Migrena

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 21. okt 2007 19:41 | ogledi: 21.349 | odgovori: 106

že nekaj časa imam prvi dan menstruacije zelo močne migrenske napade, ki kljub jemanju naprosyna 500 mg ne ponehajo. Kako ali s čim bi se dalo te napade omiliti, saj tisti dan nikakor nisem sposobna normalno delati, funkcionirati. Glava me boli tudi še naslednji dan, vendar ne več tako močno kot prvi dan. Sem že bila pri zdravniku, pa mi je rekel da se naj na to kar navadim in da naj pridem po potrebi po tablete, mene pa zanima, če imate tudi ve takšne težave in kako si pomagate. Hvala za nasvete in lep večer vam želim

ariella

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. okt 2007 20:15

jaz ob prvem "svarilnem klicu" napada migrene vzamem dva naprosyna 375mg (se pravi 750mg skupaj) in ponavadi to pomaga. čez kakšnih šest ur pa še eno tableto. Če pa opozorilne klice preslišim in vzamem tableto, ko je migrena že razvita, mi pa ne pomaga nič.

LP

cervus

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

21. okt 2007 20:21

ob zadnjem napadu sem v razmaku slabe ure vzela dve tableti naprosyna 500 mg, pa nista skoraj nič zalegli, pa sem ju vzela takoj ko sem začutila da se napad pripravlja. Ali obstajajo še kakšne druge tablete? ariella

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

21. okt 2007 20:40

Ariella, če imaš možnost, prosi zdravnika, naj ti predpiše tablete Imigran-sprint. Sem v meni, glavoboli so močni, pred napadom menstruacije je zelo, zelo hudo, niso mi pomagale nobene tablete, ne naprosin, ne nalgesin, skratka, nič, Imigran pa mi pomaga že ena sama tabletka, pa seveda počitek in mir. galja

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

21. okt 2007 20:45

ariella, če imaš to "srečo", da začutiš ko se napad pripravlja, zdravniku omeni tablete ZOMIG. V škatlici so po tri majhne tabletke.Po eno vzameš takoj, ko začutiš napad.Meni so pomagale. http://www.zdravila.net/smpc/s-002016.pdf Zdravniku pa kar povej, da se na migrenske glavobole ne moreš "navadit"! Prekomerno goltanje tablet pa tako vsi vemo, da ni dobro.Bolje, da takrat ko je hudo vzameš eno, pa učinkovito zdravilo, ki ti bo pomagalo. Kristina Sporočilo je spremenil(a) Kristina dne 21. okt 2007 20:49:31

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. okt 2007 20:55

Z Imigranom boš kot drogirana. Tudi vozit ne smeš.

Ta oblika migrene se  imenuje hormonsko pogojena migrena. In mi je znana.

Poskusi z bioenergetikom, meni je pomagalo. Po toliko letih trpljenja. Alternativa je po pravilu najbolj uspešna prav pri migreni.

Ali jemlješ kake hormone ? Včasih je to razlog ... 

 

F r i n a

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

21. okt 2007 21:41

Če imaš napad migrene tud nemoreš vozit,le boli neznosno,in vdanem trenutku bi pojdu karkoli da bi nehalo.Prb,15 let imam že napade migrene ,pa sem v tem času pojedla prb. ene 30 tablet imigrana,ker če se je začelo ponoči je blo itak vseeno,če piojem tableto al pa ne ,pomagale so edino injekcije. Men je pomagalo skoraj za 90%. ko sem zamenjala okolje( hiša je v bližini visokonapetosnih dalnovodov). Poskusi poiskati vzrok za migreno,ne pa samo kako jo ublažiti. val

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

21. okt 2007 21:58

Jaz sem zaradi dveh migrenskih napadov pristala v bolnišnici, enkrat celo na intenzivni negi. nevrolog mi je odsvetoval kakršne koli tablete, ki bi zdravile prav migreno, saj lahko stanje le poslabšajo. Ampak tako je bilo v mojem primeru. Poišči nevrologa in naj ti on svetuje.

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

21. okt 2007 22:23

mož ima migreno in mu ne pomaga nobena druga tableta kakor Cofetin. Poiskusi pa boš videla,če ga zelo boli vzame tableto in se mora vleč na posteljo za kakšne pol ure ,pa mu pomaga,če se ne uleže mu nič ne pomaga. miki miška

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

22. okt 2007 8:46

Zelo dobro vem kaj je napad migrene, kako hudo je in traja tudi po dva dni, pa glave ne smeš primaknit niti za centimeter, na bruhanje ti gre, groza. Ampak sedaj je bolš. Meni pomaga ASPIRIN MIGRAN. V lekarni kupiš brez recepta, notr so pakirane 6x2 tabletki. To so šumeče tablete meni imajo okus po limoni. Dve tabletki raztopiš v vodi in popiješ. Čez kakšne pol ure je že veliko bolše je pa dobro, da vsaj tiste pol ure mal počivaš ker drugače ni tako dobr učinek. No pa sej takrat najbol paše samo ležat in to v tišini. vida u.

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

22. okt 2007 8:50

tudi jaz imam take težave. meni pomaga nalgesin S (seveda čimprej ob prvih znakih ), vzamem enega, čez kakšno uro, če ni bolj, še enega, včasih tudi še dva . Se je naredilo da sem jih tudi 5 vzela en dan. Edino to mi pomaga, od teh zdravil, ki jih kupim v lekarni, včasih še aspririn C , ampak to sem vzela, zato ker nisem imela nalgesina S. Res pa je da mi nalgesin (brez S) ne pomaga. Najbolje je takrat ležat v mrzlem in temnem prostoru, pa mrzlo cunjo na čelo in vrat. Jaz sem takrat lačna da bi vse dobesedno požrla, po drugi strani mi je pa slabo, da komaj kaj zadržim v sebi. Najbolj mi "paše" goveja juha. Poskusi ugotoviti katera hrana ti najbolj ustreza in poleg tablet to jej. Meni ta "recept" pomaga. LP smrkolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti