila nenehno spreminjajo), pa sem lani končala osnovno šolo. Verjetno je odvisno predvsem od učitelja/šole, mogoče se sedaj v devetletki (predvsem v nižjih razredih) spreminjajo tudi kriteriji in učni načrti. fleur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti