Migrena

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

22. okt 2007 21:56

Moje migrene so odšle - ko sn se ločla. Ja pa ku res, no! tumpika

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

22. okt 2007 22:09

Izogibajte se čokolade in mlečnih izdelkov ..... pomaga tableta migran, hladen obkladek čez čelo, počivanje v hldnem in temnem prostoru in prevsem mir. Pa čim manj trpljenja vsem! maserka

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

23. okt 2007 6:16

jaz imam tudi migrene,ki nastopijo najraje konec tedna,ko se oddahnem od službe._se pravi,da so psihićnega izvora.Vzamem zoming.Poskušam se čim več rekreirati,joga pa mi nekako ne potegne(čeprav jo zelo priporočajo)Zdravniki pravijo ,da naj se ognem stresu-a kako to narediti jaz ne znam. Bernarda

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

23. okt 2007 8:13

Hehehe tumpikaTo pa itak. Samo, kako zdravilo si pa pred tem jemala?Ziher valar po glavi.Samo ne po tvoji! Evo,hec pomaga! Kristina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. okt 2007 9:33

Tudi jaz imam blazne migrene - bruham po dva dni skupaj, dajejo me na infuzijo, poizkusila sem že čuda tablet ( ob omembi Aspirina migran sem se le nasmehnila ), tudi alternativo, a mi pomagajo - delno le inekcije - no, sedaj sem zadevo toliko naštudirala, da jo imam le ob menst., zato mi je ginekolog dejal naj jemljem tabletke tri mesece skupaj, potem pa pač sledi, kar sledi. AMPAK prejšnjo rundo nisem imela migrene - prvič po skoraj 25 LETIH - zakaj - resnično upam, da zato, ker sem en teden pred menst. spila vsak dan min 2 litra navadne vode izpod pipe. Res sem nonstop bila na stranišču, ampak, če je to -to, potem bom najsrečnejši človek daleč na okoli. vanjatajnsek

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

23. okt 2007 9:58

hahaha tumpika, to morem pa možu pokazat. Sedaj vsaj vem kaj je vzrok mojih glavabolov..) Sicer meni je pomagala tudi protibolečinska terapija, pol leta je bilo res odlično, potem se je pa počasi vse vrnilo na stare tire. vida u.

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

7. nov 2007 22:44

Jaz sem imam hude migrene kar 30 let. Včasih je bil glavobol 3 do 5 dni pred mens, včasih ko sem jo že imela ali pa zadnje dni. Tako da nisem vedela, kdaj bom zopet tečna. Zdravniki so mi govorili, da bo migrena izginila s prvim porodom, pa ni bilo res, potem so rekli, da do mene, vendar mislim, da tudi to ni res. Probala sem že vse mogoče, od tablet do alternative (malo je pomagalo). Če nisem vzela pravočasno tablete, sem bruhala in ni mi bilo za živet. Zudi na urgenci so me že poznali, saj sem velikokrat prišla po inekcijo. Kar mi je kdo svetoval, sem izprobala in ugotovila, da mi najbolj pomaga: veliko vode, da se namažem z 31 kapljicami po sencih in vratu, uležem v temen prostor in se umirim. Ker pa me takrat največkrat boli tudi v vratnem delu, prosim moža, da me zmasira in glejga zlomka, glavobol začne popuščati. Nikakor pa takrat ne jem čokolade. Tako blažim zadnjih pet let glavobol, ki pa ni več podoben prejšnjim napadom Migrene. Kajcika

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

7. nov 2007 23:03

tumpika je napisal/a:
Moje migrene so odšle - ko sn se ločla. Ja pa ku res, no! tumpika
Recept je tu ,pa ni treba k dohtaju in v apoteko Pa še pomaga najbrž za 100%! val

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

8. nov 2007 1:39

Brez heca, čisto resno sem že večkrat slišala iz različnih virov, da pri migrenskih napadih pomaga orgazem. Probajte, škodit ne more. Pa poročajte, če je res. seherezada

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

8. nov 2007 1:48

http://iridodiagnostika.mojforum.si/iridodiagnostika-about14.html Zelo pomembno se mi zdi, kar je napisano: "Najbolj pomembno je natančno razumevanje, da je 90 % glavobolov sekundarnega izvora." Torej je potrebno iskati vzrok za glavobol oz. migrene. Pri Tumpiki na primer je bil vzrok jasen. Jaz sem imela glavobole pred 30 leti, jemala ko zmešana aspirine, tako da sem si pridelala rano na želodcu. Potem sem ugotovila, da mi je tašča povzročala migrene (poročila sem se z edinčkom), "stvari" sem postavila na svoje mesto in migrene so minile. Lili lili A.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti