Nočno močenje postelje

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

9. okt 2007 11:40

Moja starejša hči je lulala ponoči do četrtega in pol leta.Če smo bili na dopustu ni bilo problema, takoj ko smo prišli domov, pa je bilo vse po starem.Stremi leti in pol, ko sem zanosila za mlajšo ,ker pač nisem spala cele noči, sem jo začela zbujati in staviti na kahlico.Sčasoma se je naučila, da se je kar v snu polulala, tako da ni bilo problemov. Bila je velika zaspanka.Pazila sem tudi na pijačo v popoldanskem času. Potem pa sem prebrala za mešanico čaja, ki baje pomaga.To so bili rman, kamilica in šentjaževa roža.Čaj je pila mesec dni. Bil je obupen okus, tako da sem ji ga dajala na slamico pit, potem pa vedno kakšen bombonček v usta.Tako sem jo počasi začela na vedno večji razmik zbujati, dokler jo na koncu nisem pustila spat celo noč. Potem se mi je polulala še dvakrat, vendar je pojokala da je sanjala, da je na stranišču.Tako smo se pri nas rešili te nadloge.Mlajša pa je končala lulat takoj, ko smo ji vzeli zvečer stekleničko. lili_stef

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. okt 2007 12:56

Kaj hudiča je pa bilo mišljeno s tem, da je normalno, če fantje močijo posteljo tja enkrat do 18. leta???? Ali se je tista zdravnica norčevala iz zdrave pameti staršev ali pa se zgolj ne zna izražati? Vendelina jr.

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

9. okt 2007 14:07

Mi smo bili zelo kmalu iz plenic, zdaj ob vstopu v vrtec (pri treh letih) pa imamo ponoči večkrat mokro posteljo. Sam sebe motivira, kaj bi lahko dobil ali šel, če se ne bi polulal ..., vendar ponoči je spet mokro. Nihče ne kriči, samo je pa neprijetno, ko skoraj vsak dan perem posteljnino. Baje se to pri fantkih zgodi pogosto in spet samo od sebe mine. Brgita

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

9. okt 2007 15:14

Tudi mi smo imeli ta problem, minil je nekje okoi 1o leta. Letali smo okoli zdravnikov, odgovor je bil, ko bo čas bo nehal.Kupila sem mu nepremočljive podloge pa smo nekeko preživeli, brez zdravil in česa podobnega, ker vemo, da imajo zdravila vse sorte učinkov, prej negativnih kot pozitivnih.Nikoli pa nisem dovolila, da bi se zaradi tega zganjala panika. Napaka je bila tudi, da sem ga zbujala ob določeni uri, če pa sem kddaj pozabila; šele potem je bila poplava. Sedaj je star 2o let pa se samo nasmehne, ko mu to omenimo. Kakor je prišlo tako je tudi odšlo. Lep pozdrav in veliko potrpljenja pa bo vse minilo in otrok bo tudi zrastel z lulanjem ali pa brez tarčica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. okt 2007 15:21

Kaj pa če bi tu in tam skuhala čaj iz kopriv in šentjanževke. Naj popije kakšno skodelico na dan. Če je kakkšna težava v mehurju, bo ta čajček izjemno dobro deloval. Brez umetnih zdravil, seveda.

Morda pa vseeno povprašaš, ali je v šoli kakšen neljub dogodek ali kaj takega drugi dan, ali pa je bilo...nekateri otroci pač čez dan to pozabijo, ko gredo spat pa jih začne malo glodat....

titta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. okt 2007 15:41

Ladies, a lahko nekaj vprašam - namreč, nimam nobenih tovrstnih izkušenj, me pa zanima: Vse, ki imate sinove (ker v osnovnem vprašanju ima problem deček) - vse navajate, kako ste ve hodile k zdravniku, kako ste ve zbujale ali pa ne zbujale osinove, pa kakšna zdravila in napitke ste ve dajale..., kje se v teh zgodbah pojavijo očetje (oziroma oseba, ki ima očetovsko vlogo)? Ker lulanje, penis in kako se ga uporablja (v smislu, kako se cilja točka v školjki) - a ni to en del, kjer bi moral po naravi stvari oče tudi kaj vedeti? Pa komunikacija oče-sin, v taki komunikaciji se da marsikaj razrešiti, kar se v komunikaciji mama-sin bolj počasi ali pa nikoli. Vendelina jr.

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. okt 2007 16:04

Mame so bolj pametne, zvite in rešijo zadeve.....očetje so pa bolj za dekoracijo in relaksacijo..... titta

tikva  

član od: 5.1.2006

sporočila: 71

9. okt 2007 16:35

Tudi mi smo imeli probleme z močenjem postelje do 13 leta za hčero.Poskusili smo vse mogoče,a brez uspeha.Problem izgine ,ko dobijo deklice menstruacijo,če seveda niso kakšne druge zdravstvene težave. tikva

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

9. okt 2007 16:41

Mojemu sinu se je to dogajalo, ko je začel hoditi v vrtec. Onemeli smo od začudenja in vse skupaj s težavo prikrili eno leto starejši hčerki, da ga v vrtcu ne bi izdala. Parkrat ga je ponoči zbudil mož in skupaj sta "naciljala" v školjko. Dogovorila sta se, da je ponoči težko vstajati in, da bosta to delala raje zjutraj. V treh tednih je težava minili. Najbrž se je navadil na vrtec.... LP ovčka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. okt 2007 17:08

Vendelina, očetje se ukvarjajo s hčerkami. Večje so, več opravka si dajo okoli njih in padejo po tleh od začudenja, ko odkrijejo, da njihove deklice nosijo čipakste tangice....

Mame in sinovi so pa tako zveze posebne vrste. No, pri nas je bil tudi mož menda polulanec v otroških letih, pa je sina potoložali z besedami, češ tudi jaz sem v posteljo lulal, pa me danes poglej....

 

Boš videla, ko boš imela te izkušnje, koliko zanimivih, smešnih in anegdotičnih dogodkov se bo vrstilo, tudi v zvezi z lulanjem v posteljo (no, naš sin do tretjega leta niti kakati ni hotel drugam kot v hlače, le poleti je to počel v grmovju, ker mu je sosed na morju rekel, da je to bolje kot v hlače...).

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti