Rojstni dan

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 26. sep 2007 18:43 | ogledi: 3.494 | odgovori: 11

Ojla vsem,

ker kmalu praznujem sem se odločila, da bi letos naredila nekaj drugace in sem mislila, da bi pripravila tortilje z piščančjim nadevom in pa kakšne koktejlčke..ampak jih nisem še nikdar delala, prav tako pa kaj naj ponudim za predjed, da bo malce drugače in zelo okusno. Narezkov smo že vsi navajeni ...mi date kakšno dobro idejo?

Hvala že vnaprej.

Visage

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

26. sep 2007 19:25

Za predjed lahko med drugim postrežeš tudi te zvitke http://www.coolinarika.com/recept/savici-s-pastetom Meni so zelo všeč (lahko jih narediš s tunino pašteto, v sredino lahko namesto olive daš palčke kuhanega (ali surovega) korenčka ali katere druge zelenjave, lahko pa tudi brez), uporabiš še turistično pašteto (za rdečo spiralo, pride zelo lepo). Namaze lahko narediš tudi sama (sardine+tune+maslo+trdo kuhano jajce...) Pri tem lahko skombiniraš karkoli, pa bo super. Mislim, da je tudi v bazi en podoben recept, a ga zdaj ne najdem. Narediš lahko tudi polnjeno francosko štruco (recept je v bazi), kanapejčke... Možnosti je malo morje :) s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 26. sep 2007 20:06:33

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

26. sep 2007 19:35

Kako pa izgledajo recimo kanapeji..a to so varijanta obloženi kruhki.. kaj pa kakšna grška solata..al pa kakšna eksotična? Pa hvala za odgovor. Visage

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

26. sep 2007 19:44

Kanapeje bi jaz naredila tako, da bi na rezine kruha (lahko tudi polnozrnat, ržen... ni nujno, da bel) namazala kakšen namaz, položila rezine kakšne šunke, pršuta, sir, lahko tudi dimljen losos in kisla smetana, za vegeterijance pač različno zelenjavo. Prekrila bi z drugo rezino kruha (če hočeš bolj pisan izgled, naj bosta plasti različni (spodnji npr. ržena, zgornja bela ali koruzna)) in dobro pritisnila skupaj. Naj vse skupaj ne bo previsoko. Potem pa v hladilnik, da se ohladi in da se namaz malo vpije (da ne steče, ko se razreže). Nato pa obreži skorjo, nareži na kvadratke ali s kakšnim modelčkom naredi kakšno drugo obliko. v vsakega zapičiš tisti "zobotrebec" (plastični, pisani" ali pa kupiš lesene. Nanje lahko potem nabodeš kakšno olivo, češnjev paradižnik, koščke popečene zelenjave, sir, če jih delaš s pršutom, lahko napišič na vrh melono... naj bo čimbolj razgibano. Lahko kupiš tiste kruhe (mislim, da jih imajo v Lidlu in Hoferju), ki so namenjeni prav za to (pa se ne morem zdaj spomnit, kako se jim reče). So beli, pravokotni, brez skorje (Hoferjevi so ovalni in imajo skorjo, pa nič zato, jo lahko odrežeš). Lepo jih bodo dopolnili koruzni, rženi ali katerikoli drugi kruh. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 26. sep 2007 19:46:17

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

26. sep 2007 19:58

Super...hvala..kaj pa kakšen koktejlček? Visage

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

26. sep 2007 20:03

http://www.drinksmixer.com/ Najbolje da malo pogledaš po tej strani in jih preizkusiš. Sama boš najbolje videla, kaj ti je všeč ;) s0ncek*

anen  

član od: 17.4.2007

sporočila: 35

26. sep 2007 20:31

Ko smo že pri rojstnem dnevu - Tudi jaz praznujem neko okroglo letnico. In ker je taka navada, da starše in ožje sorodstvo treba povabiti na kosilo, sem jaz v dilemi. Letos ne bi rada naredila klasičnega kosila - juha,krompir, zelenjava, meso,ampak nekaj čisto ekstra. Tako ekstra, da bodo še nekaj časa govorili o tem. V poštev pa nikakor ne pride kakršnakoli eksotika, ker smo pač "kmečki narod". Zato prosim ideje. Veliko idej! Ampak samo za slano, za sladko že vem, kaj bom naredila. Pa še nekaj: ve, ki veliko pečete, povejte mi kako je z zamrzovanjem in odtajevanjem sladic. Vedno pečem vse zadnji trenutek, da bo ja sveže in me potem čas prav baše. anen

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

26. sep 2007 20:35

Nekatere sladice morajo biti "starejšega" datuma, tako da ne rabiš čakat na zadnji dan.Kakšen biskvit je že boljši svež, vse ostalo pa niti ne. Drobno pecivo je pa itak boljše čez nekaj dni. Glede kosila mi pa nič ne pade na pamet. Poglej malo po receptih, mogoče dobiš idejo...Pa lepo praznuj! londonska rezina

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

27. sep 2007 0:22

Tale španska pita, pečena v modelčkih za mafine, je odlična poleg narezka - hitro narejena, odlična topla ali mrzla:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=854

 

Lepo praznovanje in vse najboljše želim!

Dušanka

anen  

član od: 17.4.2007

sporočila: 35

27. sep 2007 17:42

Prebrskala sem vse živo - kulinariko podolgem in počez pa še kaj drugega, ampak sem enostavno brez ideje. Kar se tiče sladic: zanima me zamrzovanje in nič drugega. Se pravi - kaj se lahko zmrzne, koliko se odtaja... Dušanka - hvala. anen

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

27. sep 2007 17:56

Jaz sicer nimam velikega zmrzovalnika, tako da moram vedno vse sproti naredit in z zamrzovanjem v glavnem nimam izkusenj. Sem pa pred nekaj tedni zamrznila manjso porcijo tiramisuja in ko sem ga potem v hladilniku odmrznila, je bil "kot nov". Super! Jerneja USA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti