Vanilijeva krema

reina  

član od: 15.12.2005

sporočila: 15

9. okt 2007 13:19

no točno take pastetke teta torta! reina

reina  

član od: 15.12.2005

sporočila: 15

9. okt 2007 13:20

kalcicl, tudi tebi hvala! reina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

9. okt 2007 13:33

Joj ampak je tako zakomplicirano napisano, da bi meni morala postopek pastetk kar narisat... ZAČETNICA

reina  

član od: 15.12.2005

sporočila: 15

9. okt 2007 13:52

začetnica, tvoj nick bi tudi meni prav prišel!. Torej bolj enostavno kot je to ne gre, verjami, razvaljaš lisnato testo iz njega izrežeš s pomočjo kozarca ali okroglega modela kroge, le te položiš na peki papir na pekač. Nato zopet razvaljaš testo in izrežeš še enkrat toliko krogov kolikor misliš imet teh pastetk, v te izrezane kroge pa z manjšim krogom ali kozarcem izrežeš sredico, in tisti rob ,ki tako ostane, ( kot prstan) daš na kroge, ki so v pekaču ki si jih po robu namazala s stepenim jajcem. In ne valjaj testa za te robove pretanko, sicer jih rabiš ene 4 , da lepo narasejo. KOn naložiš vse prstane na te izrezane kroge, zviješ ali alu folijo, če je pa nimaš je tidi peki papir v redu, na tulce vtakneš v sredino in jih spečeš. reina

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

9. okt 2007 14:17

reina, hvala lepa za opis postopka in teta torta hvala za sliko, si takoj lažje predstavljam. V bistvu je ideja za tole dobra, res, in takoj ko utegnem, mislim da se bom tudi jaz lotila pripravit to sladico. anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti