Rožce iz listja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. okt 2008 14:44

Evo, sem našla! Knjiga "Mali vrtnar",avtorica Diana Simmons, pravi takole: 1. Spodnji konec vejice razkolješ pribl. 5-8 cm globoko. 2. Vejice za nekaj ur postaviš v vedro s toplo vodo. Liste, ki se zvijejo, odstrani, ker bi kasneje sami odpadli. 3. Raztopino glicerina (1/3 glicerina, 2/3 vode) zliješ v ozko posodo, vanjo pa pomočiš vejice tako, da so spodnji konci vsaj 5 cm potopljeni v tekočino. 4. Posodo postaviš v prazno vedro. V nekaj tednih vejice vsrkajo glicerin, ki prodre vse do njihovih skrajnih vršičkov. Voila! Zdaj pa veselo na delo! mamaF - Mojca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

9. okt 2008 15:53

Z glicerinom se lepo obdrzijo tudi veje s plodovi ( npr.jerebika, ) pa divji ( viburnum) -se ne spomnim slovenskega imena- je naravnost cudovit.Rdece jagode in listi,ki v raztopini glicerina postanejo temno vijolicne barve. Par let nazaj sem ta nacin nasla v neki zelo stari gospodinjski knjigi in moram reci, da preverjeno drzi. Iz tega sem potem naredila krasne jesenske kompozicije( paziti je treba samo, da vazo ne postavite preblizu zidu,ker ga jagode obarvajo in potem barve ne spravite vec proc.... ) Lp lucka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. okt 2008 17:18

lucka52, za rod v+iburnum ni enotnega slovenskega imena. Sem sodita brogovita (ki ima rdeče poldove in najbrž misliš njo) in dobrovita, pa še marsikaj.

Tole je brogovita, najdena na tej strani:

rimljanka - zasebno mnenje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. okt 2008 0:40

Zgledovala sem se po Magnoliji in čeprav je njen šopek lepši, sem tudi s temle kar zadovoljna (za prvič): Pa pravkar sem se naučila dati slikico gor!!! Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 10. okt 2008 00:52:47

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

10. okt 2008 9:10

mamaF - Mojca hvala . Bom šla v lekarno po glicerin in probala. Rada bi tudi poslikala, da vam pošljem izdelek, ampak pojma nimam kako naj potem slikco spravim sem, če nisem naročnik plus paketa. Ali mi lahko ktera pomaga ??? Brihta

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

10. okt 2008 9:25

O, ste se pa razpisale! Katka lopatka, ampak ali se niso listi lomili, če so bili suhi? Ta vikend vsekakor sprobam!! Noel

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. okt 2008 10:42

Atina, tole je pa zelo lepo! Brihta, naredi tako, kot pravi Katka, lahko daš slike (lahko jih prej pomanjšaš) tudi na http://www.shrani.si/ sledi navodilom in potem sem v temo prilepiš kodo za forom, ki jo kopiraš od tvoje shranjene slike v shrani.si. Če bo kak problem, se javi na ZS. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti