Lignji polnjeni s prsutom

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

tema odprta - 11. jul 2002 21:52 | ogledi: 4.629 | odgovori: 3

Prosim pomagajte mi pri pripravi lignjev. Med recepti sem zasledila samo en recept in to samo z lovkami in seveda njihovo vezavo....

Rada bi naredila presenecenje za roj. dan in ne vem kaj vse moram dati zraven prsuta? In kaksen postopek priprave naj uporabim in prilogo???

Carmen

neznan uporabnik

29. jul 2002 15:11

NAREŽI PRŠUT, LAHKO TUDI SUHO SLANINO NA DROBNE KOCKE, SKUKAJ RIŽ, Z ZAČIMBAMI (PO OKUSU-MAL VEGETE, MAJERON, BAZILIKO,...); Z RIŽEM LAHKO KUHAŠ TUDI LOVKE IN PRŠUT, KOT RIŽOTO; NAPOLNI LIGNJE Z MEŠANICO RIŽA, LOVK IN PRŠUTA, ZAPRI ODPRTINO Z ZOBOTREBCEM IN NA BRZINO POPEČI NA VROČAM ŽARU; LAHKO NAPRAVIŠ ŠE PRELIV Z OLIVNIM OLJEM, ČESNOM IN PETRŠILJEM; DOBER TEK! zlatko83

sisika  

član od: 10.3.2002

sporočila: 14

30. jul 2002 19:19

Zame najlažje in hitro: za 1 kg očiščenih lignjev kupim pribljižno 25 dag pizza-šunke in 30 dag sira. Šunko prerežem na polovico, sir pa na paličice debeline 1 cm. Sir je dolg za krajšo srtanico šunke. Sir zaviješ v šunko, zavitek potisneš v ligenj in zatakneš zobotrebec. Ker ligenj spusti tekočino pečemo vedno v litoželezni ponvi. Omaka pa je klasika: olivno olje, veliko strtega česna in peteršilja. Če bo v nedeljo lepo vreme bo to nedeljsko kosilo. LP Dita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti