Migrena

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

22. okt 2007 8:55

Glede na to, da imamo v naši družini redne migrene (ati, mami jih je imela pa tudi js jih imam- zdaj sicer manj, ko sem noseča)vem, da je najboljša stvar- kot je rekla Galja- Imigran Sprint. Predpiše ti jih zdravnik. In resnično pomaga ena sama tabletka... Tud mi smo poskušali z raznimi Naprosyni, Nalgesyni pa na vse zadnje niso nič pomagali. Če imaš možnost poskusi pa če ti ne bodo ugajale pač prosiš za druge- to pa res ni problem. LP;) a1

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

22. okt 2007 9:16

Ja, ariella, tudi jaz sem vpisana med gostitelje migrenskih napadov. V tem času sem delovno nesposobna, edina sreča je, da se bolečina ponavadi proti popoldnevu stopnjuje, tako da se takrat zavlečem v temo in rabim strogo tišino. Vodim sicer migrenski koledar, ki mi ga je dala zdravnica, ker sem skušala ugotoviti vzorec pojavljanja migrene, saj ni vezan na prvi dan menzesa. Na osnovi koledarčka naj bi se zdravnica odločila, ali mi predpiše migrenske tablete. Sedaj sem si pomagala z Naklofenom, Saridoni, ko kaže na huje pa vzamem Cofetin, zelo mi pomaga tudi Imigran (mislim da se reče tako, te ima tast od nevrogla). Skušam tudi popiti čim več tekočine. tabina

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

22. okt 2007 9:40

sicer nisem prebrala vseh komentarjev, pa vendar. Meni ne pomaga nobena tableta, cisto nic, razen umetne solze. Ko se oci osvezijo je skora 200% boljse.. sicer glavobol se vedno ostaja, ampak sploh ni primerljivo. moj okulist mi je razlagal v zvezi z nizkim pritiskom v oceh in da zaradi tega tudi pride do migren. mogoce se motim in mogoce nima to nic s tem, ampak moje migrene izhinjajo. in pri oceh lahko vedno prej ukrepas - mene zacnejo srbeti, ker so suhe. upam da bo kateri pomagalo - meni je! lp, sara slovinkita

Irena54  

član od: 16.4.2007

sporočila: 97

22. okt 2007 10:13

Če ujamem pravi trenutek vzamem Ketonal 100 in mi pomaga, vendar je to redko, ker se zbudim z migreno. Takrat ostanem doma, goltam tablete, iz sobe se prikažem šele zvečer. Seveda sem še dva dni zadrogirana. Hodila pa sem tudi na akopunkturo na klinični center - ambulanta za odpravo bolečin. Meni je pomagalo prvič in drugič potem pa tako-tako. Lepo se imejte Irena54

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

22. okt 2007 11:31

Pozdravljene, sotrpinke! Sem prepričana, da migrene še bodo, ampak bo manj hudo, ko vidim, koliko nas je. Je odvisno od vrste migrene, kaj ti pomaga. Moj tast med napadom migrene lahko vozi avto in gleda Tv, medtem, ko je meni kaj takega nepredstavljivo. Res pa je, da se mene migrenska bolečina loti zadaj za očmi, zato bom poskušala z zgoraj navedenimi solzami, če bo pomagalo. Sicer mi pomaga (če seveda vzamem pravi čas), samo Aspirin Migran - obe hkrati, če zamudim, itak ne pomaga ne to ne Zomik ne nič. Vzorca nisem zasledila, pojavljajo se neodvisno in v nerednih intervalih, se pa trudim, da po napadu še kak dan ne uživam banan, temne čokolda ali rdečega vina. Se mi zdi, da imam največ težav ob zelo hitrem padcu zračnega tlaka, ko imam zaradi prenizkega pritiska že itak samo zgago. lp, helenag

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

22. okt 2007 11:58

jaz imam migrene že od 9 leta-pojavljat se je začelo po pretresu možganov, če je povezava, pa noben ne ve, mogoče?!, učiteljica v osnovni šoli mi je solila pamet, da tako mali otroci tega ne morejo met. pravijo, da je migrena vezana na psiho, kaj pa vem?! gor ali dol, ko boli je huda, po vseh teh letih pa sem se bolečine navadila in hvala bogu meni ni nikoli trajala več kot 2 dni, boli pa kdaj za crknit, kdaj maš občutek kot, da bi imel sončarico. meni je v otroštvu dala zdravnica nek sirup in kontrolni kartonček. migrene se meni pojavljajo najbolj ob spremembi pritiska in zraka, sploh spomladi. tudi jaz, če tablete ne vzamem takoj, ne pomaga nič razen teme, spanja, mogoče moker obkladek, kdaj pa sem kot tast od helenag in mi paše gledat tv, ker se oči na nekaj osredotočijo in je pol boljše. glede tablet, probaj s katerokoli protibolečinsko tableto, če ne pomaga se posvetuj z zdravnikom, ampak pazi, kolegica, ki dobiva inekcije in ima konjsko močne tablete mi je rekla, da je treba pri takih tabletah paziti zaradi odvisnosti. moja mama se maže s tigrovo mastjo na sencah, meni pomaga to samo, če grem pol spat- spat dokler spim, brez navijanja budilke, hrupa, ali da me kdo zbudi, če ne je še hujše. dosti tekočine. vse dobro, krokodilček krokodilček

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. okt 2007 12:14

odkar moja teta redno uživa sveži ingver (rezinico na dan), nima več migrene ali pa zgolkj v misli oblii. mimika

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

22. okt 2007 13:01

Tudi jaz imam migrene. Vedno se mi začne z migetanjem pred očmi. Če takrat vzamem Imigran, mi pomaga dokaj hitro. Moram pa potrkat na les - od lanskega januarja ne pijem več kave in sem imela migreno dvakrat, prej pa mesečno dvakrat. lp Alenka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

22. okt 2007 13:13

Vidim, da z mojimi glavoboli ob menstruaciji nisem edina. Ubitačno me boli tudi trebuh, krči so prav grozni. Ginekolog je garantiral, da bo po porodu bolje, pa se mi zdi , da se zadeva vrača spet v stare tire in nič ni drugače.

Jaz vzamem tablete Bonifen. V 10 minutah pomaga. Niso niti drage niti na recept niti neko ugledno ime - so pa zelo efikasne.

titta

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

22. okt 2007 13:26

Za navaden glavobol pomaga čajček iz kamilice, mete in ingverja. Ingver je sicer fajn tudi, če imaš migrenske napade povezane s slabostjo in bruhanjem, ker zelo pomiri želodec. Potem je tu še rastlinica beli vratič, ki jo žal še vedno nisem mogča dobiti (sicer imajo sadikice v Trajnice Golob - Klančič, ampak vedno razprodane). Kot sem slišala pomaga zaužitje enega listka. Tudi v tuji literaturi in po znanstvenih raziskavah ji pripisujejo zelo dober učinek na migrenske glavobole. Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti