Posvojitev otroka na daljavo

baredi  

član od: 7.7.2007

sporočila: 31

tema odprta - 30. sep 2007 7:57 | ogledi: 3.236 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Včeraj sem šla malo po trgovinah in med drugimi sem obiskala trgovino s Kitajskimi izdelki.

Tam sem opazila čudovite punčke iz cunj,katere lahko kupiš in tako pomagaš revnim otrokom po Afriki.Prijazna prodajalka mi je povedala,da na ta način posvojiš otroka.Ta gesta mi je zelo všeč in se mi zdi,da je v medijih premalo povedanega o tem.

Me zanima kaj vi mislite o tem.

Jaz sem jo kupila ,je vsaka unikatna.

baredi

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. sep 2007 8:17

Katera trgovina je to? jade

baredi  

član od: 7.7.2007

sporočila: 31

30. sep 2007 8:26

Trgovina je v Kamniku v zaprtem delu mesta,mislim,da je šutna. Kako se pa reče trgovini pa ne vem baredi

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

30. sep 2007 9:25

Otroka posvojiš na daljavo tako, da vsak mesec (se mi zdi) nakažeš nekaj denarja, ki gre za njegovo izobraževanje. Tako mu omogočiš kasnejše boljše življenje. Gre za nek majhen znesek, ki pa njim veliko pomeni. Vendar so seveda tu vmes razne organizacije, tako da ne moreš resnično vedet ali je šlo v prave roke ali ne. Da bi ga posvojil s prodajo punčk še nisem čula, vem pa da so že zbirali denar na tak način, da si kupil punčko in s tem prispeval za nevemkaj. vanya

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

30. sep 2007 9:52

Jaz poznam samo "pravično" trgovino 3 muhe na Starem trgu v Ljubljani (del njihovih izdelkov prodaja tudi Hipermarket Mercator) http://www.3muhe.si/novice.php?novica=4 je to del tega?

emmy  

član od: 15.5.2004

sporočila: 61

30. sep 2007 11:08

Drugače lahko otroka na daljavo posvojiš oziroma sponzoriraš tudi v Ugandi. V organizaciji Edirisa. Vodijo jo Miha iz Slovenije. Več na: http://www.edirisa.org/?language=2 Glejte podkategorijo z naslovom NASMEHI - tam sponzoriraš otroka ali pa določen šolski program. Glede na to za kakšno sponzorstvo se odločiš je potem različna tudi višina prispevka, ki jo plačaš. emmy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. sep 2007 11:10

Mi sodelujemo v podobni akciji za deklice v budističnih šolah. No, ne gre za "posvojitev" ampak za pomoč čisto konkretnim šolam, če kdo želi, pa lahko prispeva tudi za določenega otroka. Mamamia mamamia

baredi  

član od: 7.7.2007

sporočila: 31

30. sep 2007 13:01

Hvala za podrobne informacije.Nisem vedela ,da je toliko načinov,da pomagamo otrokom,kateri nimajo osnovnih stvari za preživetje. baredi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti