Prenizek krvni tlak

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

tema odprta - 22. okt 2007 7:43 | ogledi: 10.526 | odgovori: 40

Imam težave s prenizkim krvnim tlakom, ki mi včasih povzročijo težke napade, ko se vsa tresem, glavo imam težko kot cent, vrti se mi tudi v sede ali leže,…Tak napad traja tudi pol ure ali več, včasih pa jih imam v blažjih oblikah, takšne, ki jih nekako premostim brez ležanja. Te stvari me zelo ovirajo pri delu in vožnji.

Ima kdo podobne izkušnje? Kaj pomaga v takšnem primeru razen počitka z nogami navzgor in veliko tekočine?

Prosim za pomoč, ker sem že rahlo obupana.

Hvala in lp.

marjeta65

vragolin  

član od: 7.7.2005

sporočila: 31

22. okt 2007 8:23

marjeta65, tudi za mano je vikend nizkega krvnega tlaka oz. glavobola zaradi prenizkega krvnega tlaka (90/50 ali manj)... bljak... moram priznati, da sem se zadeve že nekako navadila. Ponavadi si pomagam z močno kavo, včasih pa popijem tudi malo rožmarinove tinkture (par kapljic) v vodi. Če se le da, pa spravim svojo rit čimprej ven na zrak, da se malo razgibam in globoko nadiham. Pomaga pa tudi čebula, samo meni osebno v velikih količinah ravno ne odgovarja (pa ne zaradi kasnejšega "prijetnega" vonja), nekateri pa jo jedo kar kot jabolko. Moram pa priznat, da včasih pomaga tudi kakšen deci rdečega vina ;-) ali pa kozarec soka rdeče pese. vragolin

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. okt 2007 8:25

Kako nizkega pa imaš? Sama tudi imam nizek pritisk (90/60), a mi ne povzroča večjih problemov. Samo prehitro ne smem vstati, pa ko mi ima namen biti slabo, dobim mravljince v prstih na nogah, ki se začnejo širiti navzgor. skupaj padla pa nisem že od poletja 04. Loni Makaroni

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

22. okt 2007 8:41

to, da se mi vrti pri hitrem vstajanju, mi je razumljivo. Manj razumljivo je, da takšne napade dobim celo v sede. Tlak se mi tudi giblje okrog 90/50, pade velikokrat celo na 85/45 ali kaj podobnega. Velikokrat čutim neko težo v glavi in čudno slabost v grlu. marjeta65

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

22. okt 2007 9:13

Meni tudi povzroča veliko preglavic.Zdravnica mi je enkrat predpisala ene tablete, ki so tudi proti migreni.Če pa se res počutim katastrofalno, si vzamem deci rdečega vina močno slatkanega s slatkorjem.Čez 15 minut je že boljše. lili_stef

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

22. okt 2007 9:15

Marjeta, a si ze obiskala zdravnika? slepakura

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. okt 2007 9:16

mislim da se s tem ni za hecati. tako kot previsok krvni tlak, je lahko tudi nizek patološki. predvsem ti ki so pod 90/60 . poišči odgovor pri zdravniku bannanna

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

22. okt 2007 9:18

Moj krvni tlak je tudi precej nizek 85/50-pomaga pa ,vsaj meni-ogromno gibanja (čimvečkrat si moraš ,,nabit,, srčni utrip) pa ko se mi začne vrtet,obvezno spijem nekaj gaziranega-ne pijem kave,gazirana pijača pa hitro dvigne krvni tlak....sej vem,da gazirane pijače niso najbolj zdrave,ampak meni to pomaga Pa zebe me nonstop,posebej v prste nog in rok-pomaga gibanje in termo oblačila...jst že en mesec spim v debeli zimski pižami,mož sicer ni najbolj srečen,glavno,da je meni toplo... Lp tejka77

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. okt 2007 9:41

tudi moj običajni krvni tlak je 50/95, vendar nimam hujših težav. navadila sem se živet z njim. nobenega hitrega vstajanja in podobno. zelo mi paše kava, včasih s kapljico ali dvema "močnega dodatka" in gibanje. trenutno sem v blagoslovljenem stanju in krvni tlak je odličen. kaj bo porodu, bom videla. mimika

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

22. okt 2007 9:44

Prenizek krvni tlak ni patološki. Le neprijetno je! Pomaga pa kava, predvsem pa GIBANJE!!!! Pa ne mislit na to in bo vsaj za odtenek bolje! veverica

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. okt 2007 9:56

Tudi jaz sem med (ne)srečneži, ki se borimo z nizkim krvnim tlakom. Tudi 80/60 pri meni ni nobena posebnost. Pri tem pa imam tudi precejšnjo srečo, da sem se s tem navadila živeti in da posledic nizkega krvnega tlaka skorajda ne čutim, razen ob večjih vremenskih spremembah v obliki glavobola, ki ga navadno rešim s kavico ali kakšnim dcl dobrega refoška ter seveda obveznim vrtenjem pri prehitrem vstajanju in obveznih hladnih rok in nog. Moram pa priznati, da me te težave dosti manj mučijo med nosečnostjo, tako da punce dviganje natalitete tudi pomaga...... Malo hujši napad sem dobila pred kakšnima dvema letoma, ko se mi je zjutraj zelo hudo vrtelo, tako da sem bila čisto brez orientacije, pa tudi slabo mi je bilo precej. Takrat sem se kar malce ustrašila in šla k zdravniku. Ta pa me je potolažil, da je to samo nizek pritisk. Pri tem pa pomaga kava in vino za trenutno zvišanje, na malce daljši rok pa telesno gibanje ter ležanje z dvignjenimi nogami. Sicer pa je tudi rekel, da imamo ljudje z nizkim tlakom zato dolgo in zaj..... življenje, tisti z visokim pa obratno. LP katjushka Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 22. okt 2007 09:58:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti