Prenizek krvni tlak

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. okt 2007 10:47

mimika, upam, da ne 50/95, ampak 95/50. Prvi tlak je sistolični, drugi je diastolični. rimljanka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

22. okt 2007 11:04

Pri meni je tudi nizek,noge pa roke imam zmeraj mrzle-hčerka poleti to iskorišča,če ji je vroče pa pride k meni da se malo ohladi.Glavobole imam in najprej ijh poskušam omiliti z pitjem kave če ne pomaga popijem lekadol,navadila sem se na nizek pritisk. golubić

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. okt 2007 12:15

Imam podobne probleme, zdravniki se ne sekirajo, ker pravijo, da je to zdravo. Veliko tekočine in nezdrava hrana pomagajo, meni je zdravnica "predpisala" pršut in slane zadeve... Kava pomaga samo začasno, da se hipoma dvigne tlak, potem pa čez kako uro, dve, še bolj pade, tak da ej samo za nujne primere. Jaz, če čutim, da skup lezem, ustavim in ne vozim z avtom niti pod razno, ker si ne bi oprostila, če bi komu takrat kaj naredila. Ampak ker to v naprej veš, je to ok. POmaga pa, če ves čas nekaj počneš, bodi čim bolj hiperaktivna:) Ko se potem usedeš, se zgodi, da te pomede;) Vsaj pri meni je tako, adrenalin namreč dela svoje;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. okt 2007 12:16

Aja, moj tlak je navadno pod 90/60, zadnjič recimo sem ga imela 74/47, taka lepa cifra, hehe;) golubič, na meni se tudi vsi poleti hladijo:) Nikoli mi ni vroče, me pa straaaašno hitro zebe. Pravijo, da se z leti popravi samo od sebe. Veri

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

22. okt 2007 13:35

Moja kolegica ima iste probleme in najhujše kar se ji zgodi je, da zleze skupaj. Bila je zaradi tega tudi pri zdravnici, pa ji je ta rekla "pijte dosti kave, pa bo!" Hjah, pa ni blo vredu. Zdaj pa je šla na akupunkturo, kjer so ji ugotovili, da izvor njenih težav ni primarno nizek krvni tlak, ampak ščitnica in jo napotili k zdravniku po napotnico na slikanje. Čeprav jaz v akupunkturo ne verjamem najbolj, se mi zdi zanimivo kaj se bo izkazalo po slikanju. Klea Sporočilo je spremenil(a) Klea dne 23. okt 2007 10:52:07

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. okt 2007 14:53

Tudi jaz imam bolj nizek pritisk. Pa popijem dosti kave in je. Pa še moj me dnevno razjezi,... Jelenckova

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

22. okt 2007 16:38

povem vam to da stari ljudje pravijo da je življenje z nizkim pritiskom dolgo ampak pasje ,tako so meni govorili in navadiš se živet,malo kavica ,malo vinček,veliko volje in optimizma ,lep dan! senka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. okt 2007 16:41

Veri, ne vem, če bo z leti bolje - jaz sem ene dva-do trikrat starejša od tebe, pa me še vedno zebe ko psa, roke pa noge pa imam, kot bi direkt iz hladilnika priskakala. (ampak tisti okoli mene pravijo, da je glavno, da mam srce toplo ).

Ko začutim, da bom skup padla (narazen se mi še ni posrečilo), se hitro sklonim, tako, da dobim glavo nekje v višino kolen - je čudno za vidit, v kaki trgovini me malo postrani gledajo, ampak pomaga pa.

cervus

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

22. okt 2007 20:31

Tudi jaz imam kronično nizek pritisk, sem odvisna od kave, sabo pa vedno nosim kakšno čokoladico. Zjutraj sem zombi. Nazadnje me je vrglo pred nekaj meseci v trgovini, zaradi tega me še danes čudno gledajo, ampak kaj naj. Razen kave, tekočine in gibanja mi ne pomaga nič. Zdravniki se tudi ne sekirajo, pri ginekologu me vedno nahrulijo, da sem dehidrirana, čeprav pijem ogromno, kakšnih zdravil pa mi niso dali nikoli. Tudi mene je strah, da me ne bi kdaj med vožnjo zvilo, ampak zaenkrat tako malo vozim, da je možnost zelo majhna. V glavnem, meni kava rešuje življenje. Seveda pa je to, kaj komu pomaga, odvisno od posameznika. Srečno. RadaJem

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

22. okt 2007 21:00

Ne morete verjeti, ampak jaz sem prišla v klub z nizkim pritiskom šele po tistem, ko sem nehala kaditi. Sprva se mi je vrtelo in vrtelo, v glavi tiščalo, koncentracije nobene, za nobeno rabo nisem bila. Mislima sem, da je to abstinenčna kriza zaradi pomanjkanja nikotina, na koncu, ko že nisem več vedela kaj naj, sem ugotovila, da se pojavijo težave, ko mi pritisk pade pod 90/50. Kavo pa sem kljub temu, da sem nehala kaditi, še vedno z užitkom pila večkrat dnevno, zraven pa spila veliko vode. Največkrat me napade vrtoglavica-nizek pritisk v službi, ko imam občutek da bom padla s stola na tla, tudi miza mi ne nudi opore, takrat grem malo na okrog, pa en kofetek in veliko vode pa je malce bolje. Vsaka ima svoj recept in način reševanja težav nizkega pritiska, moram pa reči, da je res neugodno v avtu, ko se ne moreš skoncentrati pa tako zelo se ti mudi, ker te čakajo obveznosti takšne in drugačne (sem v službi otrok in moža, takrat ko nisem v službi). Lipa1 lipa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti