Migrena

EnaLenka  

član od: 11.5.2013

sporočila: 4

8. jun 2013 16:15

Se zavedam, da je pri vsakem drugače. Samo je pa vseeno prijetno izvedet za kakšno pozitivno izkušnjo ;)

Pri meni migrena ni povezana s hrano oz. le-ta ni sprožilni dejavnik. Odpovedovanje siru, čokoladi, bananam, kavi,... sem preizkušala skoraj dve leti in ni bilo nobene razlike. Očitno so krivi hormoni, ker se pojavlja točno 1x mesečno, vmes le ob posebej stresnih situacijah.

EnaLenka

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

8. jun 2013 18:38

Oh, migrena in jaz... prisilno prijateljujeva že leta. Sama nisem opazila, da bi KT povzročile migreno, je pa res, da jo poslabšajo. Jaz imam izrazite napade ob hormonskih nihanjih (menstruacija, ovulacija), kar pomeni, da če imam res srečo, me napade tudi 3x v mesecu.

Napadi trajajo različno dolgo, najdlje je trajalo 10 dni skupaj. Takrat sem znorela in od osebne zdravnice zahtevala napotnico za nevrologa. Po opravljenih preiskavah sem dobila tablete Frotan, ki so edine, ki so mi do zdaj 100% pomagale.

V nosečnosti pa res nisem imela migren , pa tudi nobenih drugih nosečniških težav. Tako da sem pri drugem izostanku migrene šla kupit Clearblue. Seveda upravičeno. 

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

23. jun 2013 20:45

torej, ginekolog mi je svetoval kontinuirano jemanje tablet. To pomeni, da jih jemljem non-stop, brez 7-dnevne prekinitve. Ali kdo jemlje tabletke na ta način? Razložil mi je, da tabletke zvišajo pritisk, ko jih nehaš jemati, pritisk pade in zato pride do razširjenih ? žil kar povzroči migrenski napad. Da bi imela vedno enak pritisk mi priporoča non-stop jemanj tablet.

kleo

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

23. jun 2013 22:09

kleo - jaz imam tudi takšne ciklusne migrene, tako da mi je zdravnica priporočala (ker mi ni bila všeč ideja, da bi nonstop pila KT) naj po zadnji tabletki (se pravi takrat ko bi morala vzeti novo tabletko iz nove tablice) vzamem neko močno tableto - naklofen, naprosyn.. in moram priznat, da mi pomaga.

čoki

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

24. jun 2013 8:36

Kleo - jaz ti resnično priporočam mireno. Tudi jaz sem prekticirala enako, kot ti, dokler mi ni pritisk čisto znorel - se zvišal in sem morala prekinit to prakso - res, pa vmes ni bilo migren. No, ginekolog mi je priporočil mireno in od takrat hormonsko pogojene migrene ni več. Huh, kakšno olajšanje. Seveda jo sproži še kaj drugega - pri meni npr. sveža čebula - hecno, ne, ali pa večurno buljenje v ekran/monitor ali pa jo sproži problem z vratnimi vretenci.

http://zaspancki.si/

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

24. jun 2013 17:50

hvala za vse nasvete. Nehala sem jemati tablete, danes sem kupila omega 3 maščobne kisline in ingver, pa bomo videli kako se bo obneslo.

kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti