Pomoč - ferrero torta

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

tema odprta - 11. okt 2007 11:44 | ogledi: 6.304 | odgovori: 7

Pozdravljene,

Enkrat je ena od vas govorila mislim da o Ferrero torti - v kremi so lešnikove napolitanke - in bi nujno potrebovala recept za to torto!

Takrat sem si jo sprintala in tudi naredila (bila je fantastična) ampak žal založila recept. Sedaj bi jo želela spet pripraviti za prijateljev RD in bi bila zelo hvaležna za pomoč!

Hvala in lep dan vsem!

Emma

Emma07

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

11. okt 2007 12:31

V eni kuharski knjigi sem nekoč zasledila recept za Ferrero torto. Biskvit je bil z lešniki (lahko tudi orehi), nadev pa je bil iz stepene sladke smetane, v katero so bile vmešane zdrobljene kroglice Ferrero. Nekaj kroglic oz. polovičk kroglic pa je bilo uporabljenih pri dekoriranju torte.

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

11. okt 2007 13:00

*Etka* hvala to je to kar sem iskala!!! Hvala obema za pomoč! Emma07

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

12. okt 2007 8:26

Šjorca in ostale, Ali mislite, da bi pasalo v to torto tudi kakšno sadje - katero? Ali lahko na tično maso (z njo bi oblekla torto) nabrizgam smetano (naredila bi tehtnico -mogoče ima katera kakšen link do lepe slikce tehtnice? - znamenje v katerem je kolega rojen)? Ali ne bo stekla dol? Koliko maslene kreme rabim za premaz ene torte (?dag sladkorja in ?dag masla) in koliko tično mase (to bo moja prva torta, ki jo bom prekrila z njo) potrebujem (biskvit sem pekla v modelu 26cm in ga bom 2x prerezala)? Hvala vsem za mnenja in pomoč! Emma07

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. okt 2007 10:31

Če boš na tičino maso brizgala smetano se ti bo tičina topila in bo grdo. Če hočeš kaj gor brizgat brizgaj masleno kremo. Drugače pa zakaj ne pobarvaš del tičino mase v željeno barvo in iz nje izrežeš tehtnico pa jo daš gor. Ali s čopičem gor narišeš. jade

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

12. okt 2007 10:57

Kako pa rišeš gor s čopičem? A kot po listu papirja? S katerimi barvami? Hvala! Emma07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti