Prenizek krvni tlak

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. okt 2007 13:29

Pri meni tudi sindrom bele halje ne deluje, enkrat so celo mislili, da se jim je aparat pokvaril, ker niso mogli nič izmeriti. Samo pri meni je splošno počutje dobro, edino prste na rokah imam zmeraj mrzle, drugače me pa ne zebe. Imam pa tudi slabšo krvno sliko, tako da me zmeraj šinfajo. Loni Makaroni

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

26. okt 2007 12:50

Tudi sama imam hipotenzijo - povprečen pritisk 90/50, večkrat tudi nižji. Občasna kura z ditaminom pomaga - jaz jih ne jemljem neprestano kot vanilija76, ampak mi zdravnica predpisuje približno 40 ali 80 dnevne kure, pol pa spet prekineva za nekaj časa. marjeta, daj si pregledat še vratne žile (samo ultrazvok), da izključijo možnost, da ti do možgan ne pride dovolj krvi, če bi bile slučajno žile zožene. renatana

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

6. mar 2009 9:31

Sem mislila,da se to lahko dogaja samo meni....saj se hecam.Že 14 dni opažam,da mi pritisk ne zraste čez 90/60.Malo sem postala panična pa vidim da se da s tem tudi živet... Pijem po tri kave na dan, tudi živim ne ravno po načelu zdravega,pritisk pa nizek. Omedlela še nisem,vendar me je tega strah, ker sem veliko na cesti.Mogoče še tole, da mi po dva prsta na rokah ali nogah ponoči postaneta"mravljinčasta", kar se mi prej ni nikoli dogajalo. A je to od tega??? lp petardica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. mar 2009 9:35

KO jaz dobim mravljinčaste prste, vem, da se mi bliža napad vrtoglavice oziroma da obstaja nevarnost, da skupaj padem. Če sem za volanom, se enostavno ustavim, grem na sprehod, popijem veliko tekočine in zadeva mine, mravljince dobim v prste na nogah, nikoli na rokah ter nikoli ponoči.

Loni Makaroni

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

6. mar 2009 9:40

tudi sama imam nizek pritisk kar pomnim (80/50). Sama zdravnica je predlagala ogromno gibanja, veliko tekočine in kozarček kvalitetnega rdečega vina ob obroku. Kombinacija vsega naštetega še ka deluje, čeprav imam občasno precejšnje težave.. Vendar sem se žekar sprijaznila živeti s tem... sa_ sha

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

6. mar 2009 9:57

Da bi rekla da imam precejšnje težave-to ne(še). Nekaj let sem uživala tablete,ki so mi krvni tlak zvišale,ker je bil previsok sem jih morala prenehat jemat(kontracepcija).Zdaj pa tole.... Napotki iz vaše strani mi bodo dobrodošli,vsaj vem kako se ravnat, če bo panika.Včasih pred očmi vidim dim ali svetleče pikice,takrat je najbrž zelo zizek, samo če sem v službi se tega ne da preverit. Če bom imela še večje težave pa se bo treba obrnit na zdravnika?! petardica

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

6. mar 2009 13:22

Glede nizkega krvnega pritiska samo tole:

Nizek krvni pritisk-dolgo in pasje življenje

visok -kratko a lepo

Upam,da boste razumeli pa ostanite zdravi!

receptor

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

6. mar 2009 21:15

Jaz sem si pomagala tudi z ocvrtim jajce, soli nisem šparala. Kava deluje kratkotrajno. Vsekakor pa je boljše živeti z nižjim kot previsokim pritiskom.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. mar 2009 22:34

Kot preventiva meni pomaga jutranja telovadba, pitje zadostne količine vode, svež zrak in kava vsaj dvakrat na dan - zjutraj obvezno, čez dan pa ko dobim tisti čuden občutek v glavi. Brez jutranje kavice mi možgani sploh ne delujejo. Če postane nevarno in čutim, da bom omedlela, počepnem (ja, tudi v javnosti, če je treba. Bolje, da te gledajo čudno, kot pa da te pobirajo s tal) in počakam, da mine. Sem imela že dva hujša incidenta v zvezi s pritiskom in omedlevico - eden se je končal na urgenci s šivi na glavi, drugi pa z dvema poškodovanima zoboma. Če bi me med vožnjo takole zmanjkalo... uff, sploh si nočem predstavljati. Nizek pritisk sicer ni tako nevaren kot visok, je pa nadležen, če si nagnjen k omedlevanju. Kar se pa tiče mravljincev, bi pa jaz vseeno stopila do zdravnice. RadaJem

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

7. mar 2009 8:59

Kolikor berem, o težavah pa so podobne težave tudi pri visokem tlaku. Omotica itd.... In spet rekreacija,za znižanje,Predvsem veliko hoje. Mogoče bi si tiste z visokim odprle svojo temo;) Ja receptor,žalostno,da je velika razlika,da nam z visokim preti sara_k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti