Prenizek krvni tlak

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. okt 2007 21:55

veverica, napisala sem LAHKO. dejansko obstaja, ja? tole pa citiram iz seminarja medicincev HIPOTENZIJA Z izrazom hipotenzija označujemo padec sistemskega arterijskega tlaka pod referenčno vrednost 90/60 mm Hg. Vendar ta vrednost ne odraža nujno patoloških sprememb. Nekatere osebe imajo namreč že v osnovi nižji krvni tlak in zato nimajo izraženih bolezenskih znakov. Zaradi konstitutivno nižjega Pa je srce celo razbremenjeno. O patološki hipotenziji govorimo takrat, ko kritično zmanjšan krvni tlak ogrozi prekrvitev možganov in srca. Pri tem se pojavijo splošni znaki in simptomi hipotenzije, ki so posledica hipoperfuzije možganov, ki vodi v omedlevico in v kratkotrajno prehodno izgubo zavesti (sinkopo) ter sočasno aktivacije kompenzatornih mehanizmov (razbijanje srca, potenje…) Simptomi, ki so pogosti pred pojavom sinkope in posledice: Bolniki kot simptome pred omedlevico navajajo vrtoglavico, zbeganost, motnje vida (tudi izguba vida), zvonjenje v ušesih in vročico. Simptomi se lahko pojavijo nekaj sekund do nekaj minut pred izgubo zavesti. Posledice sinkope so odvisne od kraja in časa nastanka le te. Izguba zavesti povzroči padec tonusa mišic in kolaps. Ob tem pa se lahko človek poškoduje, zato so poškodbe značilen spremljevalec sinkope. Razlikujemo med primarno (ni posledica bolezni) in sekundarno hipotenzijo, ki je posledica obolenja srca, žlez z notranjim izločanjem ali živčevja. Ker so ta stanja pogosto ogrožujoča za življenje bolnika, jih moramo z diagnostično obravnavo izključiti preden se odločimo za diagnozo primarne hipotenzije. Druga delitev hipotenzivnih stanj je na akutna (ortostatska hipotenzija in vazovagalna sinkopa) ali pa kronična (posledica raznovrstnih bolezni, npr. srčno popuščanje). bannanna

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

22. okt 2007 22:04

Tudi sama se spopadam z nizkim krvnim pritiskom 80/50, 90/60. Zdaj so mi še odkrili blag sistolični šum. Posebnih težav jaz še nimam, edino ko se mi pritiski dvigne nad 100/60. Me pa zmeraj zeebe. In mi je kar neprijetno ko so v pisarni ženske kar napol nage, jaz pa s tremi majcami in jopco. pozdravček pinka

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

23. okt 2007 10:39

Tudi jaz sem med tistimi,ki imajo prenizek krvni tlak.Enkrat sem celo padla v nezavest,a sem odšla k zdravniku in mi je predpisal tabletke Ditamin,ki sem jih jemala redno vsak dan skoraj dve leti,sedaj jih pa vzamem po potrebi.Je pa res ,da boleham tudi za ščitnico in je marsikatera stvar povezana,tako,da pojdi čimprej k zdravniku. vanilija76

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. okt 2007 12:29

hehe, elaphus, jaz isto gimnastiko prakticiram in res pomaga - če je pa že res kriza, se pa kr na tla sesedem, pa glavo med kolena! No, meni so obljubljali, da bo z leti boljše - ne mi vzet upanja. Glede mraza pa: meni so vsi obljubljali (spet, a ne, pa še kar verjamem;), da mi bo med nosečnostjo vroče ko vrag! No, mi ni bilo na začetku, so rekli, počakaj, da bo 2. trimesečje, boš že videla, mi še vedno ni bilo, so rekli, ja, na koncu, zadnje 3 mesece, boš takrat videla! no, na koncu sem bila že čez rok, zunaj je bilo 35 stopinj, vsi so komaj dihali in me pomilovalno gledali, kako mora bit šele meni hudo, meni pa sploh ni bilo vroče! še v porodni me je zeblo, da me babice sploh niso jemale resno, da se kaj dogaja - češ, če te zebe, sigurno ni še nič! pa je bilo Sicer pa so za naju napisali Dire Straitsi: "Her hands were cold but her lips were warm!" Veri

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

25. okt 2007 9:55

K zdravniku sem se že prijavila, tako da preverimo, kaj se dogaja. To z ditaminom sem tudi že nekje slišala, moram svojemu zdravniku predlagat. vanilija76, kako pa prenašaš te tabletke, so v redu, je kaj stranskih učinkov? Glede na vaše ostale nasvete moram povedat, da se dovolj gibljem, pijem kavo in vodo, alkohola, ki bi mi dvignil pritisk, pa pač ne pijem in ga zaradi tega tudi ne nameravam začeti. Me bo pač malo okrog metalo. Hvala vsem za nasvete, vidim, da nas je kar dovolj s podobnimi težavami. lp marjeta65

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

25. okt 2007 10:21

Joj punce, tudi jaz se ubadam s podobnimi težavami, z nizkim pritiskom. Nekaj časa sem jedla tablete ( ne spomnim se imena le teh ), ki pa mi niso lih ugajale. Ko sem jih nehala jesti se mi je zdelo, da komaj živim, zlo se mi je vrtelo, bolela me je glava in bila sem čisto omotična. Ker je nizek pritisk v mojem sorodstvu značilen, sem se pač odločila živeti z njim ( no, v tem primeru on z menoj ). Lajšam ga s pitjem kavice in kakšnim dcl rdečega vinčka, s spanjem, poskušam se gibati na svežem zraku vsaj 1 uro na dan, jem veliko zelenjave in sadje, pijem veliko tekočine...., skratka živeti poskušam čimbolj zdravo. Sem pa nekje zasledila, da je za uravnavanje pritiska najbolje zvečiti sveži peteršilj. Tudi tega zvečim...bljak....in nekak ne občutim, da bi mi lih pomagal..... Lep dan vsem *štorklja*

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

25. okt 2007 10:53

Tudi jaz sem v klubu nizkega pritiska!Razen občasnih glavobolov,rahlih vrtoglavic in tega da me nenehno ZEBE nimam problemov!Vsaj uživam poleti,ko se vsi potijo..meni pa niti vroče ni,haha. Izjema je bla zadnja nosečnost,v kateri mi je blo nonstop vroče,ampak tlak se mi je tudi dvignil,sem mela proti koncu 200/110(drugače mam vedno oba pod 100). Prvi dve nosečnosti pa me je tudi vedno zeblo.Tak da ena,ki je napisala,da je noseča in jo zebe,naj se sploh ne sekira!Če ji bo vroče postalo,bo na koncu pristala v bolnici,kot sem sama! tatam

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

25. okt 2007 11:15

Marjeta65 jaz kar dobro prenašam tabletke Ditamin.Kakšnih stranskih učinkov do sedaj nisem imela.Pomagajo mi res vedno,kadar imam težave s pritiskom.Velikokrat pa se tudi zgodi,da je odvisno od vremena,da se počutim slabo in se mi spi in takrat točno že vem,da mi pada pritisk. Zoprna reč.Upam,da rešiškmalu težavo.Želim ti veliko zdravja. vanilija76

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. okt 2007 11:23

Razlika med tlakom, ko je nad nami območje nizkega in visokega zračnega pritiska (se pravi slabo vreme oziroma sončno vreme), je veliko manjša kot takraT, ko se z dvigalom peljemo v npr. peto nadstropje. Vreme torej neposredno ni krivo za naše slabo počutje... Se pa strinjam, da je veliko lepše, ko te božajo topli sončni žarki, kot takrat, ko je vse ovito v meglo!?! No, dež je za mene tudi čaroben... veverica

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

25. okt 2007 13:06

Moja soseda pravi da pije suhi bosiljak,da ga v vodo ,pusti ga celo noč in drug dan ga pije.Pravi da učinkuje tako da nizek pritisk dvigne a visok spušča-uravnoteži pritisk.Njej pomaga,sama nisem poskusila,bom v kratkem.LP: golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti